Hloubka dezénu u zimích pneu když je hezky

Od: Datum: 18.02.16 23:29 odpovědí: 21 změna: 19.02.16 16:30

Zdravím,

dnes (18.2. sucho teplo slunečno) mě hlídka policie napomenula za fakt, že moje zimní pneu nemají dostatečnou hloubku dezenu. Začal jsem googlit, abych zjistil jak to je, ale k jasnému vysvětlení jsem se nedostal.

Platí, že, zimáky je nutné mít, pokud:

1. Je mezi 1. listopadem a 31. březnem
... a zároveň ...
2. na pozemní komunikaci se nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza.

Zároven platí, že minimální hloubka dezénu je u zimních 4mm a u letních 1,6mm.

-----------------

Z výše uvedeného však zcela nevyplývá, zda v případě teplého zimního dne, kdy ani nehrozí náhlá změna počasí a nehrozí námraza atd, je nutné mít na nazuté zimní pneu dezén 4mm nebo stačí 1,6mm jako u letní. Logika mi říká, že v tomto případě stačí 1,6mm - což je ale v rozporu s dnešním buzerováním policie. Co si myslíte ostatní?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.16 23:34
avatar

Však jste si odpověděl sám. Můžete jezdit do 1,6 když nejsou bílý sr*čky. Jedno jestli je to zimní, jarní, letní nebo podzimní guma. Pokud jsou bílý sr*čky od-do, musíte mít zimní s min 4mm. Když napadne v květnu závěj, nikoho to nezajímá. A s policajtama se nebavte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: polraich
Datum: 18.02.16 23:44

Takže se mi opět potvrdilo, že to jsou i.ioti. Mám tam tak 2,5mm, venku dnes na mikinu a oni mě budou buzerovat. rrrr. díky za odp

Datum: 18.02.16 23:34

Logicky vám to říká dobře,jen doplním,zimáky je nutné mít i tam kde je značka-zimní výbava.Kdyby sněžilo tak by vás policie neupozorňovala ale dávala pokutu:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 23:40
avatar

Policajt nemá co upozorňovat, policajt má pomáhat a chránit. Když už oni a jejich rodiny žerou, studujou a jezděj na dovolenou za peníze daňových poplatníků.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: polraich
Datum: 18.02.16 23:47

Jenže oni to podali tak, že jsou velmi velkorysí a že by klidně mohli pokutovat, když budou chtít...

Datum: 18.02.16 23:58
avatar

To mají ti zm*rdi v popisu práce. Oni se s tím snad i rodí, je to jakási jejich degenerace nebo vývojový stupeň. Normální člověk přeci ví, že chtít pokutovat můžou. Ale to je tak asi všechno. A vo tom to je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 08:40
Ernie,stejně jako se rodí zm*rdi co rozvazeji klientům reklamní propisky *smich*
Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 19.02.16 00:23

Jako řidič máte znát a vědět jak oponovat. Hlídka byla blbá. Nikde! není zakázáno používat i v zimním období letní pneu, pokud nejsou dané podmínky. Zrovna tak v létě zimní. Co by mi řekli na mé letní?
Ale... při našem právním řádu...máte zimní v zimním období a vzorek neodpovídá. Zajímavý problém. Takže lépe letní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 19.02.16 07:16

Hlídka pomáhá a chrání a pokud jste byl slušně upozorněn na to, co značná část našich řidičů neví, přesto, že má ŘP, je vše v naprostém pořádku...

Už jen skutečnost, že píšete sem je důkazem toho, že nic nechápete...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.02.16 07:22
avatar

Co si o tom myslím? Že policie to nesdělilatak, jak to líčíte. Oni velice dobře vědí, jak má být hluboký dezén. Vaše sdělení "mě hlídka policie napomenula za fakt" klidně může být prezentováno i jinak.

