Osvětlení odrazky v nárazníku

Od: Datum: 07.01.16 17:40 odpovědí: 13 změna: 10.01.16 16:28
avatar

Ahoj.Nemá někdo zkušenost jak dostat 12v do zadního nárazníku u vw touran?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 08.01.16 09:07
avatar

Když už někdo dělá takový "tuzing", tahá to z tažného zařízení - což je nataženo ze světel... zkuste se pozeptat někde tady.. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=132291


doplněno 08.01.16 17:00:

Tažné zařízení nemáte? vedl bych to úplně tím stejným způsobem..., montáž TZ určitě na tom webu bude...

Ale před tím pokusem bych se na vašem místě nejprve zeptal na STK, jestli by jim to nevadilo... Denní svícení má taky nějaké podmínky (napr. že nesmí svítit parkovačky nebo potkávačky - tj. nesvítí zadek...).

Já ani nejsem proti tuningu, ale už jsem měl auto, kde někdo tahal zvonkové drátky nesmyslně a ono to přepálilo svazek drátů... mále shořelo auto...

Od té doby mám na jakoukoliv elektriku servis.


doplněno 09.01.16 16:15:

Zopakuji - mrkněte se na fórum v prvním odkazu - tam jsou lidi, kteří mají podobné vozy a jsou tam i improvizované postupy.

Nenavážejte se prosím do kolegů - zvláště, když vám nenadávají, ale přikládají další odkazy (které vám někdy můžou pomoct...)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kura®
Datum: 08.01.16 16:55
avatar

Proč "tuzing"?.Je to stejný když si někdo dělá potičky v blatníku.Chci aby mi při svícení DS svítily vzadu odrazky.Vypadá to skvěle.Ale věc názoru.Ze světel to logicky tahat nemůžu.Chci vědět jak to dostat ze zapalovače do nárazníku.Jestli podlahou,přes světla,nevim.


doplněno 08.01.16 18:35:

Cesta ze zásuvky nebo prostě z vnitřku auta tam není zakresleno.

Pokud máte DS ,zadek vám taky může svítit.Ale to nechci proto jsem si udělal DS s pozičkama.

Od: k2
Datum: 08.01.16 18:49

Fakt si myslite, ze neco, co je homologovane jako odrazka, muze svitit? Koneckoncu kdyztak Vas STK nebo PCR vyvede z omylu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kura®
Datum: 08.01.16 19:32
avatar

Funkci odrazky tím neporušim.Za jízdy bude svítit(poziční světlo) a po zhasnutí bude plnit funkci odrazky.

Od: k2
Datum: 08.01.16 19:50

Vas boj. Pokud si myslite, ze neco za jizdy prohlasite za pozicni svetlo (pokud se nepletu, tak legislativa ani nic takoveho jako je "pozicni svetlo" nezna) a po zhasnuti za odrazku, mylite se. Pokud si myslite, ze si muzete zvolit, kdy je nekterere svetlo odrazka a kdy ho prohlasite za svetlo, mylite se tez.
Vrele doporucuji studium EHK/OSN č. 48.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kura®
Datum: 08.01.16 20:07
avatar

Legislativa nezná "poziční světlo"?Proto jezdí T.I.Ráci jak vánoční stromečky.

Tak jinak.Pokud bych zachoval stávající odrazky a osvětlení umístil vedle?Taky problém?

Od: gumid
Datum: 09.01.16 15:34

Pročti si EHK 48 nebo nežádej radu. Je to tam jasně psané (za určitých podmínek samosebou lze).

http://www.hella.com/truck/assets/media/673_Legal%20Requirements_Brochure_HELLA_CZ.pdf

Soubor si ulož, jinak se ti budou stránky pdf dlouho načítat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kura®
Datum: 09.01.16 16:07
avatar

Kdych vše věděl na ni se neptám.Od toho tu tyto stránky jsou.Pokud nechcete nikomu pomoci tak sem nic nepište když vás to obtěžuje.


doplněno 09.01.16 16:12:

Prvotní otázka zněla jak postupovat při instalaci.Legislativa je jiný problém a hlavně můj.žádám jen někoho kdo s tím má zkušenosti a pár chytrých rad od stolu mně nezajímají.Děkuji za pochopení.


doplněno 09.01.16 16:15:

Ale děkuji za ten odkaz.Přehledný a jasný.


doplněno 09.01.16 16:29:

Jak si vysvětlit tohle:Další požadavky ECE-R48 § 6.14.7 Plocha odrazky může mít části společné s plochou jakékoli jiného bočního světla. Musí ale být dodržena maximální výška umístění odrazky.

Od: gumid
Datum: 09.01.16 18:24

To platí hlavně pro skupinové svítilny, kdy je odrazka integrovaná (je součástí) krytu. Tedy třeba:

http://www.privesy.eu/editor/filestore/File/nahradni%20dily/Zadni%20svetlo%20Multipoint.JPG

musí být ale v předepsané výšce dle té normy EHK 48, která to upravuje.

Musíš tedy dát pozičku do správné výšky a dodržet odstup mezi nimi (mezi L a P pozičkou, kterou dozadu doděláš) a dozadu musí svítit červěně a do boku oranžově. Musí mít společnou odrazku. Tedy neprosvěcovat, ale mít přímo homologovanou svítilnu, což původně odrazka není. Tedy nemůžeš si dobastlit odrazku žárovkou, ale mít tohle:

http://www.svetzarovek.eu/p-6…vetlo-led-cervene-12-24v-was/

Zapojení proveď tak, že kostry obou dodělávaných světel propoj a dej na kabelové očko někam vhodně k rámu pod stávající šroubek nebo jinam nejlépe na kostřící body (hnědé vodiče) a každý konec světla veď samostatně na danou stranu stávající lampy a tam zezadu konektoru vyhledej drát od obrysového světla.

Nebo použij zásuvku pro přívěsy, kde je obrysovka jak L, tak P

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kura®
Datum: 09.01.16 20:20
avatar

Děkuju za vyčerpávájící odpověď. Na obrysovky to zapojovat nechci.Potřebuju aby svítily samostatně nezávisle na obrysovkách.Chci aby svítily i jen s DS.Což znamená že musím šťávu tahat o někud z auta.Třeba ze zapolovače v kufru.Bohužel nevim kudy.Napadlo mně že bych původní odrazky prosvítil a jelikož jsou odrazky vzadu povinné,musim vedle původních nějaké domontovat.

Od: gumid
Datum: 10.01.16 15:30

Problémem je, že s DRL nesmí svítit nic (kromě brzdového světla, zpětného reflektoru a směrových světel). Potom je už Vážně jedno, zda je světlo homologované (viz. debata a tvůj obrázek) a nebo dobastlené do odrazky. Splněny musí být obě normy (zapojení a homologovaná svítilna určená k danému účelu).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kura®
Datum: 10.01.16 16:28
avatar

Tak to nechám být.Díky všem za rady a vysvětlení prolému.

Od: kura®
Datum: 09.01.16 17:08
avatar

odkaz se týká pouze tažného.Kabeláž tahají ze předu auta.Jsem členem clubu takže tady to mám prošlé.Děkuji.

Ps:Také nikomu nenadávám.Jen čekám věcnou radu.*palec*

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.