Jak s pojišťovnou

Od: Datum: 15.01.16 16:41 odpovědí: 4 změna: 16.01.16 00:05

Zdravím, nedávno jsem pordal auto - změnilo vlastníka - ale pojištění a zápis v registru je stále psané na mě. Měl však nehodu, jako poškozený, a hodlám informovat dotyčnou pojišťovnu. Chi se zeptat, jestli to něčemu vadí, popř. jestli vzniká nějaký problém, neob překážka klasickému procesu odškodnění..popř. jestli to nemůže řešit vlastník vozidla. Díky za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.16 16:49
avatar

Pokud nový vlastník je poškozený, nic vám nehrozí a je vcelku zbytečné (možná i pro váš škodlivé) informovat pojišťovnu, protože se může někdo začít šťourat v tom, proč jste auto nepřepsal, když jste měl (ze zákona).
Takže bych to na vašem místě nechal být - výplata pojistného z pojistky viníka přijde vám (teoreticky můžete tvrdit, že jste auto jenom půjčil a jen blázen by v případě nového vlastníka tvrdil, že to tak není - viz výše) a vy ji předáte novému majiteli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.16 16:50
avatar

Za nehodu vždy odpovídá řidič,ale protože Vy jste nesplnil své povinnosti jako prodejce (vystavujete se postihu spolu s kupcem až 50 000kč!) a navíc jste nezrušil PR ,které zaniká teoreticky prodejem,ta náhrada škody půjde z Vašeho povinného ručení a pkd bude velká škoda tak nejenže přijdete o bonusy ale mohou Vám dát ,malus!Pokud by byla škody vyšší než na kolik máte sjednáno PR-pojištovna by to zřejmě vyžadovala na Vás a vy byste to musel asi soudně řešit s kupujícím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 16.01.16 00:05

Od kdy se hradí škoda z pojistky poškozeného?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 15.01.16 17:05

změny se hlásí na pojišťovně ve lhůtě 15 dnů, tedy i změna majitele

Problémy tedy teoreticky vzniká

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.