Dovoz z Rakouska

Od: Datum: 21.02.16 12:52 odpovědí: 13 změna: 22.03.16 22:14

Nevíte někdo prosím jak to tědka je s dovozem auta z Rakouska do ČR,jsem slyšel,že ikdyž auto v Rakousko koupím a naložím na podval tak musí mít i tak platný TUV kontrolu,jinak že hrozí pokuta,když mě zastaví policie Rakouská?

Díky za info

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.16 12:56

Je to stále stejné pro celou EU!

Jeden důvod proč by auto na podvalu mmuselo mít platnou TK?Na to je ten podval aby se odtáhlo třeba i bourané=nepojízdné auto!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.02.16 12:57

Já to četl na FB tak jsem se obávál,tak jej normál naložím na podval a dovezu :) akorát jej tam musí odhlásit Rakoušák ne?Má jej ještě registrované.Díky

Datum: 21.02.16 13:03

Na tvou otázku odpověď nevím, ale dával bych si bacha co beru. Rakušáci mají hustou síť dálnic, z čehož vyplývá, že na dálnici jste vetšinou hned, auta se nestihnout zahřát a už to pálí po dálnici se studeným motorem.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.02.16 13:08

Jasný ale to mají Němci taky,s tímhle autem jezdil starý pán 68 let a měl jej jako druhé auto s kterým moc nejezdil,uvidím na místě dle fotek dobrý stav,komplet servisku k tomu má,to se spíše v ČR bojím koupit,z bazaru vůbec a od soukromníku to také není na 100% chce to dobře prohlédnout.

Datum: 21.02.16 13:15

No jasně,v česku 90% ojetin jezdili je důchodci a nekuřáci a že by již i v Rakousku?

Jinak vykukové jsou všude,nejen v CZ ale i v A či D avůbec všude po celém světě.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.02.16 13:24

Poslal mi TP na email a tam je majitel ročník 1951.V

ČR jsem nedávno byl se podívat na pár aut,ale nic moc,15 let staré auto najeto 120 tis to je podežrelé to radši 220 tis z Rakouska.

Stačí dobře prohlédnout,projet,a pak uvidím. :)

Kamarád koupil v malém bazaru v ČR citroena C4 a za 14 dní mu to na dálnici u Brna začlo hořet kabely u motoru.Hlavně že byl při koupi nadšený ,že to mělo najeto jen 95 tis :D stočený jasně,pak v servisu zjistili,že auto muselo být předkem ponořené částěčně do vody,proto se to stalo ta závada.

Datum: 21.02.16 17:06

To ani nemuselo být ponořené. Už koupit Citroena ještě k tomu ojetého, na to musí být fakt silný žaludek.

Datum: 21.02.16 13:18

Němce bych taky zmínil, ale když už se bavíme u Rakousku, tak jsem nechtěl dělat chytráka :D :). Jinak souhlas, je potřeba na to pořádně mrknout naživo. Známej kupoval punto před půl rokem. Levé přední světlo přivařené někde doma v dílně nějakým "profíkem", takže za pár měsíců téměř nedrželo, sloupek mezi dveřmi od spolezdce a zadními dvěřmi - totálně prasklech plast vevnitř, výko na kufr z úplně jiného auta. Mrkni aji na detaily, kterých si kámoš nevšimal, takže nepoznal, že to bylo bouchlý :)

Ohodnoceno: 2x

Od: mzxy
Datum: 21.02.16 16:08

auta se přihlašují na dopravnich odborech a ne na facebooku

každý kdo má ŘP má znát legislativu vzahující se k provozu auta, a když jií nezná zpaměnti musí být schopen vědet, kam se podívat...tedy do kterého zákona a kde ho má hledat...

kvůli lidem jako Vy, co nic neví se ministerští úředníci snaží prosadit do zákona 361 že "starší řidiči" budou získaný řidičák pravidelně obhajovat...např. po 5 letech...

bude to stát několik tisíc a už se na to těším

Datum: 21.02.16 18:43

českou legislativu znám,ale tady se bavíme o přepisu v Rakousku on to tam musí odhlasit tam to mají jinak trošku ne my,ja to pak dovezu udělám dovozou stk,pojistím,dojdu na úřad zaplatím přepis a přepišu v tom problém nevidím.

Datum: 21.02.16 19:41

Vy to máte trochu lehčí ,nemusíte ,neboť pojedete na odtahu,řešit převozová čísla a pojištění na přesun!Jinak legislativa je stejná jako z kterékoliv jiné země v EU!

Od: fifarychly
Datum: 22.03.16 22:14

Maj to tam plusminus stejný jako my tady. Jak už někdo psal, odhlašování není tvoje starost. Nebo se tě to nějak dotýká?

Od: mzxy
Datum: 22.02.16 18:42

Odhlašování aut v Rakousku je problémem jejich rakouských majitelů, a v čr se nikdo nezabývá tím, zda někdo něco v Rakousku odhlásil...

Platná TUV kontrola je vyžadována jen při přepravě po ose.

Osobně bych si pohlídal registrační doklady, které jsou žluté a jsou dva, u starších vozisel jeden, u novějších vozidel je 1. díl nahrazen čipovou kartou a důkladně bych zkontroloval identifikátory.

K tomu bych chtěl i Typenschein, který dodává výrobce auta ke každému autu prodanému na rakouském trhu...u novějších aut je to prohlášení o shodě - COC list...

K tomu doporučuji mít u sebe i kupní smlouvu, pro případnou silniční kontrolu...a nezapomínejte na dálniční známku, asfinag nespí..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.