Jak řešit vybrzďovače a jak se jím bránit?

Od: Datum: 29.01.16 15:22 odpovědí: 39 změna: 07.02.16 20:32

Dobrý den,

jel jsem dnes do práce po rovince, nikde nikdo pouze cca 1km předemnou jakýsi kombík. Dojedu ho a v zápětí když ho chci předjet, začne bez důvodů brzdit a brání mi v předjetí. Gestikuluje, bliká hází rukama. Naštěstí jsem to včas ubrzdil ale nejradši bych tomu dal volný průchod a podíval jsem se mu do kufru. Znám hodně kolegů co stímhle mají zkušenost ale shodli jsme se na tom že tito lidé nemají něco v hlavě vpořádku.

Je tu nějaká možnost se těmto lidem bránit?

Pokud to nevydržím nebo jednoduše situace bude nad limit mého vozidla a nabourám do daného blbečka, kdo ponese vinu/platit škodu?

Hrát si na hrdinu a brát zákon do vlastních rukou je pitomost, ale tihle lidé nemají na silnici co dělat ať už mají osobní krizi nebo špatnej den. Děkuji za odpověď!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 29.01.16 15:30
avatar

Zákonný způsob je jet obezřetně, raději pomaleji, nechat ho ujet... pro svou potřebu mít kameru v autě pro případ nehody.

Nezákonný, ale účinný, je vzít pistoli a vysvětlit mu jasně, že jeho konání se nemusí vyplatit.


doplněno 29.01.16 17:40:

Pokud potkáte blbce, můžete z toho bez úhony vyváznout jedině pokud ho necháte ujet. Každý další pokus o řešení poškodí vás nebo okolí. V případě pistole by se jednalo o neadekvátní "sebeobranu" nebo naopak obzrojený útok-trestný čin.

Ten způsob řešení "nezákonný" byl samozřejmě v žertu- nebo chcete-li v amoku... . Osobně řeším podobné situace přibržděním a pomalejší jízdou, prostě ho nechám ujet. Mám ve voze kameru, takže pokud by to chtěl zkoušet nějak extrémně, řešil bych s PČR po nehodě. Nějaké nahlašování a předávání nahrávky je dle mého názoru neúčinné.


doplněno 29.01.16 17:56:

Dnes - cesta do práce (denně 40 km tam a 40 zpět).

Paní v nové ochtávce mi nedala přednost, pak jsem se za ní mezi vesnicemi tahal 60tkou (nemohl jsem ji předjet, navíc jele celkem nebezpečně), ujela mi jen ve vesnicích, kde jela stále svých 60, možná víc.

Po cca 20ti km jsem ji předjížděl (na dálnici) - paní byla staršího data narození, tipnul bych si tak 60-70 let, sodovčáky místo brýlí... - nemusí to být vždy úmyslný vybržďovač...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: k2
Datum: 29.01.16 16:35

To myslite vazne na nekoho mavat pistoli, protoze se mi nelibi jeho zpusob jizdy? To radeji potkam 10 vybrzdovacu, nez 1 magora, ktery si neco dokazuje s pistoli v ruce...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fik
Datum: 29.01.16 17:03

Tak to nemusí být pravá pistole,to stačí plynovka,přes okno z dálky rozdíl nepozná a bude z toho mít posránek s malým penisem a velkým platem totální šok

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.16 17:10

A nebo šáhne do přihrádky a vytáhne svůj kus anonymního černého železa... Třeba taky nebude pravý

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 29.01.16 17:18

Naprosty souhlas. Z celeho srdce bych takovymto hrdinum, co neco "jdou vysvetlit" s kverem v ruce, at uz plynovkou ci necim jinym, pral, at potkaji nekoho, kdo bude rychleji tasit opravdovou a nabitou ostrejma.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jmlc®
Datum: 29.01.16 17:56
avatar

