Mlaceni v zadku auta

Od: Datum: 13.02.16 12:04 odpovědí: 14 změna: 16.02.16 00:42
Dobry den. Chtel bych poprosit o radu. Vcera mi zaclo neco mlatit v aute. Pripada mi ze to jde od zadni casti. Kdyz jsem vyradil tak jse ozyvalo neco jako kdybych mel neco upadle a mlatilo to o cestu. Ale nic jsem pod autem takoveho nevidel. Nevite nahodou cim by to mohlo byt? Jesti neco s prevodovkou? Mam Lagunu 1.6 16V r.v. 1998. Dekuju za odpovedi
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 13.02.16 12:58

nejprve výfuk a okolí, pak zkontrolujte podběhy, brzdy, vnitřní stranu pneumatik, plasty...

Někdy se zdá bouchání zezadu a jedná se o předek... např. plast pod motorem

doplněno 13.02.16 19:08:

jestli to opravdu "háže" - zkuste zkontrolovat dotažení šroubů kol - po nějakém servisu je nutné dotáhnout po 50-100 km. Tipnul bych si neutažené kolo. Jinak hned do servisu - nebezpečí nehody.

Ohodnoceno: 2x

Od: mate59
Datum: 13.02.16 13:55

Múže to být klidně i tyčka stabilizátoru.

Ohodnoceno: 2x

Od: spancbob
Datum: 13.02.16 15:55
Chlapy tak jsem to byl projed. A zadek auta mi zacal hazet do stran
Datum: 13.02.16 14:04
Diky. Ono to nemlati porad v kuse ale v intervalech zhruba po minute. Zni to jako defekt. To jsem taky zpocadku myslel jak jsem vylezl a kola ok
Datum: 13.02.16 17:33

Tlumiče, péra, závěsy, ramena, ložiska... rozhodně bych s tím nejezdil. Nanejvýš krokem do nejbliššího servisu.

Ohodnoceno: 0x

Od: fik
Datum: 13.02.16 17:51

Rozhodně bych auto odstavil,pokud něco mlátí znamená to jediné,že je něco volnýho a může to být i velmi nebezpečné. Namátkou,mohla prasknout pružina,vytéct tlumič,uložení stabilizátoru,povolený náboj..možností je ještě více,přesně ti nikdo neřekne,tohle pokud se v tom nevyznáš tak určí jedině servis

Datum: 13.02.16 18:25
Jasne dekuji moc
Od: ertl
Datum: 13.02.16 21:21
Je to laguna a mlátí to vzadu. Silenbloky zadní nápravy.

Datum: 15.02.16 17:11
Tak bylo to rozsypane lozisko. Ale ted mi tam neco piska zase. Po seslapnuti brzdy to prestane
Od: skodaoctavia1
Datum: 15.02.16 17:31
Zdar známej řešil něco podobného na autě,něco mlátilo i za plynem,na neutrál při rejdu,nepravidelně.veškerý plasty na podvozku šli dolů,podběhy...nakonec se ukázalo ze to byla povolená kola všechna 4.nekdo z ulice se mstil.

Datum: 15.02.16 18:43

Teda nic ve zlém, ale dotažení kol bych kontroloval jako první. Určitě bych nezačínal rozebíráním podběhů.*bzum*

Datum: 15.02.16 17:35
Vsechna kola? To snad ne
Datum: 16.02.16 00:35

Jak máte uloženou rezervu? U mé R19 to také vzadu "bouchalo", na STK jsem mořil mechanika, ať mi tu závadu najde - a nic. Pak jsem zjistil, že skáče rezerva v tom nešťastném drátěném koši pod autem *ee*

Datum: 16.02.16 00:42

taky to muze byt uvolnena/praskla gumova prezka co drzi vyfuk... aha stacilo lepe cist predem :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.