Jak přidělat rozetu ke kolu od kočárku

Od: Datum: 07.02.16 10:08 odpovědí: 4 změna: 15.01.17 09:07
dobrý den nevíte jak přidělat rozetu na jedno kolo od kočárku? Protože jsem si udelal dřevěnoů motokáru a na ní mám kola od kočárka.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 07.02.16 10:13
avatar

na tento typ kol bych nic nepřidělával - jsou lehce deformovatelné ! Na kočárku jsem měl železné a za rok byly K.O. - hliník je lepší, ale v tomto případě bych doporučil prostě koupit pořádná a pevná kola https://www.google.cz/search?q=bantamov%C3%A1+kola&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwigj-j2p-XKAhVE_ywKHb6dBeQQsAQIOA&biw=1440&bih=763

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.16 10:51
avatar
Najdi si na netu pomocné motorky na jízdní kola. Tam s trochou štěstí pochopíš jak to mají přidělané oni. Taky se tam přidelavá rozeta na niple bez nutnosti rozplétání. Takže můžeš teoreticky použít stejný postup. Jde ale o to kolik vážís a kolik má minikára. Jestli to kočárková kolečka unesou. Myslím že to bude na hraně jejich nosnosti a představa že ty dráty budeš přes rozetu chtít ještě namáhat nějakým pohonem mi napovídá že se ti to po pár hodinách vyláme.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.16 10:53

Jak píše @jmlc, kola na (moto)káře, hlavně ty zadní, dostávají pořádný "záhul". To poznáte po prvním šmejru. My měli spotřebu přímo úděsnou (co se týká kol z kočárku s dráty). Lepší výdrž měla kola paprsková, pravděpodobně z nějaké slitiny hliníku, nejlíp na tom byla kola plechová, ze starých kočárků. Ty šlo v nejhorším srovnat kladivem, ale na to nikdy nedošlo, dřív se svíkla "guma". Že jsem tak smělý, k čemu ta rozeta? Osobně mám na rozetu památku v podobě rovnoběžných škrábanců přes půl lýtka a své děti mám rád, tak bych byl dvojnásob opatrný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.17 09:07
avatar

aha

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.