Přihlášení auta v mém městě?

Od: Datum: 17.02.16 21:23 odpovědí: 25 změna: 19.02.16 21:37

Dobrý večer, mám malou otázku.

Koupil jsem auto od majitele z Prahy, dostal jsem k němu všechny doklady včetně plné moci, můžu si to tedy zařídit v mém městě v Hradci nebo s tím musím do Prahy?

Děkuji moc za odpověď. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mzxy*
Datum: 17.02.16 21:30

ne, musíte tam kde má registrovaný provozovatel trvalý pobyt...oba podáváte jednu společnou žádost

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lukas95
Datum: 17.02.16 21:36

Aha, tak to bude trochu problém... Auto jsem kupoval od chlapa z Prahy, ale auto má registrované v Rožnově pod Radhoštěm, navíc je registrované na jeho přítelkyni, od které mám ověřenou plnou moc..

Takže pokud to dobře chápu, buď se vydám 200km+ do Rožnova a auto s plnou mocí přehlásím nebo pošlu všechny doklady původní majitelce a já si musím vyřídit novou plnou moc a ona to zařídí..

je to tedy tak?

Opravdu nepochopím, že v dnešní době nejde všechno zařizovat na jednom místě.. :(

Od: mzxy*
Datum: 17.02.16 21:50

1) ano, v míste trvalého pobvytu registrované majitelky

2.) je to zákon z dílny pana Stanjury z ODS, předtím ( do konce roku 2014) to poslední majitel ve svém městě odhlásil a nový majitel ve svém městě přihlásil. Pan Stanjura to nechal předělalt hlupákům bez praxe a proto se ted jezdí napříč republikou...doufám že ho budete volit

3.) V dnešní době je to horší než před 10 lety, nový elektronický regsistr vozidel který nechal spusti odvolaný ex-ministr pan Dobeš SMAZAL množství dat, která tam byla předtím uložena...každé auto má svůj papírový spis a když je v elektronickém systému najednou jako majitel auta pana Nováka uveden opan POlák, tajk pjřednice jde do archivu, najde papírový spis a elektronický záznam rušna přepíše a opraví...a když jsou v elektrornickém záznamu místo hmotností jen nuly, místo rozměrů jen nuly, místo kol jen tečky, atd, tak úřednice vezme papírový spsi a vše tam ručně dopíše

Když to bude kdekoliv, nebude poruce papírový spis a nebude z čeho dopisovat

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.02.16 06:55
avatar

Jen bych doplnil nana MZXY, v bodě č.1, že an Stanjura měl k sobě spousty odborníků a poradců, zákona schvalovali poslanci od leva do prava, vyjádřilo se k problému mnoho poradců každého poslance a výsledek je, jak píše opět správně pan MZXY, úřednice doplňuje z papíru chybějící údaje. Všichni to ale mysleli dobře, včetně firmy IT na prgram evidence vozidel. Kde se ale stala chyba?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukas95
Datum: 17.02.16 22:02

Ok, děkuji moc za vysvětlení! :) No musím říct, že mě to tedy dost vytočilo... Budu si muset prostě udělat na jeden den výlet... A ještě mě zajímá jedna věc, na autě mám Zlínské značky, rád bych měl Hradecké z mého trvalého bydliště.. Předpokládám, že kvůli značkám budu muset zase na svůj úřad v Hradci..

Datum: 17.02.16 22:29
avatar

V Rožnově na vás auto přepíšou a to na Zlínskou SPZ. Pak pojedete domů a znovu do fronty pro hradecký značky a hlavně ZNOVU ZAPLATÍTE a vo tom to je.

my tu máme na všechno odborníky, zvláště pak skupinky zákonodárců jsou velmi vzdělaní odborníci - profesionálové.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 17:21

A není to jedno, jaké jsou na autě značky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.02.16 22:07

Musíte za prodejcem, tak to stanovili zastupitelé, když nechcete, pošlete mu zpět doklady a ověřenou plnou moc VY.
Pak doma můžete na úřad, pokud chcete změnu RZ. Za takovou dobu platnosti změn nevědět..


doplněno 18.02.16 12:24:

endyfrog neodkazujte na články novinářů?..., přečtěte si ho řáádně a porovnejte se zákonem a na ten odkazujte, jen ten nám určuje povinnosti.


doplněno 18.02.16 20:00:

aloisi b, kupní smlouvu ... , když říkám číst zákon tak čtěte zákon, tam o kupní smlouvě najdete nic. Vizte § 8 56tky a ne pisálky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 18.02.16 07:23

Pan Ťok teď navrhuje zákon - aby mohl udělat kdokoliv kdekoliv jakýkoliv evidenční úkon...

