Komplikovaný přepis

Od: Datum: 17.02.16 00:28 odpovědí: 3 změna: 17.02.16 07:31

Zdravím,mám celou řadu problémů s přepisem auta,rád bych vás požádal o radu a pokusil se celou situaci korektně popsat a vyřešit v listopadu roku 2015 jsem koupil auto od Pán,od kterého jsem auto koupil,toto auto zabavil protiúčtem za dluh vúči jeho dlužníkovi,pán od kterého jsem auto koupil neměl auto na sebe přepsané jen měl kupní smlouvu od pána jež mu jej prodal,tudíž v obou dvou technických průkazech je napsán první majitel,nebyly spolu nikde na úřadě ani,nic podobného,problém je že jsme byly s prodávajícím domluveni že mu pošlu zelenou kartu,malý tp evidenční kartu a on na mě auto přepíše,poprvé propršela lhuta evidenční kontroly pán se omlouval že nemohl dohledat byvaleho majitele,ale že ho odchytl a a požádal mě abych udělal kontrolu znovu a on na mě převod už bezproblému převede,jenže ted mi nebere telefony ani jeden neustále je mění,navíc jsem se na internetu dozvěděl že jde o známého podvodníka,takže ted opravdu ani nevím na čem jsem,a opravdu mě to tíží,navíc mě včera odchytla dálniční policie,protože jsem neměl dálniční známku což jsme vyřešily v hotovosti pokutou 1000kč,navíc jsem jim řekl že mám auto týden a nestihl jsem ho přepsat,oni mě hnedka hrozily že na přepis mám 10 dnů a že pokud jsem auto nepřepsal hrozí mi ve správním řízení pokuta až 25 000 a pokud zjistí že auto je vyřazené tak zruší i pokutu za známku a že mi ve správním řízení hrozí za toto pokuta až 100 000 auto dále prověřovali a zjistily že vyřazené není,podle mě nemuže být vyřazeno když je pořád psáno na majitele č.1 a v podstatě otom nejsou žádné doklady,ted jsem si řekl že sem jim měl říct že mám auto pujčené od kamaráda a měl bych klid,poradte mi prosím jsem zoufalý jak to vyřešit jak se zbavit problémů at už neplatit pokutu nebo se zbavit auta a sankcí pokud nějaké hrozí,ted se vše měnilo a oni ani sami neví co mluví.Chtěl bych auto přepsat ale nevím jak když majitele nemohu dohledat chci mu poslat doporučený dopis nevím jestli to pomůže,v ideálním případě bych se rád elegantně zbavil auta i problémů,problém je že bydlí 300km ode mě a co budu dělat když ho neseženu?Klidně auto prodám na díly je mi to jedno.Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 17.02.16 00:44

Pokud PČR zjistila, že auto patří č.1, šel bych za č. 1 a s tím to dořešil. Pokud nebude chtít, pak tahanice po PČR (podezření na podvod atd... - stejně to nikam nepovede a nakonec vám auto seberou, protože si č. 1 vzpomene, že je auto vlastně jeho). Jednička by měla mít zájem se auta papírově zbavit, aby mu nechodili pokuty, pojistky atd... (možná ho pár pokud z radarů domutí jednat). Jsem laik, nemám v tom zkušenost, jen tak plácám. Poučení pro příště si před usnutím opakujte hodně nahlas.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.02.16 06:48

1) Policista se malinko mýlil, že hrozí sankce až 25 tisíc. Hrozí vyšší, až 50tis.

2) Musíte sehnat osobu, která je uvedena v techničáku. Nikoliv doporučeným dopisem, ale osobně, kamarádem, sousedem. Dopis si nevyzvedne, nebo neodpoví. Musíte s ním provést změnu vlastníka na jeho úřadě.

3) Můžete odstoupit od smlouvy s prodejcem "B", neboť nemůžete věc používat obvyklým způsobem

4) Klidně vozidlo můžete prodat dále, jako jste koupil vy.

5) Policie nepomůže, páč nebyl spáchán podvod.

Ohodnoceno: 1x

Od: mzxy
Datum: 17.02.16 07:31

dobrý nápad, prodat nebo vrátit prodávajícímu...odpověděl jste si sám

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.