TP k vozíku

Od: Datum: 02.01.16 11:53 odpovědí: 4 změna: 02.01.16 14:37

Dobrý den, mám otazku ohledně velkého TP k vozíku. Nevíte někdo jestli přívěsný vozík typu Sport Jacht, někde z osmdesatych let má také velký technický průkaz? Děda který je majitelem vozíku mi stale tvrdí že nic jiného než ten malý TP co se vozí ssebou nemá. Že prý když byl naposledy na STK tak že ani žadný neměl. Mě se pořad nechce tomu věřit. Jde mi o to jestli třeba dříve tyto malé vozíky byly bez velkého TP, nebo jestli ho jen děda ztratil a nepamatuje si to. Děkuji za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.16 11:58

Velký TP tyto vozíky měly.Mám doma z r.1987 od stejného výrobce i s velkým TP.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.01.16 12:30
avatar

Samozřejmě, že i tyto vozíky mají velký TP. Mám takový vozík z roku 1985 a velký TP má - 31.12. odpoledne jsem ho měl v ruce, když sem na něj dělal PR na rok 2016. Ten velký TP je taková ta knížka velikosti zhruba A5 - prostě starý typ velkého TP. Pokud jste ten typ nikdy neviděl, mohl bych vám udělat i fotky, abyste aspoň zhruba věděl, co máte hledat.
Jinak velký TP měly všechny přívěsné vozíky i před rokem ´89, včetně těch doma vyráběných. Platilo, že co má SPZ (dnes RZ), to má velký TP.
Jediné, co už nevím (a už se nemám ani koho zeptat) je, jak to bylo s doklady a pravidly (např. pokud si chtěl někdo vlek od někoho půjčit) k vlekům v dobách, kdy ještě měly vleky stejné SPZ jako auto (pokud jste měl na autě značku např. HK-10-20 a měl jste nákladní vlek a obytný přívěs, na všem jste měl značku HK-10-20). Jenže to už je poměrně dávná historie (končilo to tuším někdy počátkem ´70.let)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: michall*
Datum: 02.01.16 13:12

Mockrát děkuji za odpověď

Od: mzxy*
Datum: 02.01.16 14:37

pokud je sport yacht přímo od výrobce, měl TP - bílou knížku.

Nelze vyloučit, je jde o vozík, který pro provoz schvaloval DI VB a může mít pouze malý papírový TP.

Před rokem 2000 to nebylo jednotné a přehledné a také některé starší malé motorky mají jen malý TP, takže lze předpokládáíat že vožík může být od 1. registrarce jen s malým TP

zeptejte se na úřadu, měla by tam být původní evidence, kde je uvedeno, zda byl vydánm i velký TP

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.