Mastný černý flek velký pod autem

Od: Datum: 21.01.16 15:17 odpovědí: 3 změna: 21.01.16 16:00

dnes jsem přišla k autu a pod autem černé mastné fleky,na palubovce mi neukazuje malo oleje nechápu to poradte mi.díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.16 15:24

kouknout na měrku oleje v motoru, pokud se hladina nepohnula zaparkovat jinde a zkontrolovat následující den. Už hodněkrát se mi stalo, že jsem zaparkoval na místě a ráno jsem si všimnul, že tam je "čerstvá" černá louže... nikdy nebyla moje.

Pokud v motoru olej chybí, tak řešit servis, tohle sama neopravíte. Pokud tam chybí hodně, tak ani nestartovat. Servis vás odtáhne.

Ohodnoceno: 0x

Od: mzxy
Datum: 21.01.16 15:27

poradíme, proražená olejová vana v kombinaci s nefunkčními čidla tlaku a množtsví oleje

volejte servis

Ohodnoceno: 0x

Od: gumid
Datum: 21.01.16 16:00

Ta olejnička na palubce neukazuje málo oleje, ale nízký nebo žádný tlak mazání. Rozsvítí se tehdy, pokud motor už nemá žádný olej (to už bejvá pozdě) a nebo, pokud se ucpe sací koš ve vaně a motor nemaže vůbec a nebo čerpadlo oleje neudělá dostatečný tlak (opotřebení zubů čerpadla). A nebo je špatné čidlo tlaku.

Pokud je pod olejničkou vlnovka, tak teprve tato kontrolka ukazuje menší množství oleje, které zatím není krytické pro chod motoru.

Olej může vytéct i s převodovky nebo servořízení. Olej se neleje jen do motoru.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.