Vrácení automobilu

Od: Datum: 14.01.16 19:56 odpovědí: 6 změna: 14.01.16 21:47

Dobrý den,

Chci se zeptat před třemi dny jsem zakoupil automobil,dnes jsem zjitil že má vážnou závadu-prasklá hlava motoru,cena opravy by byla dost vysoká a tak bych se chtěl zeptat zda mohu odstoupit od smlouvy a auto vrátit majitely.Už cestou domu jsem zjistil že nefunguje ukazatel teploty a že auto netopí,při osobní prohlídce bylo auto studené tak sem ukazateli nevenoval moc pozornost a ani mě to nenapadlo,dnes jsem to řešil v serivisu a tam mi řekli že byl vyndaný termostat a drobně propíchlé víčko chladící kapaliny,samozřejmě z toho důvodu že se auto vařilo,prý se to u starších aut dalo takto zamaskovat.Mam tedy šanci na vrácení peněz?Popřípadě jak postupovat?Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.16 20:33
Nárok máte, ovšem otázkou je, jak se budete dohadovat s prodávajícím a jestlinakonec něco vůbec dá.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.01.16 20:45

Předpokládám, že jste auto koupil od soukromníka a záleží na tom, co máte napsáno ve smlouvě,kde by měla být taková alternativa a postup uvedený . Pochopitelně musíte nějak konat . To znamená jednat ihned s prodejcem a poukázat , že závada byla v době koupě a že žádáte o zneplatnění kupní smlouvy a vrácení peněz. Tohle ustanovení právě mělo být ve smlouvě - "pokud kupující zjistí krátce po koupi podstatné závady, na které jej prodávající neupozornil, má právo koupenou věc vrátiti. Když nepochodíte, bude to chtít protokol ze značkové opravny , která závady definuje včetně stáří. S tím znovu za prodejcem a jednat a začít mluvit o podvodu. . A když opět nepochodíte, pak na základě onoho protokolu podat žalobu u soudu na podvod či uvedení v pochybnost. Odstoupení od smlouvy , reklamace či řešením přes ČOI u takové koupě nelze použít.

Datum: 14.01.16 20:55

Adame,

vy jste koupil věc, na které se objevili závady. Ty musíte upletnit u prodejce, aby se postaral o opravu. Páč on se klidně může bránit, že on Vám prodal vozidlo OK.

Ustojíte to?

doplněno 14.01.16 21:32:

Adame, jasný, tak mu auto odvezte a ať Vám vrátí peníze. Příští týden se pochlubte, kolik Vám vrátil.

Od: adamm
Datum: 14.01.16 21:17

Bránit se může,ale já zase můžu doložit protokol ze servisu že byl vyndaný termostat čímž byla vada zamaskovaná,tudíž o ní musel prodávající vědět,sám se přece ten temostat nevyndal.A to nemluvim o tom že když sem hned druhý den volal prodávajícímu že auto neukazuje tepelotu a netopí,tam mi tvrdil že měl auto v servisu a že je auto pouze zavzdušněný,že mu dolívali kapalinu a zapoměli odvzdušnit.Sám mi řekl že mi to zapoměl říct,tim pádem o této vadě věděl.Když sem dal auto do servisu já tak zavzdušněný nebylo.

Od: adamm
Datum: 14.01.16 21:37

Hned zítra to budu řešit tak uvidíme jak to dopadne.Ještě se zeptám nevíte náhodou je potřeba něco sepisovat?Nějaké odstoupení od smlouvy nebo stačí pouze dohoda s prodávajícím?

Datum: 14.01.16 21:47

Přeji Vám jen úspěch v tomto!Ale moc bych si nesliboval,Měl jsem obdobný malér a velké problémy a nebýt úřeníků v evidenci tak jsem ani asi neuspěl!Pkd budet chtít víc tak písněte SZ:

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.