Abs, asr

Od: Datum: 04.01.16 22:53 odpovědí: 3 změna: 05.01.16 00:08

Co se opotřebovává když brzdím přes systém ABS, když jezdím po ledu a brzdím? Rozjíždění a podkluz kol se systémem ASR? co se nejvíce opotřebovává?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.16 22:58
avatar

nejsem si vědom toho, že by při brždění s ABS něco trpělo nějak znatelně víc než při normálním brždění, maximálně by tak mohly pulzováním trpět trošku více trpět čepy ramen a uložení tlumičů, ale... nemyslím si, že by to stálo za řeč.

u ASR záleží na tom, jak u konkrétního auta funguje, některé systémy přibržďují kola, některé sníží výkon motoru (případně kombinace obojího). U druhé možnosti netrpí víc nic, u možnosti s brzdami se více opotřebovávají brzdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.16 22:59

Když jedeš po ledu a brzdíš, tak se opotřebovovává to stejný, jako když brzdíš na suchu, jen v trochu menší míře kvůli nízký adhezi. Používání ABS nemá žádný zvětšený vliv na opotřebování auta na ledě.

Když se rozjíždíš a kolo proklouzne, tak ASR zareaguje tak, že ho přibrzdí, tim prakticky brzdí jedno kolo i přes zmáčknutý plynový pedál s tím, že diferenciál kvůli odporo "převede" energii do druhého kola, takže tam se opotřebovávají brzdy, destičky a kotouče...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gumid
Datum: 05.01.16 00:08

pokud už mají vůli, tak se rychle opotřebují vodící čepy brzd. třmenu, ale spíše se nedá říct, že by s eněco opotřebylo více než na suchu, jak tu bylo psáno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.