Sladká vůně z výfuku TDCI

Od: Datum: 16.01.16 21:21 odpovědí: 4 změna: 17.01.16 20:55

Zdravím,

v poslední době, když je pod nulou jsem si všimnul, když jdu do kufru a mám nastartovaný a zahřátý motor, tak cítím sladký zápach z výfuku.

Začalo to po novém roce, kdy byly mrazy okolo -15ti. Měl jsem natankovanou naftu od stanice Eurobit v Ostravě, jenže ta při -15ti za jízdy zamrzla.

Potom jsem natankoval půl nádrže u globusu té jejich premiové. Zamrzání za jizdy přestalo, ale divný zápach zůstal.

Je možné, že ta první nafta byla nějak šizená? Nebo ten zápach můžou tvořit nějaké určité aditiva?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 16.01.16 21:26

To bývá bionafta - ekonafta - nebo nějaká směsice humusu...

načerpat několikrát kvalitní naftu, přidat "čistič nádrže/vstřiků" a pak vyměnit palivový filtr

Ohodnoceno: 0x

Od: sirtnt
Datum: 16.01.16 21:29

Díky za info :)

Udělám tak :)

Datum: 17.01.16 20:55

Po bio a sladká vůně? známej tomu říká výpečky,já tomu říkám hranolky nebo řízek! Ale sladká vůně po bionaftě NIKDY. I když vnímání vůně můžeme mít každý jiné!

Datum: 17.01.16 20:48

Fridex je také sladký *nevi*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.