Dodatkove tabulky u znacky Parkoviste pro O7

Od: Datum: 12.01.16 18:56 odpovědí: 3 změna: 12.01.16 22:15

Dobry den,

resim situaci, ktera me postihla. Nechal jsem z duvodu plnosti parkoviste na chvily auto na parkovisti. kde je dopravni znacka PARKOVISTE pro O7 s dodatkovou ceduly sipka vlevo, ale BEZ uvedenych metru. Zajima me zda je tato dopravni znacka platna, nebo tam ty metry byt nemusi a plati to celou tu plochu vlevo? Podotykam, ze na druhe strane parkovacich mist neni uz zadna znacka... Urad po mne chce zaplatit pokutu na V10f zakona 361/2000Sb. Ma cenu se nejak branit nebo zaplatit?

S pozdrabem JardaSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.16 18:59

V případě, že je jen tato šipka, platí daná značka pro celou část vlevo.

Druhá věc je, že musí být v případě invalidů přítomné i vodorovné dopravní značení, jinak označení není platné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 19:19
avatar

Nevidím na značce nic, proč by neměla platit.

Porušil jste předpis. Copak tam musí být mětry?

viz nový předpis 294/2015

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 22:15

Přesně tak, také na té značce samotné nevidím nic, proč by neměla být platná. No na vině s největší pravděpodobností budete, pokud jste parkoval na místě pro invalidy. Chybu bych asi uznal, to tam asi nebude mít cenu nepřiznat, možná tak jedině to potom nějak okecat, že? Jestli by to něčemu pomohlo, těžko říci. Leda pokud jste na tom parkovišti vyloženě nezavazel, když to tak řeknu, pokud tam ještě byla volná místa a tak, že jste nikoho neomezoval a že tam mohl další zaparkovat, nestál jste tam zbytečně dlouho... Ona ta parkoviště, dělaná podle nových norem, bývají obvykle co se poměru stání pro invalidy k celkovému počtu parkovacích míst týká, většinou předimenzovaná, ale to policista vědět patrně nebude. Přestupku jste se určitě dopustil, ale možná se zas tak moc nestalo, ale to musíte vědět Vy, já jsem tam nebyl. Hájit se asi trochu můžete, zaplatit patrně budete muset.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.