Jaké auto

Od: Datum: 11.02.16 10:40 odpovědí: 11 změna: 12.02.16 19:29

Dobrý den přemýšlim o koup ojetého vozu. Bydlím na kraji Prahy a jezdím do práce 37 km tam a 37 km zpět v práci dělám na 12ky takže jedu do práce 15x za měsíc. Dále najezdím po městě krátké trasy. Ročně najezdím okolo 15 000 km a nevim zda koupit benzín či naftu 1.9 TDI.Chci auto abych ušetřil při dnešních cenách phm proto bych chtěl spíše naftu

Chtěl bych bud škoda octavia 2 nebo fabifa 2 nebo golf V a chci kombík pač chci rodinku

Chtěl bych se zeptat jaké auto je nejspolehlivější a na ceny dílů mezy škoda a vw

bojím se že mi v octavii odejdou vtřikovače to jsem koukal že je to velmi nákladné.

Na auto budu mít 130 000

Děkuji za rady a odpovědi a za váš čas věnovaný mě.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.16 10:47

ááno, do Prahy jedině koncern! Hlavně dvojkovou octávku! *smich*

Bývalý kolega jí měl dva dny než mu jí ukradli - dvojková v kombajnu...pěkná byla!...:) Druhý kolega jedničkovou v kombajnu cca. 1 měsíc..

doplněno 11.02.16 11:33:

jistě vám bude stát pořád v garáži. :)

Auta to jsou dobrá, hlavně 1.9tdi 66, 77 a 81kw. Nicméně jak jsem již psal.. jedou celá auta, xenony, kapoty, airbagy, navigace.

Ohodnoceno: 0x

Od: inuvik
Datum: 11.02.16 11:15

Auto mam v garáži takže mi nic neukradnou a co ten golf V vs octavka de mi o ceny dílů

Od: jmlc®
Datum: 11.02.16 10:52

Jelikož začínáte "1,9TDI", připravte se na milion nabídek octavie. Zkuste se ale nejprve zamyslet, jestli se vám nelíbí i jiné značky.

Z těch našetřených 130tis si 30 nechte na základní servis, opravy... - hledejte auto do 100tis!

Za danou částku je nutné hledat aktuální stav - nesledujte tachometr (přetočený), nehledejte sám.

Na dané úseky je nafta vhodná. Dále dodejte formu užívání (rodina, pes, spolujezdci), potřebu variability (převoz větších věcí, kočárek) a zkušenosti s předchozími vozy.

doplněno 11.02.16 11:23:

Když koupíte auto za 100tis. a budete mít spotřebu místo 6ti litrů 5,3, budete za rok mít 0,7 litru x 150 = 105 litrů nafty. Tj. úspora max. 3000,- za rok.

Rozhodně bych se nerozmýšlel a šel do vozu za 50tis s ověřenou historií, dalších 30 zainvestoval (pokud by bylo nutné) - tj. rozvody, brzdy, podvozek, ...

doplněno 11.02.16 13:56:

Snad naposled - kašlete na všechna ostatní - máte dobrou nabídku na ford mondeou - ten motor může jet klidně za 5,4 litru na sto - http://www.cars.cz/autorecenz…cenu-1352113631847166752.html

Díly se dají sehnat levně - např. http://www.autodily-cardo.cz/…zdovy-system/brzdove-kotouce/

Ceny jsou naprosto srovnatelné (i lepší) s octávií. Oproti ochtávce máte v mondeu super výbavu. Za tu cenu vůz na 3-5 let bez výrazných nákladů...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.02.16 11:17

Mohu mit ford mondeo 2.0 TDDI za 50 000 po znamým je to rv 2002 ale bojim se že ten ford nebude schopný jet za 5,5 litrů jako octavka a bojim se dražších dílů jinak nejsem zavodník na dalnici jedu max 140 víc ne takže mi jde hlavně o tu spotřebu

doplněno 11.02.16 11:18:

do práce jezdím po dálnici 20km zbylich 17 km po silnici 1 třídy

Datum: 11.02.16 11:21

Ahoj, 15000 není mnoho, ale vzhledem k tomu, že nekupuješ nové auto, kde je rozdíl v ceně nafta/benzín znatelný, tak bych se nafty nebál.

Já osobně mám dvojkovou Octávku Combi 1.9TDi z roku 2008 a jsem spokojenej. S dvoulitrama bývají problémy, ale 1.9 jsou v klidu. Za rok a půl jsem, co ji mám, jsem najezdil cca 40 000km a měnil jsem jen tyčky stabilizátoru a ložiska v předních kolech. Musel jsem ještě vyměnit kompresor klimy, ale ten byl dead už když jsem ho koupil. U některých dvojkových prej kompresory odchází. Jinak, já mám rád dost prostoru a ten v Octávce je. Na můj vkus by vepředu mohlo být více místa po stranách, ale podélně naprosto bez problémů. I když je šofér kolohnát a má sedačku hodně posunutou, tak mají vzadu lidi pořád dost místa na nohy. O kufru ani mluvit nebudu.

Nevím, jak je na tom golf, ale toho místo, tam prej na nohy moc není. Každopádně do Fabie bych nešel. Je tam znatelně méně místa a toho není nikdy dost.

Datum: 11.02.16 12:13

kolik te staly ložiska aty tyčky?

Datum: 11.02.16 13:15

Jedno ložisko vyšlo nějak kolem 1500,- a ty tyčky (přední) stály obě necelých 600,-. Na koncernový auta je dost dílů i z druhovýroby, takže je z čeho vybírat. Já kupuju díly na autodilyplus.cz a tam mají vždycky víc alternativ.

Datum: 11.02.16 13:45
Okta nebo golf. Vsak to je skoro stejny , jen prevlecene.
Pokud chces naftu a nebojis se stocenych vraku a kasicek , vstriku a cerpadel a dvouhmotek tak vesele do toho. Stim najezdem mam ale benzin a jsem v pohode.
Pri dnesnich cenach phm setrit jde , ale casem to das do udrzby. Jinak na auto mas cca 100-110k a zbytek na udrzbu. (Rozvody , brzdy...)

Datum: 11.02.16 13:50

jakou spotřebu ma benzin octavia 2 1.6 MPI da se stim jet dalka za 5,5 litrů?

Od: asd1
Datum: 11.02.16 14:04

počítej kolem 7

Neřeš spotřebu, ale celkový náklady. Nafta ročně ušetříš desítku za palivo a pak dáš 50 za opravy, to se vyplatí.

Od: milanm
Datum: 12.02.16 19:29
Dobrý den.Mam fiat stilo 1,9jtdmw r.v.2005 najeto 137 tis.spotřeba od 5.4 do 6.5 koupeno v loni za 79 tis.investováno do oprav cca.7 tis.A víte proč vam to píšu? Oktavka v tomto provedeni o 50tis dražší.Na 90 procent stočné km.A ještě něco. Mam jistotu (na99%) že mně ho neukradnou.
Na stilo mam celou hystoriji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.