Nezaplacená pokuta v Polsku

Od: Datum: 11.01.16 20:43 odpovědí: 6 změna: 13.01.16 20:12

Dobrý den. Stala se mi taková nemilá věc. cca před rokem jsem překročil v Polsku rychlost o 12Km za hodinu a byla mi udělana bloková pokuta, kterou jsem ale nezaplatil, jelikož jsem na to zapomněl... hrozí mi nějaký postih? Už se mi hodněkrát stalo,že mě v PL vyfotili a nic fo česka nepřišlo, proto se Vás ptám na vaše zkušenosti.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.16 21:22

zkušenost nikoliv z Polska, ale z Německa. Při běžné kontrole policie zjistila, že řidič dluží, takže nesměl pokračovat v jízdě, dokud nebyla stará pokuta uhrazena

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.01.16 21:31

Jak... "zapoměl".?

Už z počátku cítím záměr. Když lezu do auta, tak si musím být naprosto vědom toho, že jsem povinen

dodržovat předpisy.

Chybu hledejte v sobě, ne v systému.

Datum: 11.01.16 22:34
Pokud nepojedes naky delsi cas do polska tak to neplat. Jinak pokud te chyti a zjisti to , muzes mit problem.

Datum: 12.01.16 09:00

Takový čas může být ale dost dlouhý. U nás se např. 100% promlčí bloková pokuta po 20letech od její splatnosti.

Dále poláci mohou pokutu vymáhat už dnes, i když k nim nepojedeš. A také za pár let může na popud EU vzniknout úprava legislativy a bude po tobě pokutu vymáhat český finanční úřad.

Proto já bych pravomocně udělenou pokutu raději zaplatil.

Datum: 11.01.16 23:40
Pokud se někomu stalo, že ho už hodněkrát vyfotili, tak asi nezapomněl úplně nechtěně. Jinak se kloním k odpovědi výše - příště už to tak jednoduše nemusí projít. Mimochodem v Polsku jsou pokuty celkem vysoké...

Od: saladin
Datum: 13.01.16 20:12

Přes Polsko jezdím snad každý rok a také se mi několikrát stalo že mě vyfotili když jsem překračoval rychlost i o 30km/h a zatím mě nic nepostihlo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.