Kolisani teploty vody

Od: Datum: 05.02.16 12:25 odpovědí: 7 změna: 07.02.16 09:06
Dobry den mam mensi problem vcera jsem zjistil cestou do prace ze se mi auto ohreje na provozni teplotu a drzi cca 5 min a pote pada az na nulu.Dneska jsem jel cca mesto 6km voda se ohrala taky na provozni teplotu po zhasnuti motoru cca 3min. Jsem nastartoval a zacala rychle padat dolu.Prijel jsem pred barak a zase se zacala teplota zvedat ale nedosahla provozni teploty. Otevrel jsem kapotu chytil jsem chladic chladic byl studeny ale vrchni hadice byla tepla cca 50 a vic stupnu.menil jsem pred 4 mesici termostat vse bylo ok a ted zase . Poradte dekuju za odpovedi.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.16 12:42
Já bych to viděl opět na termostat zvláště pokud se dala čína nebo náká jiná pochybná druhovýroba
Zkuste termostat Wahler
Ohodnoceno: 0x

Od: dodus
Datum: 05.02.16 12:55
Dekuju za odpovet ted jsem prijel byl jsem ve skole pro dite cca 10min. nedosahla provozni teploty ale topi dobre a ten chladic nebyl studeny byl teply ja tam mam dva chladice moc se tomu nerozumim predem se omluvam nevite jak zjistim vadu termostatu bez toho abych ho vyndaval a nebo vadne cidlo teploty.
Datum: 05.02.16 13:28
Co je to za auto? Dva chladiče jeden bude na klimatizaci druhej na vodu a ten na vodu pokud bude po jízdě teplej a teplota malá tak je termostat pootevřen a nefunguje jak má
Pokud to topí dobře je tu možnost že ještě zlobí čidlo teploty
Kdybys měl třeba digi teploměr tak bys po jízdě mohl přeměřit teplotu v motoru u tělesa termostatu a plus minus porovnat s budíkem na přístrojovce
Pokud by teplota motoru byla větší jak na budíku tak bych šel po čidle teploty pokud by byla stejná termostat

Datum: 05.02.16 14:15
Je to octavia 1.6 74kw akl r.v. 2000 auto topi dobre zadna zmena v topeni nenastala. Poprve jak jsem menil ten termostat auto topilo min nez ted. Tak mozna to bude to cidlo. Jo je to chladic klimatizace omlouvam se hadice a chladic vody je teplejsi nez to co ukazuje budik tak uvidim dneska to nestihnu v pondeli to skusim nechat opravit dekuju za rady.
Od: asd1
Datum: 05.02.16 14:35

Nejjednodušší je termostat ověřit "rukoměrem" - do ohřátí motoru na provozní teplotu by měla být hadice k chladiči studená, po dosažení provozní teploty by měl termostat pustit vodu i do chladiče = hadice se ohřeje.

Topit to bude dobře i s vodou 50° tím bych se nenechal zmást...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.02.16 17:33
Prave ze me se ohriva stejne jak teplota ukazuje na budiku tak je plus minus i voda ta hadice je taky na tom stejne stou teplotou.ted jsem prijel domu stalo se mi ze jsem cekal v aute na pritelkyni teplota celou dobu nedosahla provozni teploty mel jsem pusteny topeni ta teplota sedela i v hadici a v chladici "vlazna" pak me koplo vypnout topeni aaa hele teplota behe minuty dosahla provozni teploty pote jsem otevrel kapotu a hadice byla horka a o neco taky chladic jel pak sme se veaceli domu u za zapnutym topenim na stupen 3 a teplota vody drzela na provozni teplote vim ze to moc rozebiram ale potrebuju vyloucit bud cidlo nebo termostat.
Od: asd1
Datum: 07.02.16 09:06

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.