Kudy se může ztrácet olej z motoru?

Od: Datum: 25.02.16 12:01 odpovědí: 14 změna: 26.02.16 16:51

mám takovou otázku,pokud se ztrácí olej z motoru a není to potořebovanými pístními krožky ani gufery na klikové hřídeli,ani přes vanu,nebo vypouštěcí šroub,tak kudy to ještě může unikat?Ví někdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.16 12:07

V servisu to 100% zjistí...

Postavte auto na něco suchého a čistého, nechte ho tam, uvidíte kde je nakapaný olej.. teď už stačí jen jít po stopách, kde je to špinavé na autě ..

Ohodnoceno: 0x

Od: kuky®
Datum: 25.02.16 12:12
Skrz opotřebované ložiska turba...

Od: asd1
Datum: 25.02.16 12:14

Olej buď někudy vyteče ven nebo shoří ve válci.

Do válce může buď přes pístní kroužky nebo přes gufera ventilů. Přes turbo do sání. Ven může přes gufera na klice, ol. vanu, těsněním víka ventilů, kolem nějakého čidly, prasklým blokem/ hlavou, netěsný mazací kanál (těsnění pod hlavou) - tam může i do chlad. kapaliny.

Umýt, projet a podívat se kudy teče.

U spousty motorů se generálka nevyplatí a lepší je sehnat jiný motor...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.02.16 13:53

Může být pouze větší spotřeba oleje, nemusí nutně někam vytékat.

Od: fik
Datum: 25.02.16 16:24

Olej se může ztrácet dvěma způsoby,buď že někde vyteče ven a nebo že se spálí ve válcích,jiná možnost kam by se ztratil není. Pokud nemáš pravidelně loužičku pod autem,tak se může ztrácet jen do válců, A tam několika způsoby,buď přes pístní kroužky,přes ventily nebo špatným těsněním pod hlavou-a to může jít buď do chladící kapaliny(emulze) nebo taky přímo do válce.

Pokud máš turbo tak se může ještě ztrácet turbem,to se taky dostane do sání,do válců a shoří

Datum: 25.02.16 18:57

Každý motor bere cca půl litru na 1000 km. Přes kroužky / nevím,kde bereš jistotu, že kroužky ne/ i přes ventily /ty se také mažou/

Od: fik
Datum: 26.02.16 16:51

Zdaleka ne každý motor tohle bere,já nemusím mezi výměnama dolévat vůbec nic a to mám skoro 20 let staré auto škoda felicia

Datum: 26.02.16 14:20

No já mám podobný problém s Ladou 2105, jezdí dobře, ale žere olej, má najeto 170000, žádný kaluže oleje pod ní nejsou, ale mám problém s emisema, zatím se to dalo okecat, ale jak je to teď napojený někam na centrálu, tak už asi neprojdu. Mechanik mě říkal, že je to už vyběhaný motor a že by to bylo drahý a už se oprava nevyplatí. Škoda, měl jsem ho jen na nákupy, na převezení pitné vody na chatu, asi ho budu muset obrečet a zvyknout si na život bez auta, copak já se dopravím vlakem dokud mě ještě budou trochu sloužit nohy, ale horší je to s tou vodou a nákupy. Asi nikdo nevíte, co s tím, jak to opravit,aby to moc nestálo. Technicky je zachovalé, moc s ním nejezdím, přes zimu spí v garáži, brzdí dobře. Jen ty pitomý emise...:(

Datum: 26.02.16 14:32

Zdravím.! Váš "mehanik" viděl Žigula tak z ponorky a při kalné vodě.! Zajděte si někam jinam a nechte si vyměnit guferka na ventilech. Ty totiž teplotou a časem ztvrdnou a pak již neplní těsnící funkci. Je to oprava za pár stovek, kterou Vám udělá každý starší zručný automechanik. Záměrně nepíšu o "servisech"... Tam jsou dnes zaměstnaní pouze

"vyměňovači celků".

Datum: 26.02.16 14:35

Díky za optimistickou odpověď Asi nevíte o někom slušným z okolí Prahy? Kde hledat? V nějakém Lada fanklubu?

Datum: 26.02.16 14:38

Na to máte net. Já to mám trošku z ruky... cca 400.Km.

Datum: 26.02.16 14:49

Škoda, zkusím pohledat. Díky za radu

Datum: 26.02.16 15:10

Podívejte... asi tak. Pokud jste alespoň trošku manuálně zručný a dokážete si poradit s minimální zámečničinou, pak si ty guferka vyměníte sám.! Na to nemusíte být automechanik. Je to pouze o minimálním vybavení a šikovnosto. V Rusku jsem to viděl měnit lidi při -20°C na parkovišti. To ovšem jen proto, že už ten Žigul žral víc oleje, než benzinu.

Datum: 26.02.16 15:18

Díky, no na tohle bych si opravdu netroufl, ale zkusím pohledat a najít někoho, kdo by to zvládnul. Bylo by mě "princezny" líto, za ty roky jsem si na ni zvyknul, dovezla mě spolehlivě kam jsem potřeboval

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.