Fabia 1.2 r.v. 2002 ojetina z aaa,na co pozor

Od: Datum: 07.03.16 16:33 odpovědí: 18 změna: 08.03.16 18:56

Přemýšlím o koupi tohoto aute z AAA za 35 tis.Kč. Na co si mám dát pozor,?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.16 16:46

Na všechno.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.03.16 16:49

Hlavně na předvádějícího, jsou dobře školený.

Od: asd1
Datum: 07.03.16 16:51

Radši si kup za 5k nový motor na Bravo než tenhle zázrak... Nebo Punto 2 po FL s motorem 1,2 8V, to je výrazně lepší než HTP

Datum: 07.03.16 17:08

No,tak to Punto mám a je to strašnej žrout,r.v.2000, 1.2 8V, už jsem měnil kde co a seřizoval u autoel.spotřeba ve městě 10l! To ta fabka bere určitě míň?Bravu má syn koupil loni soukr,za 13 tis. -velké problémy s elektrikou, všechno možný vynechává a hlavně někdy nejde nastartovat teplý motor,to je potom k vsteku někde na parkovišti u obchodáku,když tam není kopec.

Datum: 07.03.16 17:18

HTP žere víc, navíc opravdu nejede. Punto je proti tomu sporťák.

Punto máte tam problém, 1,2 normálně žere ve městě 6 - 7, mimo město 5 - 6

Brava bude problém na startéru.

Chce to šikovného mechanika který umí najít příčinu problému a ne jen naslepo měnit díly... Pomůžou live data a porovnat s tím co by mělo být. Lambda sonda, čidlo teploty a jiné. Možná i posunutý rozvod? Změřte spotřebu Natankujte plnou, ujeďte plynule s lehkou nohou 100km mimo město, dotankujte znova plnou - jestli si vezme víc jak 6L tak je tam problém tutově, normálně takhle žere 5,0. To samé na dálnici trvale 90 kmh, spotřeba by měla být zhruba 5,0.

Datum: 07.03.16 17:00
Htp hlavne 40kw trpi na podpalene ventily. Proto bych radeji zajel do servisu a nechal zmerit tlak ve valcich. Nebot oprava stoji cca 11tisic +
47kw je jiz lepsi.
Dale koroze pod prednima blatnikama. Dostava se tam bahno a bordel se soli a krasne to kvete. Ja tam uz mam diru v prahu. Oprava cca 5tisic.
Radeji bych koukal na nesmrtelne 1,4ky.
doplněno 07.03.16 17:01: U acek je nejhorsi ta predrazenost aut.

Datum: 07.03.16 17:10

Jak předraženost? Soukromě ych to koupil za míň? a co když nemám prachy,potřebuji s něčím jezdit,oni mi to dají na půjčku.

Datum: 07.03.16 17:22

Půjčka se výrazně prodraží - projděte si podmínky ;) Tohle když je za 30k v áčkách, tak to koupili za desítku a na 99% tam budou zásadní problémy typu motor těsně před smrtí, tvrdě zbourané apod.

Nový motor na Punto je za 5k (když už nedokážete najít tu ptákovinu proč tak žere tak vyměňte celý motor, tenhle pak můžete prodat - je funkční...)

Datum: 07.03.16 20:37
Rpsn klidne 30% , vemes auto za 60 a zaplatis 120. No neber to.
Htp 40kw jsem mel , do 110km/h to jede dobre , neb je kratka prevodovka. Ve meste kolem 6l , mimo mesto kolem 7l. Na dalnici ale 130-140km/h to zralo 10tku.

Datum: 08.03.16 08:39

Tak proč je tam ta splátková kalkulačka? Tam RPSN není? Tak potom vědomě lžou! já už jsem se těšil,že to utáhnu,dám 50%, a 50% si půjčím na 60měsíců,buduplatit 500měs. a můžu hned jezdit, i když opravy asi brzo přijdou.

Datum: 07.03.16 17:15

Určitě na půjčku to dají ale zaplatíte ještě jedn auto. Zkušenost.

Datum: 07.03.16 17:43

Děkuji moc za radu,byl jsem moc naivní.Nyslel jsem,že jdou skutečně zákazníkovi vstříc,ale oni chtějí hlavně prodat že?

Od: fik
Datum: 07.03.16 19:53

Na HTP se vyprdni,nespolehlivý motor který při nějaké větší zátěži,nedejbože třeba jízdě po dálnici žere i trávu u silnice.

Jestli jedničkovou fabii v benzínu tak buď 1,4 MPi OHV neno 1,4 16V,spolehlivé bezproblémové motory

Celkově HTP z AAA auto na mě působí jako špatnej vtip a noční můra*smich*

Jestli si dáš říct a půjdeš do jiný motorizace než tohle,hlavně si vem na prohlídku auta mechanika,těch pár stovek za to věru stojí

Datum: 08.03.16 08:32

Tak proč u těch aut znázornují,že je to auto s nízkou spotžřebou? V áčkách je ten symbol pumpy na fotce auta,ale nejen u škodovky.

Od: fik
Datum: 08.03.16 18:40

Třeba proto že to chtějí prodat? když by tam napsali že když tomu motoru šlápneš na krk tak sežere i listí ze stromů kolem silnice tak by jsi si to koupil?.

Ten motor má obrovský rozmezí spotřeby,když s ním jezdíš 70 stylem důchodce tak žere kolem 6 litrů,ale jakmile vezeš třeba víc lidí,nebo nedejbože třeba naloženou vlečku nebo chceš jet po dálnici aspoň 120 tak spotřeba stoupá exponenciálně a klidně i přes 13 litrů,měli jsme to auto v bývalým zaměstnání tak to znám.

Nemůžeš věřit všemu co ti v áčkách nebo TV ho*na nakukaj,áčka jsou prodejci. Třeba u felicie si pamatuju že taky měli napsány jako klady lehké řízení pro ženu,a o tom že má felicia lehké řízení to je na dnešní poměry spíš špatný vtip,třeba mě to nevadí ale nějaká křehká ženuška by to´´lehký´´řízení bez posilovače asi dost proklínala

Od: kastan
Datum: 07.03.16 21:55

Ideálně s sebou vem někoho, kdo autům rozumí. Acka jsou v pohodě, ale nakupující nesmí být úplný tupec (jinak si prodejce smlsne, ale tak je to ve všech bazarech). Cena se jeví fajn, přeju šťastnou koupi.

Od: vernon
Datum: 08.03.16 15:13
Auto může být ve slušném stavu, ale bude mít zvrakovaný motor. Navíc špatný výběr bazaru...

Od: jester
Datum: 08.03.16 18:56

Kolega v práci má 1.2 htp 47kw přestalo mu to táhnout,špatně startovat a v servisu zjistili podpálené ventily.Spravilo to 12000 za opravu takže jen tak pro zajímavost.Tento motor určitě nebrat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.