Vy jste to pochopil jako výtku, je to jen Váš problém.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.02.16 08:31
Když policajt vidí pako vy... ,který může lehce oflastrovat tak ho oflastruje. Viděli de...a,tak na něj udělali bububu..
Jen mne prekvapuje kolik lidi ma ridicsky průkaz a pak se ptají na takový nesmysly..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 10:20
Chapu to tak, ze tazatel mel na aute zimni pneu se vzorkem mensim nez uklada zakon, t.j. mene jak ty 4mm.Pak je logicke to cim policiste argumentovali. Bez ohledu na to,jake pocasi je nebo neni. Pokud by mel leti a mel tam treba 2mm a bylo hezkh tak to je OK. Ale 2mm na zimnich pneu nemaji co delat. Body jsem rozdal, bohuzel na danyse se mi uz nedostalo, tak schovavam pro priste. Tak ted mne rozcupujte.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 11:06
avatar

co to sdělujete? Že zimní pneumatiky nemůžou být na autě, když mají méně než 4 mm? Asi jsem to špatně pochopil?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 11:20
avatar

Vysvětlit si to můžete jak chcete a je na vás, jak jim to zdůvodníte. Pokud vás to uklidní, tak taky nemám 4 mm na zimních a svět se kupodivu stále točí. Dokonce mi to říkali i na STK, že to není podle toho, jak by si geniální ministr a jeho ještě chytřejší rádcové přáli, ale STK jsem prošel. Já s Policií problémy nemívám, přesto se domnívám, že buzerace všeobecně přibývá.(a tak trochu odbočím)A když už jsem zabrousil k té buzeraci, tak zastávám názor, že např. PLNÁ ČÁRA NA SILNICI JE ABSOLUTNÍ HOVADINA. Každý řidič je svéprávný a sám musí poznat, kde je možno předjíždět a kde ne, kde je polovina cesty a každý musí přesně vědět, jak široké je jeho auto. V Česku se stalo pravidlem, že v místě kde se zabil nějaký blb v autě je namalována plná čára. Jako prevence? Nebo jako berlička pro neschopné idioty na silnicích. POkud nejsem schopen vyhodnocovat situaci na silnici a chovat se podle toho, nemám na cestě co pohledávat.U řidičů se průběžně nezkoumá stav zraku a to je největší zlo na silnicích. Slepí řidiči. Hans Monderman kdysi prohlásil, že příliš velké množství příkazů a zákazů v provozu omezuje schopnost společensky odpovědného jednání a řidiči ztrácí osobní odpovědnost. http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/3787

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 19.02.16 12:13

Na STK stačí 1,6mm - nevidím důvod proč bys neměl projít ;)

Zbytek souhlas - jeden pitomec nabourá a na 500m rovném přehledném úseku bez křižovatek se namaluje plná čára. Kdo si tam dovolí předjet traktor nebo zametací vůz tak je zločinec co si zaslouží likvidační pokutu... V D je přerušovaná často v místek kde se dá bezpečně předjet leda tak s Ferrari - zatáčka = nechávají zodpovědnost na řidiči. Ovšem pokud při předjetí zaviní nehodu tak je trest citelný. Podobně alkohol - 0,5 promile je legální při bezpečné jízdě (na kole dokonce do 1,6 promile). Ale ani nemusíte nabourat, stačí nebezpečná jízda např. kličkovat po silnici a už to legální není. Při způsobení nehody výrazně přitěžující okolnost (až 5 let, až doživotní odebrání řidičáku) = klidně si dej pivo, ale jestli způsobíš nehodu tak máš průšvih.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 14:03
avatar

Za předjetí na plné čáře je jaká sankce? (Do 2500Kč?)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 19.02.16 15:08

Za předjetí na plné čáře žádná sankce není ;)

Plná čára se nesmí přejet/ přesahovat nákladem, resp. smí pouze při objíždění překážky/ odbočení na místo mimo komunikaci. = předjíždět se smí, ale bez přejetí plné se vejde leda tak kolo nebo motorka a to hodně natěsno = pokud prosvištim půl metru od kolaře tak je vše OK, ale pokud ho předjedu s velkým odstupem (a proto přejedu čáru), tak je to přestupek. Geniální...

