1x

Pojištěni předního skla

Od: Datum: 24.02.16 14:53 odpovědí: 18 změna: 26.02.16 11:49

Dobrý den,

koupil jsem si nove auto, vyplati si pojistit predni sklo? Jaky mate na to nazor?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.16 15:12

Připojištění skla v rámci pov. ručení se vyplatí u kteréhokoliv auta, obzvláště v tomto období po zimních posypech je běžné, že prostě chytíte šutr do okna - a jaké bylo sklo?

Aspoň za sebe říkám, že se pojištění vyplatí, sklo měním prakticky každý rok. Je ale fakt, že najezdím poměrně dost km.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.02.16 15:19

Sklo máte připojištěné nebo platíte ze svého. Jestli děláte i havarijní, zvolte s nulovou spoluúčastí a pak z něj můžete hradit i sklo.

Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 24.02.16 15:19

Přední sklo cena např. 5000,-Kč, zadní sklo i 10.000,- - mám v AXA připojištění všech skel k POV BEZ SPOLUÚČASTI za cca 700,- ročně s limitem 10tis Kč na rok - rozhodně se to vyplatí, pokud nechcete vůz na jeden rok a prodat... Zvláště u novějších vozů s čidly je téměř nezbytné.

doplněno 24.02.16 15:20:

Hrazení z HAV může být velmi neekonomické - zvláště u vysokých částek pojistného. Po plnění je k pojistnému "malus" a zdažení pojistného ročně ve finále může být dražší než samotné sklo (za několik let...)

doplněno 25.02.16 07:36:

auta mám starší 14 let, a nesnažím se každý rok mít nové hezké sklo, ale během jednoho roku jsem měl opravdu smůlu a měnil 2x, vloni u jednoho byla sprška z kamionu a letos mám už krásné 3 ďolíky v místě řidiče. Kdybych to měl platit ze svého, tak i se sklem na vrakáči zaplatím tak 15tis navíc... a budu jezdit s poškrábaným sklem, které ničí stěrače...

Od: mate59
Datum: 24.02.16 15:21

U nového auta bych si určitě sjednal havarijní pojištění.V něm máte pojištěno i sklo.Záleží ale od výše spoluúčasti na pojištěni.Při PR platíte ročne cca 500 za připojištění skla.

Od: mirekk*
Datum: 24.02.16 15:27

Havarijní pojištění chci mít určitě jen jsem dostal přímo od ŠKODY při koupi auta uzavřené povinné ručení a k tomu i havarijko + skla (Ceska pojistovna). Většinou jezdím po městě a za rok toho najezdim cca. 5 tisic

Datum: 24.02.16 15:28

Připojistit (nebo to havárko bez spoluúčasti). Měnil jsem během zimy 2x. A to ještě zima nezačla.

(pokud to tedy neberete tak, že všechny šutry jsem už vysbíral já a Vám už se tak nemůže nic stát :-D)

Datum: 24.02.16 17:35
Kouknete se kolik stoji nove sklo. Pripoctete praci a popremyslejte.
Nektere auta s vytapenim predniho skla stoji i 20tisic.

Datum: 24.02.16 21:49

U nového auta ano, u staršího ne. Já měl cca 5 let připojištění skla a dal jsem za to 3 x více než za kolik bych si koupil neporušené na vrakárně

Datum: 24.02.16 22:11

To máte nějaký divný připojištění. Pokud vím, stojí to pětikilo ročně. Takže mě vyjde sklo na pětikilo - to je dobrý byznys, ne? Uznávám, že ne každý nadrtí tolik km co já, takže mu sklo vydrží třeba víc let, ale i kdyby vydrželo těch pět let, tak to je 2.500,- což mi i tak přijde docela slušná cena. Navíc nové sklo je něco jiného, než odřená potvora z vrakáče.

Ale každý svého štěstí ,,strojvůdcem´´ - pak se tu vyskytují dotazy typu - béééé, on mi rozbil vokno a ještě mě poslal do ).( ´´

Od: asd1
Datum: 24.02.16 22:34

Většinou se nevyplatí. Smysl to má jen u exotů jako Promon co mění sklo jednou za rok ;) Přepočteno na jedno auto jsem za 30 let měnil 2x přední 1x zadní, celkem za 11000,- Pokud beru připojištění 500,- ročně tak 30 x 500 = 15000, tj. aktuálně jsem ušetřil 4000,- A tipuju že většina lidí na tom bude podobně, spousta lidí neměnila okno nikdy... Někdo zase 3x za týden. Holt tohle je o štěstí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.02.16 22:49

Já ho měnil 3x, vždy ale proto, že bylo už poškrábané a v noci je to na prd. Všechno jde. A kupodivu pojistka se spoluúčastí a nikdy ji nechtěli, nebo jim to dal servis. Cena cca 8 kKč..

Datum: 25.02.16 08:23
Tak k tomuto tématu lze říct 3 věci.
1. Podstatný je roční nájezd a tím přímo úměrné riziko poškození. Asi je rozdíl najet 7000 při cestách do kauflandu a třeba u firmy 30000km za rok
2. Cena nového skla. U levnějších skel se to nemusí vyplatit, u drahých to bude zajímavější. Na druhou stranu sklo za 50 tisíc asi nepojistíte za pětikilo...
3. Nechápu myšlenkové pochody někoho, kdo řekne, že havarijko obecně se vyplatí u nového auta. Ta oprava stojí úplně stejně u nového i 10 let starého. Samozřejmě něco jiné je např řešit dnes felicii, kterou koupíte celou za cenu blatníku nového vozu. Ale pro běžný provoz řekněme do 10 let stáří je to úplně jedno.

Datum: 25.02.16 10:14
Jak je to, když si připlatím připojištění čelního skla k povinnému ručení? To pak při čerpání - výměně skla přijdu o bonusy stejně jako bych boural?

Datum: 25.02.16 11:04

tomkk, z připojištění o žádné bonusy nepřijdete

doplněno 25.02.16 17:58:

Před pojištěním chce pojišťovna sklo vidět. Jesli není poškozeno tak, že je důvod k výměně, pojistí.

Datum: 25.02.16 16:46

pckop : A když bych si u staršího auta chtěl k povinnému ručení připojistit přední sklo, tak bych musel přjet pojišťovákovi auto ukázat, že sklo je neporušené? Vadila by malá odřenina od kamene cca 3 mm velká a bez prasklinek?

Od: jmlc®
Datum: 25.02.16 17:02

Po zkušenostech - lze pojistit i přes web s vlastní fotodokumentací, lze s prohlídkou od pojišťováka nebo s prohlídkou smluvní firmou... Daná odřeninka či poškození, které nemá vliv na provoz a není kvůli tomu nutná výměna, se pouze uveden do závad... v případě "pavouka" vedeného od tohoto poškození by hrazeno nebylo...

doplněno 25.02.16 18:00:

U nových vozů nikdo prohlídku nechce. U internetových smluv chtějí fotodokumentaci vozu. U jednotlivých pojišťoven se můžou podmínky lišit. Jsou i smlouvy "bez prohlídky", kdy první 3 měsíce nehradí, další měsíce hradí 50% a až po půl roce hradí 100% faktury za opravu čelního skla...

A pak jsou ještě takové ty "kamarádské" smlouvy bez prohlídek...

Datum: 25.02.16 17:57

Pokaždé jsem uzavřel pojistku a nic vidět nechtěli...

Datum: 26.02.16 11:49

Někdy je to solidní výhoda, zvlášt, když ho máš prasklé ještě pře uzavřením smlouvy :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.