Ventilátor u auta

Od: Datum: 30.01.16 09:50 odpovědí: 5 změna: 30.01.16 10:45

Dobrý den, mám otázečku jako laik... mám fabii 1,4tdi a neustále mi běží ventilátor u chladiče a to jak když je nastartovano tak i když vypnu motor a vyndám klíček. nechal jsem to běžet a i po hodině se stále točil. nevěděl jsem jak ho vypnout tak jsem odpojil baterii.

Prosím o radu co to může zpusobovat.Děkuji Martin

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fik
Datum: 30.01.16 10:01

Způsobuje to teplotní čidlo na chladiči,tohle čidlo je připojeno i když je vyndaný klíček,určitě jsi si všiml,že když třeba v parném létě zastavíš a vypneš motor,větrák ještě nějakou chvíli běží než teplota kapaliny klesne na stanovenou mez. Tomu čidlu pravděpodobně hráblo(rozuměj nějaký vnitřní skrat) a prostě je zapojené pořád

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.01.16 10:02

To bude spínač teploty stojí pár korun,pokud jste truchu zručný vyměníte i sám.Třeba tady http://www.e-nahradnidily.cz/…/termospinac-octfbro-3-vyvody

doplněno 30.01.16 11:39:

Tak na chladiči (pod kapotou motoru co nejvíc v předu:))v červeném kroužku ,když ho odpojíte a přestane se točit tak bude chyba nejspíše v něm,jestli se točit nepřestane bude chyba možná v tom relé ale taky v elekroinstalaci (To bude chtít asi odbornější servis)Jestli se točí i při odpojení toho spínače tak odpojte ventilátor(modrý kruožek)ať nemusíte odpojovat baterii.Možná máte na chladiči dvě vrtule ale ty čidla budou +- stejné

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.01.16 10:08

Dekuji moc za odpovedi. myslel jsem si ze to bude nejake cidlo. ted ehmm kde presne ho mam hledat? )

Od: ar
Datum: 30.01.16 10:14

Může to být již zmiňované čidlo,to se spíše projevuje tak, že vrtuli nesepne. To že běží stále já spíše vidim na vadné relé ventilátoru.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.01.16 10:45

Jak už říkali předchozí poradci, jsou dvě možnosti, buď špatné čidlo teploty nebo špatné spínací relé ventilátoru.

Ventilátor můžete jednoduše "vypnout" tak, že vyndáte jeho pojistku, která je v pojistkové skříni v krytu autobaterie. Pokud máte Fabii první generace s klimatizací, jsou tam ventilátory dva, takže se musí vyndat dvě pojistky.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.