To vaše srdce asi nebude to nejčistější...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.01.16 18:14
avatar
Bohužel má ale pravdu. Pokud na mě někdo vytáhne v autě pistoli, tak ho zastřelím. A zdůvodnim to pokusem o ozbrojenou loupež.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.16 20:01
Nějaký pitomec se rozhodne vybržďovat. Oběť přes okénko ukáže, že vlastní kvér (na nikoho nemíří).
Jako adekvátní reakce je podle tebe zastřelení, a argumetancí o ozbrojenou loupež?
Tvých příspěvků si vážím, jsi vzdělaný, ale v tomto případě ses nechal pěkně unést... škoda.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.16 06:54
avatar

A kde je názor toho druhého řidiče? Abych poznali, kd je celá pravda?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.01.16 15:34

Koupit si kameru do auta a video pak zaslat i s oznámením policii. Při případné nehodě by vám mohlo posloužit i jako důkaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.16 16:26
avatar
Blbce je nejlepší nechat jet. Takže to nehrotit a radši si držet odstup. Jinak já dnes v autobusu bez kamery ani na krok - bohužel.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.01.16 16:53

Jak praví klasik: Kůň je nebezpečný zezadu, kráva zboku a blbec ze všech stran. Žít (co nejdál od něj) a nechat zemřít (až se jednou zapomene a vybrzdí kamion naložený betonovými odlitky).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.16 17:07

těžko říct.. každopádně by to mohl být problem pokud nemáš kameru a bylo by to beze svědku atd... ale když už si rozbít auto, tak by nebyl od věci pánův rozbitý frňák :D. každopadně toto chování není prdel.. nevím jestli se to náhodou už nebere jako obecné ohrožení.. na druhou stranu kamerové záznamy jsou napadnutelné... takže nevím jestli má smysl něco někam posílat..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 29.01.16 17:21

Představte si, že jedete Tatrou 148 s radlicí na sníh, vybrždovače před váma zneškodňujete pancéřovkou zásahem na zadní nápravu, střílite poklopem který je na střeše Tatry...auto vybrždovače je po zásahu vymrštěno do vzduchu a dopadá na střechu před Tatru...sešlápnete plyn a radlicí odpinknete autovrak daleko vpravo mimo komunikaci...*smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mustang
Datum: 30.01.16 06:34
Hahaha tak to nemá chybu , dlouho jsem se tak nesmál.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.16 17:42
avatar

Nejsem si jistý, jestli tomu popisu rozumím. Za normálních okolností, když je v protisměru volno, tak v dostatečné vzdálenosti od protijedoucího vyhodím blinkr, najedu si vlevo a dostatečným rozdílem rychlostí předjíždím - není proč ani jak mě vybržďovat, naopak pokud přední řidič přibrzdí, akorát mi předjíždění usnadní.

Jestli to nebylo trošku jinak. Taky mě dost štvou takoví ti králové silnic, co se vám vzadu přilepí půl metru od nárazníku a číhají jako kočka na myšku, až se v protisměru objeví dvacetimetrová mezera kterou by mohli využít k předjetí... "Vybržďovat" je blbost, to člověk ohrožuje hlavně sám sebe, ale jen zablikat brzdovkama a nedočkavce tak zahnat dál od svýho auta, to je myslím OK.

Souhlasím, že "tihle lidé nemají na silnici co dělat ať už mají osobní krizi nebo špatnej den" - akorát si nejsem jistý, který z vás to byl.

Ohodnoceno: 10x
 
Datum: 01.02.16 14:27

Viděl bych to podobně - nalepený zezadu, levá kola na středové čáře. Stačí nějaká překážka na silnici, trochu kluzko a máte jej v kufru. V takové situaci také blikám brzdovkama, ale ten idiot za nárazníkem to většinou nepochopí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.16 17:51

Jen za dnešek :

Ráno spojovačka mezi vesnicemi délka 4 km, dojel jsem auto, to přibrzdilo a najelo na střed, 4 km za ním 40 km/h...

před hodinou jsem se vracel od Žamberka na Vamberk, místo s fakt častými nehodami, velkej kluk mě předjel, nasadil 55 a povodil mě dobře 6 km kde se nedá předjíždět.

