Motor PSA 1.6HDi

Od: Datum: 09.01.16 18:56 odpovědí: 10 změna: 09.01.16 23:54

Máte auto s motorem 1.6HDi od Citroenu/Peugeotu - chci si kupovat berlingo a to se vlastně s jiným motorem nedělalo je na výběr jen z několika výkonových verzí 55kW (což se mi zdá na takové auto málo) 74 a 88kW - v uvahu tedy přichází druhá a třetí nejvýkonější verze máte zkušenosti? Já doufám že vzhledem k tomu že je to jediný nabízený motor tak je snad dobrý? (je pravda že je i benzínový motor, to je ovšem vzhledem k nájezdu a spotřebě nesmysl)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.16 19:12

Naopak-berla má 8 motorů 2x1,4 -benzín a benzín CNG ,pak 1,6 benzín a HDi dále 1,8 benzín 66kW a pak 1,9 nafta 51 (1905ccm) a 52kW (1868ccm)-obě atmosféry a pak jako poslední motor DW10 -HDi2,0-66kW a ještě spešl-eletrické berlingo!

doplněno 09.01.16 19:28:

Osobně bych bral silnější variantu-to odkud jsem čerpal neřeší I a II generaci a do odborných (citroen service box jsem nekoukal!

Ohodnoceno: 0x

Od: peugeotak
Datum: 09.01.16 19:22

Moje chyba - mám na mysli ten novější od roku 09 do dnes. Motor 1.6HDi ( 66,74,88kW ) a benzinová 1.6VTi ( dvě výkonové verze ) a teda jak jste řekl ta elektrická. ostatní motory měla stará verze.

Od: jenda2
Datum: 09.01.16 19:29

Teď na některém motoristickém serveru psali o nejhorších autech. Bylo tam BMW X6, Citroen s motorem 1,6 HDI jako absolutně nejhorší.

http://www.auto.cz/ojety-citr…hdi-se-vyhnete-obloukem-81451

Datum: 09.01.16 20:12

Ten článek mi příjde tak trochu zcestný ... krom toho že jsem se tam ani nedozvěděl co je na tom motoru tak hrozného, krom nepříliš vážných závad, které jsou vlastně spíše opotřebení a jsou v každém novějším dieslu, tak jsou tam tak trochu zavádějící a zcestné rady - nehledě na to že tento typ 1.6 v Berlingu výrobce vůbec nenabízí.

Proto se ptám na osobní zkušenosti ;)

Například o renaulťácké 1.5dCi se na internetu nedočtete nic hezkého a v reálu je to fajn motor který převzal do svého modelu i mercedes. Takže důvěřuj ale prověřuj *frajer*

Datum: 09.01.16 20:11

Tak já mám služebák Peugeot Partner právě s 1.6HDi. verzi 66kW. Je pravda, že je to relativně nové auto - mám jej od srpna a má tudíž najeto jen něco okolo 45 tisíc km, takže poruchy se žádné dosud nekonaly - ani spálená žárovka. Nicméně je to už asi pátý Partner v nešem podniku, kdy ty první už mají okolo 300 tisíc a díky jejich bezporuchovosti se nyní odprodávají jen pár let staré Octavie a přechází se na Partnery. Nutno však podotknout, že ty Octavie byly ve verzi Tour - tedy levná varianta s 1.6 benzínem se 75kW. Ty motory hlavně díky úpravě na LPG byly dost problematické.

Peugeot je ve srovnání s výše uvedenou Octavií pro mě daleko lepší. Ta benzínová Octavie totiž zejména naložená má sice 75 kW, ale třeba předjíždět s ní je slabší, Peugeot má slušný zátah a rozhodně nemám pocit, že by to auto bylo podmotorované. Jinak ten ,motor chválím i třeba pro prakticky nulovou spotřebu oleje - ani nevím, co se tam lije, dosud jsem nedolil ani deci, bez potíží - navíc si auto olej samo hlídá jeho hladinu. S autem jezdím, myslím svižně, ale tak nějak v rámci předpisů, takže na otázku ,,kolik to jede´´ - odpovídám - ,,nevím´´ já jsem s ním jel okolo 150km/h a jel by jistě víc. Spotřeba při jízdě po okreskách zhruba 5.8 l/100km, ovšem jelikož jezdím hodně dálnice, vychází mi to kolo 6,5 l/100km. Proti předchozím verzím Peugeotů je auto mnohem stabilnější, jednak má lepší podvozek, širší pneu atd. Jediná nevýhoda tohoto motoru je snad jen to, že se déle rozehřívá a tudíž topí až po cca 2-3km, zatímco předchozí benzíňák topil prakticky hned.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.01.16 20:17

Takže spokojenost? Převodovka manuál nebo robot? Když jsem s autem jel tak jsem jel právě se 74kW (tedy prostřední verze) a co do jízdy se mi zdálo fajn, pravda jel jsem prázdný ale žádné extrémní náklony se nekonaly - je mi sympatická ta spotřeba za 6l na okresce s takovou bednou je krása, ale jen jsem jej řídil tedy mohl zažít aut v ten daný okamžik, proto se ptám na spolehlivost. *palec* Dík

Datum: 09.01.16 20:45

Nééé, robota mi fakt do služebáku nedali - mám třímístnou plechovku *smich*. Ani toho nelituji, rád si řadím sám, Mám tam klasiku pětikvalt, proti škodovce ta šaltrpáka dost dlouhý chod, ale proti předchozím verzím to řadí jistěji a přesněji. Ale upřímně jsem zíral, to auto je velmi slušně vybavené - na pažouta v základu až nezvykle- krom ABS, ESP to má ještě fci rozjezd do kopce , slušný rádio s BT handfree a USB vstupy.

Datum: 09.01.16 22:00

Také chci manuál, vybírám "prosklenou civilní" verzi.

Datum: 09.01.16 21:10

Takže oproti historickému 1,6 benzínu bez turba a ještě k tomu trápenému LPG je 1,6HDi vítěz. To je skutečně překvapující. Kdo by to od pažouta čekal. Je vidět, že inženýři v přestávkých mezi vínem a žabými stehýnky mákli. *smich*

doplněno 09.01.16 21:31:

žabími :)

Od: mp
Datum: 09.01.16 23:54

Osobně mám s motorem 1,6 HDI v Citroenu Xsara Picasso velmi dobré zkušenosti. Jedná se ale o rok výroby 2007 a tuším, že má výkon 66 kw / 91 koní - bez záruky. Spotřeba cca 5,5 l u nás pojíždění. Delší dálnice s koly nebo s bagem max 6,2 l, a přitom se nebojím stopadesátky a v Německu mě to stejně nejede víc jak 170 po rovině, a to už je i moje hranice strachu. Takže dobrý. Už jsem najel 160000 km a stále bez poruchy (bylo to teda nové auto, s kterým jezdím jen sám, nebo rodina), takže osobně mohu doporučit. Jiné jsem teda nepoznal, ale to máte asi jako s manželkou, tu jsem taky jinou nepoznal, a jsem spokojen.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.