Svícení na autobaterii

Od: Datum: 13.01.16 13:16 odpovědí: 4 změna: 13.01.16 14:51

Hezký den,

potřebuji svítit v místě, kde není elektřina. První mě napadlo, že použiji nabíjecí led světlo. Bohužel to ale moc dlouho nevydrží. Tak jsem si řekl, že bych mohl zkusit následuící:

Na autobaterii napojit měnič napětí a k tomu připojit LED lampičku. Nemá s tím někdo nějakou zkušenost? Nevím zda to vůbec bude fungovat a jak dllouho ta autobarie vydrží. Připomínám uvažované hodnoty:

Led lampa - 40W

baterie 62A, 450 Ah

Dík

Honza

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.16 13:21

Měnič napětí a na to lampičku na 230V je nesmysl, zbytečně tak ztratíte energii kterou spotřebuje menič, nemá 100% účinnost, spíše si sežentě LED svítídlo přímo na 12V, pak vám vydrží akumulátor klidně několik dní nepřerušeného svícení

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.01.16 13:33

Přesně tak, něž používat měnič, to je lepší použít LED svítidlo na 12V= - ostatně i obyčejné LED pásky jsou též na 12V. Jiank ta autobaterie na tento účel není úplně ideální, je určena primárně na startování. Pro daný účel by byla lepší baterie trakční, nebo třeba z nějaké velké UPS. U autobaterie je mj, hlídat podvybití, pro některé baterie to je smrt. Jako nejnižší mez se většinou uvažuje vybití na 11V.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.01.16 14:39

Stačí koupit LED pásky na 12V a připojit na baterii. Pokud máte možnost dát na střechu malý solární panel, tak se Vám může baterie při slunečných dnech dobíjet. Takto to mám udělané na chatě, solární panel 16V/15W, připojený přes diodu přímo na baterii, dioda zaručí, že elekřina nepůjde zpátky do panelu v době, když slunce nesvítí, může to být zapojené takto nafurt, protože klasickou autobaterii s elektrolytem přebíjení malým proudem nepoškodí, jen je potřeba občas kontrolovat hladinu elektrolytu. Pokud by jste chtěl dobíjet větším solárním panelem, tak by asi byl vhodný regulátor, který by zabránil přebíjení.

Datum: 13.01.16 14:51

Taky jsem pro napájení 12V, nevím, zda chcete osvětlení k práci http://www.ledsviti.cz/led-pracovni-svetla/ nebo svítit jinde http://www.ledsviti.cz/led-reflektory-12v-24v/ Ale najdete i v jiném provedení i cenách...pokud budete hledat svítidla na 12V...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.