Divíte se, že někomu rupnou nervy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.16 19:31
avatar
Likin tak se musiš lečit, když Ti to vadí. On jede pomalu a nervy ztracíš Ty. Kdo je v tu chvili nebezpečnějši?
Jethro: je to přesně jak píšeš. Nejlepši je mit za sebou velky nakladak. Pak stači přibrzdit o 5 kmh. Hned si da odstup. Když chce spechat, tak ho necham predjet.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 06:37

Pán zřejmě požil kalíšek chytré vody, bezdůvodně pomalá jízda a bránění v předjíždění poněkud nepřispívá k bezpečnosti dopravy...ovšem pokud ti to přijde normální...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 07:02
avatar
Bohužel přispiva, ale je na zabiti(metafora).
Pokud brani předjeti, je to blb, ale v tu chvili tečou nervy Vam, a nebezpečny jste Vy. Takovych blbu neni moc. Co ho treba nechat odjet? Vykašlat se na to? Jste tak naštvany ze to řešite i na netu. Je zvlaštni, ze nekdo takove blby potkava denne, co je zdržuji a nekdo 1x za pul roku. Ja je ted pojmenuji přivolávači problemů. Neberte to osobne ale je to zvlastni.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.16 17:59
avatar

Z hovada člověk nikdy nebude.

Jedině kameru za sklo a velké auto, abys mu do kufru kouknul jen rámem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.01.16 18:35
avatar

někde na nějakém autoklubu jsem četl jak to vyřešil maník v ladovce někde na Valšsku.Takový vybrzdovač ve vytuněné ochcávce opruzoval nenechal se předjet,ujížděl,pak zpomalil až na 3O a když viděl že se po prvním pokusu dál nesnažil předjet a zpomalil ,tak ujel,ale zůstal na náměstí,když tam dotyčný přijel /asi dvoumetrový pořez/,vytáhl z kufru řetězovku,nastartoval a uřízl mu křídlo a spojler-dotyčný vychladl,a rozbrečel.dostal ještě výhrůžku,ať si toto zapamatuje a neskouší to dělat příště,že by to bylo horší!


doplněno 31.01.16 19:37:

malý doplněk.daný člověk nevozil řetězovku aby se mstil-on se s ní živil!Pracoval na těžbě dřeva!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: slon
Datum: 29.01.16 20:02

Je tu spoustu různých rad a odpovědí, ale...

1) Nikomu bych např. nedoporučoval, aby při setkání se mnou ukazoval jakýkoli kvér - nedopadlo by to dobře

2) Vzteky to do něj zezadu naprat? - nedodržení bezpečné vzdálenosti - pomahači maj většinou jasno, když to podpoříš záznamem z kamery, šikula se vykecá na leknutí z prolétajícího ptáka ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 19:02
avatar

Slone, to by mě zajímalo, pro koho by to nedopadlo dobře. Možná pro Vás, kdyby tomu druhému došly náboje *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 14:52

Jak řešit, pokud neovládám svoje mistrovské řidičské schopnosti a mám potíže s ostatními uživateli silničního provozu, objednat se zavčas na vyšetření u psychiatra, poté se dloudobě léčit, užívat pravidelně léky, po uklidnění se pokusit vrátit mezi normální účastníky silničního provozu

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maxell
Datum: 30.01.16 14:55

Tak díky všem. Jezdím octou, českou klasikou vrakovišť 55kW. Jsem ohleduplný, v rámci možností a někdy si radši dám pokoj a zklidňuju nervy muzikou pokud se něco přihodí a vyhodnotím to jako záležitost věku řidiče, ne jeho mentální zdatosti tak to nechám být. Pokud se mi stane podobná situace tak jsem dle zákona bezmocný. Poliš dá jako přestupek 500,- a magora to zašimrá na peněžence, poškrábat mu nárazník tak bude vyšilovat nebo hrotit nožem/pistolí pokud je to jo magor a nechat ho ujet je v danný moment to nejneskousnutelnější možný řešení.

