Kamera do auta s detekcí pohybu

Od: Datum: 05.02.16 13:29 odpovědí: 8 změna: 05.02.16 19:39
avatar

Mám kameru v autě už pár let ale nemá detekci pohybu./pokud auto stojí zaparkované,tak by mělo natáčet v případě,že se někdo motá okolo mého auta/ .Jelikož mi teď 2 x někdo ukradl stěrače,chci si pořídit lepší kameru tak do cca 1600Kč aby měla detekci pohybu ale jde mi hlavně o to,aby nemusela takováto kamera být celou noc v nabíječce ale aby baterie vydržela pokud by byla zapnutá pouze detekce pohybu.Má někdo takou?Můžete mi poradit jakou koupit aby natáčela bez toho aby byla v nabíjení?Děkuji předem za případné nápady..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.16 13:42
avatar
Pochybuju, že vydrží snímat celou noc bez zdroje. Kamera vlastně jede kvůli vyhodnocení pohybu, jen stále nezapisuje. Jinak to umí kdejaká kamera z číny za 20$.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 13:57
avatar

S tím pravděpodobně narazíte na zákon o ochraně osobních údajů (zák. č. 101/2000 sb, §5, §11, §12 a §21.). Musela byste mít písemný souhlas všech, které by kamera natočila (což je nesmysl). Řeším teď zrovna kameru snímající vchodové dveře domu a nevěřila byste, kolik je kolem toho problémů. Za provoz takové kamery se záznamem bez povolení úřadů hrozí až statisícové pokuty.


doplněno 05.02.16 14:46:

cinematic - nezáleží na tom, kde kamera fyzicky je, ale co snímá. V tomhle případě snímá veřejné prostranství.


doplněno 05.02.16 14:52:

Wanesa - Všechny kamery se záznamem snímají nepřetržitě, jen záznam se spouští až při pohybu v jejich zorném poli. Je to lgické, pokud by byla vypnutá, nemohla by reagovat na pohyb a neměla by se čím zapnout. Nehledě na to, že kamera potřebuje po zapnutí určitý čas na "rozběh", takže kdyby se zapnula až v okamžiku pohybu, než by byla schopná natáčet, zloděj by byl dávno pryč.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.02.16 14:25

I když bude kamera uvnitř vozu?


doplněno 05.02.16 14:47:

děkuji za odpoveď

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 14:34
avatar

Nemyslím,že bude snímat celou noc,měla by se automaticky zapnout ve chvíli,kdy je nějaký pohyb u mého auta a potom zase vypnout.Takže baterie by zase tak netrpěla.Zajímalo,jestli takovou někdo má.

Jinak povolení od OOÚZ mám.

Datum: 05.02.16 15:12

Autokamery s touto funkcí (mají to běžně ty levné za 600 Kč, možná i ta vaše, jen to nevíte) využívají zpravidla k detekci pohybu snímaný obraz, takže na spotřebu je úplně jedno, jestli kamera nahrává, nebo jen čeká na pohyb. (Pochopitelně to šetří místo na kartě.) Běžné autokamery ale vydrží běžet z vestavěné baterie maximálně jednotky hodin. Dalším problémem je, že jestli stojíte na temném místě, tak by kamera vůbec v noci pohyb zaznamenat ani nemusela. A do třetice, většina autokamer se chová tak, že i když zapnete detekci pohybu, tak po vypnutí kamery se opět detekce pohybu vypne, takže po zapnutí ji musíte opět ručně nastavit.
Pokud tedy chcete cíleně nastražit kameru na zloděje stěračů, pak lze použít i levnou kameru, u které vždy ale ručně zapnete detekci pohybu a IR přísvit. Pak je naděje, že díky přísvitu a pohybu těsně před sklem to nahrávání opravdu spustí. Nevyhnete se ale napájení z autobaterie.
Další rada je z osobní zkušenosti: Může se vám lehce stát, že místo pitomých stěračů přijdete i o kameru a ještě budete mít rozbité okénko, protože nezamaskovaná kamera je velké lákadlo.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.16 17:16
avatar

Možnost je i dát tam fotopast. Sice trošku dražší, riziko vykradeného auta větší, ale zase odpadne problém s napájením, a účel splní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 19:08

Ne, to by nešlo. Fotopasti používají ke spuštění pyrosenzor, a ten přes sklo bohužel nefunguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.16 19:39
avatar

Tak ji instalovovat na strom u zaparkovaného auta.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.