Výkup vozu - Auto Esa

Od: Datum: 04.02.16 07:23 odpovědí: 14 změna: 01.11.16 16:48

Dobrý den,

chtěl bych prodat auto přes auto esa. Chtěl jsem se zeptat, jaké máte s němi zkušenosti? Na co si dát pozor?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 04.02.16 07:47
stejny autobazar jako vsechny ostatni. kdysi sem prodaval auto,na webu hlasili ze mi reknou vykupni cenu i pres web. zkusil sem a odepsali,ze tam mam s autem dojet,ze mi pres web nic nereknou. takze tak o solidnosti
Ohodnoceno: 0x

Od: luci*
Datum: 04.02.16 08:10

ESA je relativně známý a prověřený autobazar, ale dala bych si pozor, aby Vám nepodhodnotili cenu víc než je reálné. Nechala bych si nejprve odhadcem ohodnotit cenu Vašeho auta a potom se držela nějaké cenové relace, dle stáří a stavu vozidla.

Od: oliver
Datum: 25.08.16 22:31

Je to tak budou se Vás snažit v auto Esa stáhnout na ceně, co že pochopitelné, proto mám ten názor, že se oplatí se na to připravit na nachystat si argumenty. Já jsem byl pevný v kramflecích a nechtěl jsem moc diskutovat o ceně. Auto si velice prohlíželi a snažili se něco najít o co by mě stáhli. Upřímně kdybych auto prodával sám tak, byl mohl dostat i více, ale oni dávají peníze na ruku a je lákavé. V některých bazarech dávají auta na komisi a to je na prd člověk si tak může počkat i přes rok než se auto prodá...takže tak.

Od: marekb
Datum: 04.02.16 08:39

A jak to probíhá s odkupem a odhlášení auta? To řeší pak oni sami, nebo tu budu muset řešit ja?

Od: nox®
Datum: 04.02.16 08:41

Co se odhlášení týče, tak většinou to dělají tak, že jim podepíšete plnou moc a oni pak rovnou přepíší auto na nového majitele. Ale dost možná si za to naúčtují nějaký poplatek, jak mají bazary ve zvyku.

Od: asd1
Datum: 04.02.16 09:23

Řešil bych to kupní smlouvou se servisem (vlastník servis) a minimálně bych zahájil přepis z mojí strany. Pokud to nedotáhnou do konce tak úřad půjde po nich...

Samozřejmě chtějí koupit, prodat a vydělat spoustu peněz, tak čekejte že to vaše bude stará bezcenná plečka. (Hned po naleštění a vystavení na place to pak bude zachovalý vůz ;)

Datum: 04.02.16 09:08
Samozrejme ti daji co nejmensi minimum. Musis smlouvat , odjet (kdyz se ti cena nebude libit) a mozna do vecera zavolaji a zvysi nabidku.

Od: marekb
Datum: 04.02.16 09:39

No já tam byl včera k večeru a nabídli mi o 5 000 meně než jsem chtěl, tak jsem jim řekl, že si to rozmyslím. A když jsme odchazeli, tak řekli něco o tom, že nám budou volat. V každém případě je natlačím do toho, aby mi dali tu min. částku co jsem požadoval. Kdybych věděl, že s nabídkou půjdou tak vysoko, tak jsem si řekl více ... ale už je to ...

Jen jsou vidět různé praktiky naceňování různých bazarů.

Od: paw®
Datum: 05.02.16 10:16
Nic vam nebrani zvednout cenu a zajet do AAA. A uvidite jak dopadnete tam.

Od: fik
Datum: 26.08.16 12:06

Jestli chcete dobře prodat,vykašlat se na bazary a prodat to na soukromo. Podívat se za kolik se daný typ auta obvykle prodává a podle toho nastavit cenu. V bazaru ti vždycky dají o něco méně,protože něco na tom musí vydělat(logicky)

Od: riva
Datum: 30.08.16 20:51

Souhlasím, pokud se na to najde čas, tak když prodáš sám, tak na tom vyděláš. Jenže já furt někde lítám a svůj čas si cením, takže se mi nechtělo reagovat na zájemce domlouvat se s nimi a riskovat, že po mě někdo něco bude chtít, když se mu na autě nedej bože něco vysype. Proto jsem jel do prvního bazaru, což bylo Auto Esa a tam jsem auto prodal, ano cena byla asi nižší než jakou bych byl schopen získat sám, ale peníze byly na ruku a bez řešení, teda jenom s nimi. Jo tady je nutné se nenechat, přeci jen jde o handl, ale dosáhl jsem co jsem chtěl.

Datum: 30.08.16 21:03

Mrkněte na stránky mobile.de a podle toho odhadněte cenu Vašeho vozu.

Od: voldemort
Datum: 15.09.16 21:40

Jako výhodu vidím v tom, že když prodáš přes auto Esa, tak to budou peníze na dřevo a nemusíš čekat než se auto prodá, taky ho nemusíš asi nijak zvláště čistit a připravovat, zase je fakt že musíš počítat s trochu nižší sumou. Jinak rada je tvrdě vyjednávat a nejlepší nabídku dostaneš až na odchodu.

Od: bretislav1
Datum: 01.11.16 16:48

Já takhle prodával svoje pět let starý auto. Potřeboval jsem peníze nejlépe hned a taky jsem je dostal, ještě mi auto esa zařídili potom odvoz. Pokud má člověk soukromýho kupce, tak není o čem, ale já žádný zájemce neměl a čekání mě fakt nebaví.. plus mnoho řešení kolem. To tam za mě udělali všechno, s cenou jsem se chvilku přel, nakonec jsme se dostali na dobrou částku. Proběhlo pár podpisů, nějaký papírování a pak finance. Bylo to rychlý, klidně bych do toho šel znova.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.