Vozit s sebou motorkovku/sekeru/cihlu/pistoli se mi nezdá jako moc efektivní, blbeček si může taky vézt kameru a když policajtům ukáže do běla rozpálenýho chlapíka co mu dělá z auta puzzle, kdo to odnese?

Spíš bych to vyřešil pepřákem. Není vidět, není cítit, ale jeho účinky se dotyčnému vrejí do paměti. To ovšem zase zavání s ohrožením na životě/nepřiměřenou obrannou.

Ještě jednou díky za rady. Nebývá než dotyčné natočit a vydělat na jejich debilitě pomocí Youtube, jako to už někdo udělal.

Od: martin123
Datum: 31.01.16 19:00

Zdravím.Podělím se o mé 2 zkušenosti.. existují jen 2 věci ja ktohle vyřešit a 1 jak ne

1.kamera

2.obezřetnost a raději zpomalit ,né li zastavit.

3.tak jak jsem to řešil já a nemělo by se :-D

Jednou tak ve Zlíně jsem přejížděl z pruhu do pruhu, v mrtvém úhlu se mi objevilo auto, podotýkám ale že přejel za mnou přes plnou čáru, já jsem přejel přes přerušovanou,takže jsem nepočítal s tím, že by se tam někdo objevil ...Chápal jsem že spěchá ,může se stát že bude nasraný ,ještě před vybržděním jsem zvedl ruku na omluvu, což viděl v zrcátku.I tak začal asi 3x vybržďovat.Jednou jsem měl na mále.Měl jsem passat b 4 a on novější golf, takže mi v té chvíli adrenalinu bylo jedno jestli ho ťuknu poctivím nárazníkem z 94 roku..Začal ujížďět a já ho dohonil, než jsem ho stihl pěšky na krytém parkovišti dohnat abych mu dal přes hubu, zavřel za sebou dveře (parkoviště univerzity)

a druhý ještě šílenější vybržďovač?

v únoru nebo lednu roku 2015 v Otrokovicích jsem mimo obec předjížděl na zasněžené posypané vozovce auto které jelo cca 60 - 70 ,má rychlost cca 80 - 90 ,snažil jsem se pomalu aby se mě nelekl..

Podstata vybržďování byla v tom, že mi odletěl kamínek a udělal mu pavouka což jsem se dozvěděl až na konci.

V obci mě předjel a začal vybrŽďovat.Asi tak 6x a to už bylo na mě moc.Předjel jsem, zablokoval jsem cestu napříč a poprosil jsem ho jestli nemůže vylézt s auta se slovi :Mě nebude žádný idiot ohrožovat.A víte co bylo nejlepší?měl dvě malé děti vzadu a manželku vepředu.Hned vylezl a dal mi pěstí,nechtěl jsem mu nijak ublížit ale nasraný jsem byl dost.Sekl jsem s ním o zem a seděl na něm, pak přiběhla manželka a začala do mě kopat se slovy rozbil jsi nám sklo :-D A já na to: To není důvod aby jste mě vybržďovali a ohrožovali i své děti, kdybych nedejbože do nich vrazil.Odešel jsem a mezitím co jsem byl zády k vybržďovači, se rozeběhl zezadu ale boží mlýny melou a než stihl zaútočit rozplácl se na kluzké cestě.Dobře mu tak.Kdyby se to odehrálo opačně, snažil bych se kultivovaným způsobem upozornit abych s tím dotyčným sepsal záznam o nehodě a šlo by to sklo z pojistky...Takže tak

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 19:26
avatar

Kde se v některých řidičích pořád bere ta jistota, že pokud narazím do vybržďovače zezadu, můžu automaticky za nehodu já? Hlavně mám pocit, že si to myslí sami vybržďovači. Je to nesmysl, nic automatického není, policajt to takhle sice může vyřešit, ale já s tím nemusím souhlasit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: k2
Datum: 31.01.16 20:23

