Neohlášená změna v registru vozidel

Od: Datum: 12.01.16 16:08 odpovědí: 16 změna: 18.01.16 19:16

Dobrý den, v roce 2006 jsem prodal auto na kupní smlouvu, na RV nedošlo ke změně údajů.Potřebuji zjistit, když je to těch deset let zda se nemůže uplatnit promlčená doba a následné prominutí trestu.Pokud ne,tak jaký trest asi dostanu a jestli,by nebylo lepší nechat to jak to je v klidu, až do smrti, a na RV nic neřešit. Velmi děkuji za informaci nebo radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.16 17:52
avatar

mjtl,

prominutí trestu myslíte jakého. Vy jste byl za něco sankcionován?

Asi se obáváte postihu za přestupek, z roku 2006? Ale to je po roce promlčené.

Vozidlo je prodáno, vy nejste valstníkem, co chcete tedy řešit?


doplněno 14.01.16 21:02:

Jak můžete jít řešit vozidlo, když 10let již není Vaše.

Dejte si kávu, nikam nechoďte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mjtl
Datum: 14.01.16 20:37

zatím jsem žádnou sankci nedostal, ale měl sem obavy někdo tu psal, že ve správním řízení udělují pokutu do 50tisíc.

Jak uvádíte, jsem se dopustil přestupku v roce 2006, zřejmě půjde o datum prodeje v kupní smlouvě.A pokud to bylo po roce promlčené tak to je pro mě dobrá zpráva. No a co jsem chtěl řešit na RV je promeškané, údajně koncem roku mělo dojít k vyřazení vozidel z provozu co jsou bez registrace.Tak jsem chtěl požádat o vyřazení z provozu.

Datum: 12.01.16 17:55
avatar

nevím zda to chápu správně

Tys prodal auto a nepřepsal ho na nového majitele, takže dodnes seš v RV majitel ty? a auto jezdí a povinné ručení platí nový majitel? Nebo to auto už nejezdí? Nebo bylo v polopřevodu?

Jak to teda je? Upřesni prosím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mjtl
Datum: 16.01.16 02:03

ano dodnes na RV jsem vlastník, jak také jinak, k převodu nedošlo.Proto se nyní zajímám, jestli by se stím nedalo něco postupně dělat.Jestli auto jezdí, to nevím, dotyčného kupce jsem viděl jednou, při prodeji. To říkal, že potřebuje auto na dojetí, tak na tři roky.Jelikož nedošlo k tomu, jak jsme oba předpokládali, že mu při prodeji předám TP odhlášený na jeho osobní údaje, dal jsem mu vlastně svoje doklady, což jsme uvedli do kupní smlouvy. Dohoda byla, že na své jméno zajistí EK a sjedná Pov. ruč., to byl požadavek na evidenci voz., kde jsme se měli za týden sejít k provedení přepisu. Jenže z týdne byl měsíc, za tu dobu jsem se ho snažil několikrát kontaktovat v uvedeném místě bydliště, marně. Byl nedostupný, na písemnou výzvu neodpověděl. Tak jsem s doloženou KS.ukončil vlastní pojistku. Tři roky byl klid, tak asi platil. Za nějaký krátký čas jsem obdržel obsílku od Kčp., dlužná částka asi 80 dní nepojištěného vozidla, plus návod jak dokázat, že nejsem dlužník, opět pomohla KS., vymáhání proti mé osobě bylo zastaveno. Byla to ale nepříjemná záležitost, vyhodilo mě to z kolejí, co když ten dotyčný,což se mi zdálo pravděpodobné,nezaplatí, dluh bude narůstat do nehorázné částky, nakonec budou chtít, abych to zaplatil, mají známé právniky. Rozhodl jsem se proto dobrovolně sjednat novou smlouvu, kterou jsem ukončil leden 2015 a to na doporučení úředníka pojišťovny.

Datum: 16.01.16 14:45
avatar

Pokud jste se dobrovolně rozhodl za jinou osobu platit povinné ,nechcete se také rozhodnout a plati za mne?