V rámci meziresrotního připomínkového řízení vzneslo jedno ministertvo připomínku, jakým způsobem budou "sdílet data" ty úřady, která nemají ve svém archivu spis vozidla, které bylo po celkou dobu evidováno v jiném kraji a papírový spis vozidla je uložen tamtéž...Nikdo to nevysvětli a nikdo na to neodpovědel, jde proto evidentně o POLITICKÉ ZADÁNÍ

Je to správná myšlenka, občané platí daně a stát je utrácá za elektonické systémy, které mají sloužit všem, ne jen IT firmám a obchodníkům se softwarem...

Navíc se od července 20015 podle zákona při každém evidenčním úkonu skenuje velký TP, obrázek se ukládá a je přístupný všem úřadům c cewlé ČR...bohužel z těch několika milionů evidovaných aut je naskenován jen zlomek dokladů...Otázkou je, jak pracovat se záznamy které jsou poškozeny...auto bylo evidováno v Brně, budete přechodně bydlet v ČB a ztratíte tam doklaldy k autu...elektronický záznam bude poškozen a nepůjde vytisknoutž duplikát TP...protože nebude z čeho...Logicky se tak evidenční úkon nedá udělat, pokud bude ze záznamu v CRV jasné, kde by mohl být papírový spis, může si úřad v ČB tato data vyžádat ...pak je otázkou kdy - zta jak dlouiho to oslovený úřad odešle, když ty babky sedí u přepážek a archiv maji někde ve sklepě nebo v jiné budově, může to trvat hodiunu nebo den - dva...

Kdyby ten slavný systém RSV skutečně dobře fungoval, nebylo by vůbec nutné nějaké skenování, protože vše by bylo v elektronickém systému...

Pokud to poslanci "spustí", budou si to pochvalovat lidé, kterí mají auto evidováno už v novém systému...ti co maj auto zaeevidováno před létem 2013, kdy pan Dobeš spustil nový systém a tím nechal smazat státu množství dat, mohou narazit na problém, že to nejde udělat bez informací z papírového spisu, protže elektronický záznam bude poškozen...a vězte tomu že jsou poškozeny všechny záznam,y pořízenéí před spuštěník CRV...Jen se o tom nemluví, stejně tak jako o uprchlické krizi...Dnes se tomu říká politická korektnost...mlčet nebo mlžit...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.02.16 09:37
avatar

mzxy, svatá pravda, bohužel Vám nemůžu dát již bod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 14:50
avatar

Nemůžete dát bod, ale já jsem tedy alespoň v duchu zatleskal. Zvláště pak poslední větě o politické korektnosti, kterou je třeba uchopit a spláchnou do haj... .

...a do háje to není !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 17:57

Jsem z těch odpovědí zmatený ! Syn bude pozítří v sobotu prodávat auto a chce to udělat tak, že kupec zaplatí a odjede s koupeným autem, kupní smlouvou a duplikátem zelené karty domů ( mimo Prahu). V pondělí syn na magistrátě v Praze ( kde bydlí) auto odhlásí na jméno a adresu nového majitele a pak mu poštou odešle velký TP a případně další doklady, které mu zůstanou po odhlášení. Současně zruší pojistku povinného ručení.

Nový majitel si nechá udělat evidenční prohlídku koupeného auta a s protokolem o ní a s velkým TP si dojde na magistrát v místě svého bydliště auto zaregistrovat a uzavřít pojistku povinného ručení. Reg,značka se mu měnit nebude.

Je to takto možné?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 18:20
avatar

Toníku, tak to určitě nejde.

Musí postupovat jinak.

Syn musí udělat evidenčku na jméno kupce, kupec si o víkendu nechá udělat plnou moc na zastupování při změně vlastníka. Syn v pondělí půjde na magistrát, vyplní žádost, předloží oba techničáky a zelenou kartu.

