Problém s abs

Od: Datum: 07.01.16 23:14 odpovědí: 7 změna: 08.01.16 15:10

zdravim, mám problém s abs... v létě na suchym asfaltu se mi někdy stávalo, že při dobrždění v malé rychlosti ( pod 50kmh ) tlouklo abs do pedálo jako kdybych jel smykem, teď nám jaksi napadl sníh a já zkusil jak abs funguje a zjistil jsem, že někdy při jízdě smykem nefunguje vůbec (stává se zřídka) a někdy klepe ale jenom maličko, že to skoro ani neni cítit, rozhodně ne tak jako když jsem auto koupil a zkusil jsem to na mokré trávě, to by mi to nohu utrhlo. Jedná se o Renault megane 2000 1,6 16V, nevíte někdo čím by to mohlo být? Jestli snímač, čidlo nebo třeba kontakty? Děkuju za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: meat®
Datum: 07.01.16 23:35

abych doplnil - kontrolka abs nesvítí ani nepoblikává, jako by bylo všechno ok

Datum: 08.01.16 00:27

koukni k předním kolům jestli ti nevyhnili dráty či kontakty konektorů čidel abs a pak prohlídni jestli nemáš ruplej nákej snímací kroužek ABS

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.01.16 01:42
Me u fabky se stavalo to , ze nekdy na suchu auto kopalo do pedalu a brzdilo tim padem dost spatne , pak to vzdy pocitac zjistil , ze je neco spatne a abs vypnul s poruchou. Byl KO jeden snimac. Chce to dat servisu a napichnout na pc. Pak jedine projit vsechny snimace a zkouset menit.

Od: meat®
Datum: 08.01.16 11:25

a ještě otázka, protože jdu za chvíli na technickou, myslíte že to bude vadit když nesvítí kontrolka abs?

Datum: 08.01.16 11:50

Já byl již 2x se svítící kontrolkou ABS,je nefunkční,azatím prošlo,ale kdoví jak za dva roky.

Správně má rozsvítit pro kontrolu funkčnosti systém a pak zhasnout,jako i všechny ostatní kontrolky!Po zasunutí klíče a otočení-roszsvítit a zhasnout ,mazání až po natočení!

doplněno 08.01.16 15:07:

Vernone-kontrolka mazání u VŠECH aut až po nastartování!Ne pom zapnutí zapalování

Od: vernon
Datum: 08.01.16 14:29
Kontrolka mazání zhasíná po zapnutí zapalování u většiny moderních aut taky.

Datum: 08.01.16 15:10
Nemůže zhasnout, protože reaguje na tlak v mazací soustavě, který tam v klidu prostě není.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.