Teda to je něco-místo splnit si povinnost a převést auto,pak místo toho raději za někoho platit povinné To jste teda borec! Jo a ještě co byste dělal kdyby s autem byl spáchán trestný čin.asi byste to také vzal na sebe jako povinné?!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 12.01.16 18:11

Já bych Vám radil i po 10 letech udělat "přepis". Jak? Podle zákona, platného dnes.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 18:17
avatar

Pane kolego, (JUDr.) mzxy, ale to není od Vás dobrá rada...vždyť víte, že to nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.01.16 18:16

Zajít na OdbDSA s prodejcem a přepsat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 18:21
avatar

on je prodejce..

kupce již nesežene.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 13.01.16 10:02

auta se zpravidla prodávají na kupní smlouvu

pokud na RV nedošlo ke změně údajů, modlil bych se za to, aby bylo auto rozebráno a už nikdy nikde se neobjevilo

stačí sundat značky a nasadit je na odcizené auto, pak udělat trestný čin, natankovat bez zaplacení a přejet na přechodu pro chodce maminku s kočárkema ujet...auto zapálit a zdrhnout...

Značky se také mohou objevit v Sýrii, na bílé Toyotě s kulometem a vlajkou ISIL...nedávno tam v zahraničí nafocen v souvislsoti s teroristy offroad s pražskou značkou...

Auta se často používají i jako zbraně, ale lidé se přesto nezajímají o nic a "na přepisu netrvají"...jinak řečeno...zákon sice platí, všechny nás zavazuje, ale my dva ho porušíme, protože na jeho doržování netrváme...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mjtl
Datum: 13.01.16 20:09

jako prodávající jsem se v dohodnutý termín dostavil na RV k odhlášení vozidla, kupující k přihlášení se nedostavil, tímto jsme oba porušili zákon? A jak jsem ho měl donutit,jakými prostředky,aby v této věci splnil své povinnosti. Nemám jasnozřivé schopnosti a tak jsem neodhadl, že mám co dočinění se špatným a nezodpovědným člověkem. Nejdřiv mělo dojít k převodu poté k prodeji. Stala se chyba a za chyby někdo platí.

Datum: 14.01.16 07:02
avatar

Oba jste porušili zákon. Vy jste měl (alespoň) podat žádost sám za sebe. Pak je na tahu úřad.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mzxy*
Datum: 14.01.16 18:14

Pokud to bylo v době polopřevodů, tedy před 10 lety, stačilo ten polopřevod udělat...

K tomu jste nepotřeboval kupujícícho, jen doklady k vozidlu. Auto se odhlásilo na nového majitele a ten se pak měl přihlásit...

Dnes jsou zákonné postupy trochu jiné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mjtl
Datum: 16.01.16 16:10

není to úplná pravda, v mém případě se postupovalo jinak, proto pak s prodejem nastaly problémy, které řeším až do současnosti. Žádné odhlášení se nekonalo. Dostavil jsem se na RV s potřebnýmy doklady a vyplněnou žádostí o zápisu změn údajů v registru silničních vozidel, úředník po prohlédnutí žádosti oznámil, že v takovém případě se odhlášení samostatně neprovádí. K odhlášení dochází současně s přihlášením vozidla, kdy jsou přítomni oba účastníci, pro přihlášení musí mít nový vlastník provedenou Ev. k. a sjednané pov. ruč. Zdůvodnil to tím,že uvedený trvalý pobyt jak prodávajícího tak kupujícího spadá do stejného správního obvodu. Na rovinu pak řekl, měl jste auto prodat do jiného okresu. Jenže to jsem před uvažovaným prodejem o takové skutečnosti nevěděl.

Datum: 16.01.16 16:18
avatar

Právě ,že jste NIC neudělal,tak teď to již nechte spát a hlavně důkladně uchovávejte KS,pro jistotu!.
Jen tak mimo soutěž když jste posléze uzavřel PRE a ke konci 2015 opět ukončil-na základu čeho Vám to zrušili?Běžně totiž bez doložení (protiprávně) zápisem v TP nechtějí ukončit !

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mjtl
Datum: 18.01.16 19:16

Výpověď ke konci pojistného období. Pracovník pojišťovny potvrdil moji informaci,že Čkp již nebude vymáhat pokuty a uznal, vzhledem ke stáří vozidla, že nemůže být provozované.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.