Eko daň - škoda 120

Od: Datum: 14.01.16 15:07 odpovědí: 9 změna: 14.01.16 17:19

Dobrý den, mám dotaz na eko daň. Dostal jsem od tety škodu 120 v dobrém stavu a je mi jí líto se jí zbavit. Jenže eko daň je 10 000,- . Tak se chci zeptat jestli je ňáká možnost buď to obejít nebo aspoň neplatit tolik. Děkuji za každou odpověď .. Nevím jak je to na rok 2016...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.16 15:09

Jaký máte vztah s tetou? Není možné, že by auto zůstalo napsané na ni? Já mám takhle Škodu 105 po strýci a nepřepisovali jsme, nebyl důvod, jen mi jednou za rok donese složenku na zaplacení povinného ručení (tam taky nebyl důvod měnit) a bylo to. Už to takhle funguje 5 let a žádný problém. ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: k2
Datum: 14.01.16 15:13

U vozidel starsich 30let (vcetne) naleziteho stavu lze provest testaci na odpusteni EKO dane.
Studujte:
http://www.autoklub.cz/dokume…iloha-c-15-eko-testovani.html
popripade kontaktujte nejblizsi veteranklub.

Datum: 14.01.16 15:19

Také je možné přepis na osobu ZTP a nic se neplatí. Škodovky jsou v kurzu, takže i těch 10 000Kč se vyplatí investovat.

Datum: 14.01.16 15:27

to už je ale potom jedno, jestli bude auto napsáno pořád na tetu, nebo bude shánět osobu se ZTP, na kterou by to nechal napsat, ne? Akorát zaplatí za přepis a pořád to nebude mít napsáno na sebe ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.01.16 16:05

Je to sice hezké,ale přepis na ZTP nic neřeší!jedině nechat stále na ZTP!Protože každý další První převod po osvobozeném je zpoplatněn.

Ale v případě že se chcete nechat napsat do registru jako vlastník,tak-pokud jste dostatečně asertivní-trvat na tom,že neprovádíte přeregistraci ale změnu a na tu se ekopoplatek nevztahuje! Další pokud chcete běžně provozovat,tak veteránská testace nemá asi smysl-pak prý nelze běžně provozovat-znalci když tak opravte-nevím to jistě je to od agentury JPP!

doplněno 14.01.16 17:05:

K2- NENÍ od 1.1.2015 v novele páni poslanci vypustili slůvko přeregistrace a nahradili jej slůvkem ZMĚNA ! ale když myslíte že je to od JPP tak si to myslete.

Datum: 14.01.16 16:24

On je cely Vas 2. odstavec JPP, nejen to o te testaci.

Datum: 14.01.16 16:01

Kromě již výše uvedené testace na historickou původnost (kde auto musí být v původním stavu, žádné vylepšení a úpravy) a kde zaplatíte necelých 5.000,-Kč + starosti okolo vyřízení testace (takře ušetříte nějakých cca 5.000,-Kč) je možnost ještě neplatit eko daň v případě převodu vozu nabytého dědictvím (protože je to vaše teta, musel byste auto nabýt po smrti tety dědictvím ze závěti tj. přímo, bez závěti by ho nejspíš nabyl někdo jiný z rodiny a pokud by vám ho daroval, už byste eko daň také platil).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.01.16 16:27

Za testaci na odpusteni EKO zaplatite 3000,- nikoliv 5tis.

Od: fik
Datum: 14.01.16 17:19

Jestli je v opravdu dobrém stavu,tak jak bylo řečeno se vyplatí i těch 10 tisíc investovat,škodovky začínaj být opět v módě a jejich cena pro různé fanoušky začíná poměrně dost stoupat. Nebo jak už bylo řečeno,veteránská testace a takové auto je pak od poplatku osvobozeno,ale vyjde to tak na 5 tisíc a musí být v originálním stavu(žádný tuzing)a nad 30 let

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.