Ocet na proplach soustavy?

Od: Datum: 18.02.16 14:28 odpovědí: 6 změna: 20.02.16 20:52

Zdravím, audi a4 tdi netopí, nový termostat, tím to není.Vyndat topení nedokážu. Mohu udělat tedy proplach celé chladící soustavy octem?

Kdo to dělal prosím o radu kolik octu a jak dlouho jezdit aby se propláchlo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.16 14:42
avatar

Netopí proč? Neohřeje se a nebo ani ohřáté netopí? Není problém s hlavou a vzniklou vzduchovou bublinou v topení?

Nesmíchal jste nemrznoucí kapaliny? Jsou totiž dva druhy, každý na jiném základě a nesmí se smíchat, jinak vytvoří sraženiny, které téměř nejde odstranit.

Ocet se dá použít neředěný a plný chladící okruh. Dělal jsem to, nic se nepoškodilo, ale výrazného zlepšení se nedosáhlo. Měl jsem to a tam den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: berger
Datum: 18.02.16 14:49

Ohřeje se ... trubky až k radiátoru jsou horké... ale nepropustí to přes topení. Termostatem jsem myslel, že to bude, je nový a žádná změna.Klapky servomotorku se hýbou ( odstranil jsem středový panel palubky ).

Je tedy než ocet lepší http://www.levne-autodoplnky.…eni-chladice-400-ml-k2-p13525

Datum: 18.02.16 15:17
avatar

Ocet by měl vliv jen tehdy,pokud by v systému byly usazeniny z vodního kamene.Pokud se nepoužívala studniční voda,tak tam být nemůže.Pak je zbytečné používat ocet,nebo jiné kyseliny.Závada bude zcela jistě jinde.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 16:52
avatar

Ocet jsem ještě neslyšel,ale když předchopzí rádci nic proti nemají?Osobně bych udělal proplach roztokem sody (jako změkčovadlo vody při praní!).bylo doporučeno při zasrá... olejem při prasklé hlavě.Nyní to dělám běžně při výměněn chl kapaliny-dom vodu se sodou,zahřeju na provozní a pak vypustím a dám novou chl.kapalinu!

Jinak běžně již léta nepoužívám předraženou destilku ale jen a pouze kohoutkovou vodu,žel nevím odkud se pro město JH bere ani "tvrdost vody" ,názory lidí se různí jedni říkají že z Nežárky,druzí s hlubinných vrtů u obcí Děbolín a Olešná a další zase ,že přehrady u Starého mMěsta pod Landštejnem.


doplněno 18.02.16 18:38:

Jendo-právě že soda vyčistí dobře!Servisy běžně čistí chl.soustavu sodou-i když ne od případných úsad z vody.Fakturují drahé prostředky a dají levný roztok sody,nezávisle povrzeno servismanem u škody!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 18.02.16 17:23

Jednou jsem to dělal na Favoritu. Na chladící soustavu auta jsem použil 300g kyseliny citronové. Soda to být nemůže, protože se čistí opakem. Spíše to vypadá na nefunkční ovládání průtoku kapaliny do výměníku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: berger
Datum: 20.02.16 20:52

Tak může to být ta soda nebo nemůže?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.