Tam převedou vozidlo na kupce.

Teď je ale problém, na jaké doklady odjede kupec s autem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 18:27

Milane, já jsem byl přesvědčen, že protokol o evidenční prohlídce je nutný k registraci auta a nikoliv k jeho odhlášení na nového vlastníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 18.02.16 18:33

Uz vice jak rok nic jako odhlaseni na noveho vlastnika a nasledna jim provedena "doregistrace" neexistuje. Je to jeden (spolecny) ukon.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.02.16 18:50

Budu se tedy řídit tímto odkazem na web : http://www.registr-vozidel.cz/prihlaseni-prevod-vozidla

Kupec mi uhradí kupní cenu a já mu dám úředně ověřenou plnou moc k provedení změny vlastníka vozidla, velký TP, osvědčení o registraci, duplikát zelené karty a kupní smlouvu.

Kupec odjede do do místa svého trvalého pobytu a tam navštíví příslušný úřad, kde předloží :

Žádost, občanský průkaz, protokol o evidenční prohlídce na své jméno, velký TP, osvědčení o registraci, zelenou kartu a plnou moc od prodávajícího. (Případně 1 tabulku RZ a o druhé řekne, že se ztratila - potom dostane obě RZ nové).

Tak by to šlo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 18.02.16 19:04

Neslo. Zelenou kartu bych mu nedaval, pojisteni si kupujici muze behem par minut zridit online, jinak OK. Pak ale kupujici nenavstivi urad ve svem bydlisti ale ve VASEM (tedy prodavajiciho), kde auto na nej zaregistruji. Bude-li chtit RZ "sveho kraje", musi pak navstivit jeste "svuj" urad, kde mu je nasledne vymeni.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.02.16 20:11
avatar

Tondo, musí jít na úřad, kde je vozidlo vedeno. Takže nikoliv kde bydlí kupec, ale kde bydlí prodejce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.02.16 19:01

To je zajímavé, protože syn si pořed 14 dny koupil ojeté auto od firmy se sídlem v Havlíčkově Brodě. Auto bylo registrováno na tuto firmu. Majitel firmy na synovo jméno udělal evidenční prohlídku a pak spolu s autem předal synovi protokol o evidenční prohlídce, velký TP, osvědčení o registraci, zelenou kartu a plnou moc k zastupování. Syn pak zašel na magistrát hl.m. Prahy (Stodůlky), kde mu provedli změnu majitele za 800,- Kč. Je nyní zapsán ve velkém TP a má nové osvědčení o registraci a zelenou kartu na své jméno. Z toho plyne, že se změna majitele NEMUSÍ provést na úřadě příslušném bydlišti původního majitele !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 18.02.16 19:22

absolutní nesmysl, firma z Havl, Brodu byla vytištěna v TP se sídlem v Havl Brodě, ale mezitím změnila své sídlo do Prahy...kvůli finančnímu úřadu, jako stovky dalších firem...

Z toho plyne jediné, to co je napsáno v TP nemusí být vždy pravdou, pokud majitel auta nenahlásí změny a nenechá ty změny do TP vytisknout

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 18.02.16 19:27
avatar

Tondo, taky nevěřím...

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 18.02.16 19:39

To auto bylo zřejmě registrováno v Praze. Velký počet firem má fiktivní sídlo v Praze, neboť kontrola z finančáku přijde jen jednou za 139 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 20:59

Děkuji všem moc za dobré rady, na základě kterých jsem přesvědčil kupce, že musí přijet ve všední den do Prahy, kde uděláme evidenční prohlídku a půjdeme spolu na registr udělat ten převod.

Už jsem málem jel zítra na Černý most auto mu prodat a dát mu všechny papíry *zed*

P.S. Ta firma z Havl.Brodu má skutečně sídlo v Praze !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 21:37
avatar

No vidíte pane Alojzi!Vždy je nejlepší ,pro oba-kupujícího i prodávajícího - společně na STK (evidenční) a na úřad (změny) pak je spokojenost (pokud je všeOK) na obo stranách a nemusí následovat dotazy: prodejce (kupující dělaá mrtvého brouka a k autu se nezná -nechce zaslat přepsané doklady nebo kupec odeslat Z5 dioklady a PM na nahlášení změny!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.