Nemate-li v aute kameru, tak dokazat opak a presvedcit PCR (ci kohokoliv jineho) o sve nevine, muze byt znacne problematicke az nemozne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 31.01.16 19:53

Pryč od nich. Dnes je spoustu nespokojených, vystresovaných lidí, kteří jsou za volantem schopní udělat nějakou blbost ze svého stresu. Možná v tom hrají roli i drogy, nevím. Ale pryč od nich, co nejdál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.01.16 19:51

Pořídit si kameru. Kdo ponese vinu?: To nikdo neví, když se bude rozumně vymlouvat, tak vy, kdo vleze do kufru je obecně vinen, nedodržel jste bezpečnou vzdálenost, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 20:42

Zvláštní, jezdím denně přes 25 roků, ale že by mě někdo vyloženě za každou cenu blokoval a najížděl do pruhu, kde ho chci předjet, to se mi nastalo. A to předjíždím skoro pořád, protože mám dost těžkou nohu. Když někdo nechce uvolnit pruh, beru ho prostě zprava. Stejně tak mě nikdy nikoho nenapadlo vybržďovat, v nejhorším, když mi provede čuňárnu, tak na něj zatroubím a kašlu na něj. Proč bych vybržďováním ohrožoval sebe i jeho? To je jako bych přiznal, že jsem stejný dement, jako on.

Tak si říkám, jestli na to vybržďování nemusí být dva. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.16 07:19
avatar

Nechat ho na pokoji, a nezatěžovat se starostmi jiných.

Když to nemůžete vydržet, tak zpomalte na 30 vteřin, on ujede pryč..

Pokud se chcete hádat, tak si to nenchte líbit. O to mu šlo, aby Vás vyprovokoval...

Bylo to bezdůvodné?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stenli
Datum: 01.02.16 11:59

Ahoj všem , již několikrát se mi stalo že cestou do práce a i zní mě několikrát vybrzdili a nebo týpek kličkoval z pruhu do pruhu takže mi znemožní jaké-koliv předjetí . cesta mi trvá 20 min díky němu o dvakrát tolik delší proto souhlasím s těma co říkají aby člověk zachoval chladnou hlavu . Nestojí to zato zranit sám sebe nebo naopak někoho jiného

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.02.16 13:02
avatar

Jsem rád, že další šofér je klidný a nenechá se vytočit.

Jen mi nejde do hlavy to zpoždění..

cesta mi trvá 20 min díky němu o dvakrát tolik delší
Že to trvalo 20 minut navíc, to byla kolona jak hrom...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 07.02.16 20:32

Byl jsem při silniční kontrole svědkem, jak kromě mě kontrolovali jednoho řidiče, ke kterému přijelo jiné auto, vystoupil chlápek, přišel k tomu řidiči obalil mu facku jako prase a policistům řekl že ho to prase vybrzdilo. Oni se otočili na opačnou stranu, chlápek nasedl a odjel. Vybržďovače pak nechali vyskládat auto a za něco ho pokutovali. Tak to má být.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.16 00:55

Ahoj.

Před lety byla v TV nějaká reportáž na tohle téma. Tam vybržďování řešil řidič autobusu městské dopravy. Docela razantně. Aby mu cestující nepadali po autobusu, tak prostě nebrzdil a toho blba před sebou popostrčil. Už tím byl docela známý a pokaždé mu to prošlo. Kdyby takhle odstranil navždy každýho brzdila, oni by začali ubývat.

Já ty blbce potkávám spíš zepředu. Zatím mě nikdo nevybrzdil. Že brzdil, nebo omezil, to jo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.16 12:21

Mně se to stalo za dvacet let jen jednou, panáček asi neunesl, že táhnu auto na laně a poté co nás předjel, tak skočil na brzdy. nekřápl jsem ho jen zázrakem

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.