Nestartuje mi nissan almera pomožte

Od: Datum: 11.01.16 19:02 odpovědí: 13 změna: 12.01.16 21:37

zhasla mi motor a dál již nenaskočil. Benzín je pojistky v pořádku


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.16 19:03
avatar

Může to být cokoliv, chtělo by to aspoň, aby se na to přijel podívat automechanik s diagnostikou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nickys
Datum: 11.01.16 20:28

Když jsou v pořádku pojistky i benzín, tak je důležité, jestli to při startování dělá:

"vrm vrm vrm vrm bluf", nebo "trt trt trt trt pluf "

Potom by se dalo poradit co dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmoravec
Datum: 11.01.16 21:16

starter točí motorem a nic, ani neškyrne

Od: jmoravec
Datum: 11.01.16 21:17

starter točí motorem a nic, ani neškytne

Datum: 11.01.16 21:24
avatar

sice neznám Almeru, ale může to být například chyba v zapalování, vstřikování paliva, palivovém čerpadlu, snímači otáček, imobilizéru... opravdu, než hádat, bude lepší, rychlejší a přesnější ta diagnostika.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 18:02
avatar

A jak točí? Snadno, tedy bez komprese a nebo normálně, kdy komprese klade odpor otáčení.?

Jestli snadno, tak jsou to rozvody a cca 20 tisíc na opravu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.16 21:29
Podle mě je to asi pravděpodobně nejspíš rozbitý.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 00:07

Také vám asi přesně nepopíši závadu a její odstranění, ale zkuste použít návod, který často vídám v amerických filmech:

Tak tedy, je zapotřebí nervozně trhat klíčkem startování a při tom zběsile šlapat na plyn. K tomu musíte hystericky křičet: nastartuj...no tak... dělej!...dělej, sakra, startuj,...ochmygot,...ochmygot.. Zpočátku občas a s přibývajícím rozčilením stále častěji musíte vzývat toho "ochmygota" . Lze s určitostí prokázat, že to funguje. (Tedy, alespoň v těch filmech). Všiměte si, že v těchto, pro auto, velmi vypjatých chvílích, je nutné mu důvěrně tykat. Rozhodně jsem se ještě nesetkal s formulací kdy by řidič volal: "ochmygot vy vstřikovací čerpadlo dodejte mi potřebný tlak do mého palivového systému". Na druhou stranu je ovšem možné, že vaše vozidlo delší dobu prožilo mimo anglicky hovořící země a potom je vhodné namísto ochmygota zkusit použít českou verzi: "Bože, proč ta kurva nechce nastartovat?" To je však bez záruky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ar
Datum: 12.01.16 01:01

Sice jsem se zařekl, že do této rubriky nebudu přispívat,protože tady je spousta "umělců"kteří po 2 hodinách techniky v autoškole jsou odborníci na vše kolem aut a dohadovat se s nima nemá cenu. Když vidím "rady" od nickys,radek116 a i tesyk, tak mi to prostě nedá. Poradno,poradno,kam jsi se to dostala?*ee*

Když dáte klíček do druhé polohy, musí zabzučet čerpadlo, tak na 1-2 sekunky, pokud zabzučí OK,když ne, je problém v čepradle nebo relátku. Pokud čerpadlo zavrčí , tak pak vyšroubujte svíčky,když budou suché je problém v přívodu paliva (zanesený palivový filtr,vadné čerpadlo). U mokrých svíček je problém zapalování (vadný zapalovací modul,kabely, vadné čidlo teploty atd). Toto je potřeba nejprve zjistit aby se mohlo jít dál při hledání poruchy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 19:28
avatar

Are vykládejte někomu o tom,že musí bzučet čerpadlo ,přičemž dotyčný není schopen ani identifikovat co je autu!naívc ne u každého je palivové čerpadlo slyšet a ne každý dokože ve směsi zvuků identifikovat zrovna pal.čerpadlo!
Tesyk vzhledem k dotazu reagoval vtipně ,tak aby se tazatel nad svým dotazem minimálně zamyslel a pochopil,že dotaz musí víc specifikovat!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ar
Datum: 12.01.16 20:42

Tak já nemám takové nadpřirozené schopnosti jako vy,abych odhald člověka jestli slyší nebo ne. Já jen přes 30let auta opravuji a podobné dotazy slyším běžně. Nechám se ,ale rád od vás poučit.

To že vy v jiných otázkách dokážete odpovědět i bez znalostí o jaký vůz a dokonce motorizaci jde, prostě smekám. No ,ale vy jak v každé druhé odpovědi píšete jste přeci vlastnil Peugeo 405 a pak Xantii 1.8 , tak to máte v malíku, to chápu.

Jinak jsem rád, že pořekadlo o postřelené huse stále funguje. Jen tak dál, nad některými odpovědmi se výborně bavím.Dříve jsem na zábavný chat chodil jinam nebo do volné diskuze a tady jsm to bral jako poradnu, dnes už nemusím. Moment, v názvu je stále Poradte a pravidlo Z1 platí,to je zvláštní. Nojo blbej mechanik.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karel1234
Datum: 12.01.16 17:25

Myslim ze tesyk@ reagoval vcelku primerene a vtipne na otazku -

zhasla mi motor...

*smich**smich**smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ju®
Datum: 12.01.16 21:37

Pokud zhasla, nenaskočil a nekouří, je potřeba sehnat několik tlačičů a po roztlačení možná chytla a třeba jela...pokud nechytla a nenaskočil tak je to nějaké pojebané!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.