Námraza na skle auta

Od: Datum: 18.01.16 15:28 odpovědí: 8 změna: 18.01.16 23:59

Dobrý den. Na internetu bylo smíchat ocet v poměru s vodou a nastříkat na skla auta že je to proti namrzání skel. Tak jsem to provedl ale učinek žádný namraza šla těžko z oken škrábat. Mužete poradit něco učinného co opravdu funguje nebo nic není? Vím existuje kryt na přední sklo proti námraze. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 18.01.16 15:33

alomatka nebo karton na sklo, vlažná voda

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.01.16 15:43

Kdyby fungovala chemie, tak se okna nezakrývají. Jelikož nic takového není, co vydrží proti mrazu, zakrytí je to nejednodušší.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.01.16 17:27

Chemie možná nefunguje, fyzika naštěstí jo. Nikdy jsem neměl potřebu zakrývat skla, dnes bylo -11° C, na odmrazení předního skla a skel předních dveří mě stačila 2l PETlahev s vodou o teplotě cca 55 °C. V tomto mrazu následně sklo ostříknu ostřikovačem se zimní směsí - aby ta voda nenamrzla, kde nemá. Docela jsem se bavil, jak mnozí už měli půl okna oškrábanou, nicméně ještě stále škrabali, když jsem já už odjížděl. Sousedi v okolí už pochopili a polévají též.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.01.16 18:46

Dávám Ti za pravdu. Pet láhev - zhora polít sklo - gumová stěrka a než auto začne topit skla vydrží nahřátá a nezamlžují se.

Vyzkoušeno je i pára z wapky při mínus 20 stupních.

Nikdy žádné sklo neprasklo. Kdo tvrdí opak je i-diot a nezná postup při výrobě autoskel a co vše musí vydržet.

To by totiž musely praskat samy od sebe na poušti nebo naopak za polárním kruhem. A jelikož se tak neděje tak se nikdo nemusí obávat škody.

Datum: 18.01.16 18:57

Promon a Fran56ris-přidávám se k Vám!*palec*

doplněno 19.01.16 18:57:

Zrovna dnes pří -18°C. Přijedu a skla čistý,náš firemní řidič NA jen oškrábaný průzor a musel ještě pro mistra,tak jsem mu poradil at to poleje-tak vzal zbytek vody v konvici po ranním kafi a pak se divil -hele ono to leze i zevnitř z okna a úřes malého pavoučka neprasklo ani se tento nerozlezl!

Datum: 18.01.16 16:38

Tekuté stěrače

Od: mot
Datum: 18.01.16 21:45
vyhrivane celni sklo funguje na 100%

Od: gumid
Datum: 18.01.16 23:59

taky polévám a nikdy neprasklo nic

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.