V každém případě plná čára na výše popsaném úseku je jen zbytečná buzerace. Vyplácá se barva, brzdí to provoz a pro bezpečnost to nemá význam. V místech kde je např. konec zatáčky, už je vidět do dlouhé roviny a plná nekončí u zatáčky ale ještě pokračuje klidně 100m, tak tam naopak bezpečnost snižuje - zkracuje se úsek na předjetí a tím se zvyšuje riziko.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.02.16 14:24
Ještě byste mel porovnat likvidační pokuty u nás a v D! :-D
A dále řidiče v D a individua za volantem u nas!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 19.02.16 15:18

V D to je rozumně - málo nebezpečné přestupky za levno (např. překroční rychlosti mimo obec o 10 kmh = 10 euro), ty co opravdu ohrožují bezpečnost jsou docela drsné (překročení rychlosti o víc něž 70 kmh ve městě = 680 euro + 3 měsíce zákaz řízení)

Řidiči jsou stejní, stačí se podívat jak jezdí češi v D a němci u nás ;) Jde o to že v D systém ty individua hodně pročistí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 19.02.16 11:55

Stačí 1,6

Ale bral bych to jako rozumné upozornění že zimáky co máte na autě na zimu fakt nejsou vhodné. 2,5mm je tak na dojetí v létě a to ještě ne ne vodě ve vyšších rychlostech. Pokud teď jezdíte jen za sucha tak je to OK, ale pokud i na sněhu tak "si koledujete", je třeba velký odstup na dobrždění - jak se něco semele tak budete brzdit výrazně delší dráhu než ostatní. Rozdíl z pitomých 50 kmh bude na sněhu klidně 20 metrů a je velký rozdíl zastavit s 5m rezervou nebo o 15m nedobrzdit ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 19.02.16 16:30

Vzhledem k tomu, že stanovisko policistů máme k dispozici jen zprostředkovaně, neshodneme se na tom zda šlo o plnění služebních povinností nebo nesprávné a nevhodné chovální policistů, které by bylo v rozporu se služebním zákonem...Předpokládm, že v každém ozbrojeném sboru, kterým je i Policie jsou příslušnáci sboru před nástupem do služby připravováni a zpravidla i poučováni nadřízeným, velitelem nebo operačním důstojníkem, a to bez ohledu na to zda jdou do mimořádné akce, nebo jen do běžné služby...

Takže hlídka předtím než vyjede dostane konrétní úkoly, mimo jiné například upozorňovat všechny řidiče na konkrétní nebo mimořádnou situaci, nebo na změny právní úpravy, při této příležitosti někdy dokonce rozdávají reflexní vesty, samolepky nebo inforamční letáky od BESIP atd...

Platí tam formální vztahy a vše se dokumentuje...o službě a jejím průběhu se pořizuje zápis nebo hlášení...

Pokud máte pocit že policista pochybil nic Vám nebrání vznést dotaz nebo podat stížnost na příslušnou složku policie, nebo klidně na policejní prezidium nebo inspekci MV, která postup policistů prověří...

Pokud máte pocit že je hrubým způsobem porušováno Vaše právo nebo že policista porušuje služební postupy nebo překračuje meze služebního zákona, stačí zvednout telefon a nahlásit vše na 158...zvedne to např, důstojník nejbližšího operačního oddělení, kterého požádáte, aby na misto okamžitě přijel jiný policejní orgán, který sjedná nápravu. Nebo volejte inspekci. Telefonní hovory jsou monitorovány. Je dobré podívat se na služební čísla policistů a zapsat si je.

Nikomu nic nebrání v tom, aby si nastudoval zákon o policii a související legislativu a telefonné číslo inspekce si uložil do mobilu.

Pokud dospějete k závěru že hlídka překračuje sví pravomoci nebo postuopuje v rozporu se zákonem o Policii, vytočte číslo inspekce, požadujte okamžitý zákrok - příjezd jejich příslušniků s tím, že setrváte na místě jak vy, tak hlídka.

Já to telefonní číslo v mobilu mám, zákony znám a jsem připraven postavit se potenciální policejní zvůli...naštestí mohu konstatovat že všechny policejní kontroly mí osoby i auta (poslední před 4 lety) proběhly slušně a na vysoké profesionální úrovni.

Důleřitá je znalost dané problematiky a také vlastních povinností i práv, jinak se lejce může sttá že se stěžovatel stane hlupákem.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.