Kontrolky v aute

Od: Datum: 08.01.16 13:10 odpovědí: 8 změna: 11.01.16 10:37
Ahoj, prosim o radu.
Nevim,jestli sem jenom bezmála zmatkovat,ale ráno,když jsem jela do školy jsem na startovala auto a když byl klíček v první poloze svítily dvě kontrolky(olej a baterka) cervene, při druhé poloze zhasly a svítily jen ty co mají (světla,pasy) při jízdě už tedy nesvitily(olej a baterka)..trochu mě to vyděsilo a nejsem si jistá jestli to tak má být. Řídím teprve chvíli. Tedka čekám než trochu vychladne motor a potom zkontroluju olej. Ale tedy se ptám jestli ty kontrolky,co svítily v první poloze klíčků mám tedka řešit nebo je to vždy u startu.Dekuju moc za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 08.01.16 13:18

Na startu může svítit více kontrolek - jak se to roztočí a kontrolky zhasnou, je vše ok. Pokud nezhasnou nebo se naopak nějaká rozsvítí, je problém a musíte řešit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.01.16 13:18

buďte v klidu svítí to vždy v první poloze horší by bylo kdyby to svítilo i delší dobu po nastartování

Datum: 08.01.16 13:27

Psal jsem v odpo na ABS-kontrolky s výjímkou nabíjení a tlaku oleje se mají rozsvíti a zhasnout -kontrala funkčnosti daného zařízení (ABS,ASR ESP a já vím jak se co jmennuje),tlak oleje a nabíjení má zhasnou po vytvoření tlaku a zahájení nabíjení=po nastartování motoru!Takže klídek-začněte plašit až se Vám některá rozsvítí při jízdě-4ervená=Ihned zastavit a oranžová= dle závady!

Datum: 08.01.16 13:50
Po nastartovani nesmi jiz svitit ani blikat zadna cervena kontrolka.

Datum: 08.01.16 14:02

Když po otočení klíčku svítí červené kontrolky (olejnička a baterie), tím je signalizováno, že tyto dvě kontrolky fungují. Např. červená kontrolka s obrázkem "baterie" znamená nefunkční dobíjení. Když motor není nastartovaný tak se logicky nic netočí a ani nedobíjí, tudíž tato červená kontrolka svítí a po nastartování již alternátor dobíjí a kontrolka musí zhasnout.

Od: nickys
Datum: 08.01.16 22:04

No nezlobte se na mě, ale autoškolu jste dělal kde?

Od: gumid
Datum: 09.01.16 15:31

Kontrolka musí svítit, když motor neběží.

Kontrolka olejničky je ve většině případů porucha mazání - nízký nebo žádný tlak oleje v motoru.

- logicky tlak oleje není, když se motor netočí a neběží mu olejové čerpadlo

Kontrolka dobíjení svítí ze stejného důvodu. Alternátor se netočí, motor nepracuje - stojí

- logicky auto nedobíjí

Doufám, že se na silnici nepotkáme, zdravím

Od: asd1
Datum: 11.01.16 10:37

Ještě doplnim - po otočení klíčku do první polohy by se měly rozsvítit všechny kontrolky (to je pro kontrolu jejich funkce). Pak pozhasínají, zůstane svítit olej a dobíjení (motor stojí) a věci co jsou aktivní (světla,blinkry, ruční brzda, otevřené dveře) atd.). Olej a dobíjení po nastartování musí zhasnout. Pokud kontrolka oleje zhasíná později než po vteřině, tak řešit - kromě opotřebeného motoru (s tím se jezdí dokud to jede nebo na to máte nervy - drahá oprava), to může být ucpaný filtr, netěsný zpětný ventil ve filtru, málo oleje atd. (oprava levná, další provoz motoru škodí).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.