Povinné ručení a půjčení auta

Od: Datum: 11.02.16 15:08 odpovědí: 11 změna: 12.02.16 16:22

Zdravím,

dnes mě úplně rozhodili v práci. Jak je to s půjčením auta a případné nehodě? Když třeba manželka nabourá vztahuje se na tuto nehodu mé povinné ručení?

A ještě ve smlouvě od Kooperativy mám zaškrtlou kolonku NE u půjčování. To znamená, že auto nesmím půjčovat nebo je to úplně něco jiného? Máte někdo takovou zkušenost?

Děkuji předem za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.16 15:14

Povinné ručení je na auto. Ať tedy s ním nabouráte vy, manželka, milenka nebo soused, povinné ručení funguje. To půjčování ve smlouvě je myšleno na půjčovny. Nemáte přeci auto určené k půjčování.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 11.02.16 15:18

Tak to bylo rychlé. Máte pravdu pro půjčovny auto nemám, špatně jsem to pochopil. Myslel jsem, že to je psané tak že auto smím řídit jen já. A co se týče možné ztráty bonusů, tak se holt nedá v případě nehody nic dělat, ale snad tato skutečnost nenastane.

Každopádně děkuji za odpovědi.

Od: mzxy
Datum: 11.02.16 15:15

manželka bourala mým autem, které si půjčila a já přišel o bonus...tedy byl mi snížen.,..asi tak

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 11.02.16 15:19

Děkuji za odpověď

Od: buss®
Datum: 11.02.16 16:04

Pojištěno je auto, pojistit může kdokoliv, kdo je ochoten. Čtěte pojišťovací podmínky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.16 20:04

Ahoj Jiří.

Já to mám takhle. Mám Fabii dlouhodobě půjčenou od kámošky. Na její Povinné ručení, které jsem uhradil já. V případě nějaké nehody se problém nedá domlouvat mezi řidiči, ale musí se volat Policie. Protože, je použito a nabouráno vozidlo třetí strany. Nedej bože, aby se tomu tak stalo. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.16 20:12
avatar

Kolego Humbuckere, tak to již není, že vlastník je třetí osoba.

361/2000 §47, odst.5

a) dojde ke hmotné škodě na majetku třetí osoby, s výjimkou škody na vozidle, jehož řidič má účast na dopravní nehodě nebo škody na věci přepravované v tomto vozidle,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.16 09:12

Já mám u Kooperativy také komplet pojištění (povinné i havarijko) při uzavírání pojistky se ptali, kolik lidí s tím bude jezdit - podle toho se nějak určuje výše pojistky. Jsem tam uvedená já + manžel, pokud však vozidlo bude při havárii řídit jiná osoba, platím výrazně vyšší spoluúčast.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.16 09:18

Ano, ale to se týká toho havarijního pojištění. Debata je o povinném ručení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.16 14:13

Přesně tak, týka se to jen povinného ručení. Tam už jsem však zjistil od ostatních, že je důležité aby bylo povinné ručení.

Datum: 12.02.16 16:22
avatar

Jen malý doplněk-když jsem sjednával PR před cca 7 roky tak jeden z dotazů byl zda bude s autem jezdit osoba mladší 30 let!pak bych asi dostal vyšší než jsem dostal (1,8 - 81kW,rv 1996 a základní,nejezdím dálnice ani cizina,bylo tehdy na 2006kč ,dnes s připojištěním skel ve výši 5000 platím 2646 kč,stále ČSOB-Poj.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.