Olejové filtry

Od: Datum: 09.01.16 13:08 odpovědí: 7 změna: 09.01.16 21:02

Kolegové rádci,jak byste hodnotili kvality olejových a vzduchových filtrů : Purflux ;Clean Filter ; Muller Filter.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: geox®
Datum: 09.01.16 13:18

U olejového bych dbal na aby to nebyl laciný noname. Beru Mann, Bosch. Tyto značky neznám nebo to budou nějaké tuningy z čehož jsem už vyrostl.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.01.16 13:25

Alespň první dva nejsou ani tuningy ani noname! Purflux je běžně u PSA používaný v prvoýrobě ,Clean filter co vím je běžně využívaný v celém rozpětí od BMW po žigulíky (v servisech!) Jediný pro mne neznámý je Muller,ale ten zase doporučuje dvorní dodavatel ND pro xantiaclub a současně i majitel xantie a autoservisu.

Datum: 09.01.16 13:27
Přesně jako geox, ty značky nejsou moc dobré. Nejlepší jsou Mann, bosch, champion, s tím jestli je Mann, tak ten beru vždy, cena/kvalita nejlepší. PS: clean mám teď a vypadá to, že celkem funguje, ale na netu jsem moc velkou chválu nečetl.

Od: fik
Datum: 09.01.16 16:06

Přesně jak píšeš,man filtry jsou asi to nejlepší co je k dostání. Ono ještě to že to montují v servisu nemusí znamenat že je to prvotřídní,nemusí to být špatný to neříkám,přímou zkušenost nemám

Datum: 09.01.16 17:11

Obávám se, že tu není nikdo, kdo by mohl kvalitu filtrace zhodnotit. Možná tak kvalitu venkovního provedení. Já dávám většinou do auta olejový AQ za 35Kč a pak vzduchový za 48Kč. Zatím ani po 1/2 mil km není problém. Nemám důvod v tom nepokračovat.Ale kdybych se mi dostal do ruky některý z výše uvedených, tak také nemám problém a namontuji ho.

Od: fik
Datum: 09.01.16 19:57

A za jak dlouho ti s tím AQ zhasne kontrolka?. S tím měl problém kámoš na favoritu,ráno po nastartování několik sekund svítilo mazání,bylo to tím že tahle čínská napodobenina má špatný zpětný ventily a vždycky veškerý olej vytekl zpátky do vany a pak dlouho trvalo než se zase natáhl. Prvně tomu nevěřil,ale až po namontování originálního filtru kontrolka zhasne do 1 sekundy. Problémem není ani tak samotná filtrace,i když taky,ale starým motorům to určitě nevadí,problémem jsou spíš ty zpětné ventily,kdy motor ráno běží bez natlakovaného oleje daleko déle než by musel

Od: cicko
Datum: 09.01.16 21:02

"Kvality olejových a vzduchových filtrů" bych hodnotil podrobným parametrickým porovnáním, nejlépe v laboratorních podmínkách.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.