Kombi vs sedan

Od: Datum: 29.12.15 19:24 odpovědí: 10 změna: 31.12.15 22:11

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, chci si koupit auto a stále nevím jestli je lepší koupit kombi nebo sedan? Jaký na to máte vy názor?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.15 19:31

Každej na to bude mít svůj názor. Někdo kombi, jinej sedan. Auto si kup podle sebe a ne podle toho, co ti kdo nakuká.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.12.15 19:33

Já se dvěma dětmi a starostlivou manželkou, která toho raději zabalí víc, aby náhodou nějaká ta ponožka nescházela a s mojí enormní potřebou neustále něco kutit, mám názor jasný - kombi. Ale u Vás může být situace odlišná. Volba sedan/kombi je volbou dle osobních potřeb a dostupných finančních zdrojů. Teoreticky to může být i o vkusu, ale to byste se neptal. Tak se zamyslete, co potřebujete vozit nyní a co plánujete během předpokládané doby užívání vozidla...

Od: mzxy
Datum: 29.12.15 19:35

záleží na značce a modelu, z kombíku je někdy lepší výhled dozadu a někdy se dá v kombíku i přespat, sedan může být o 50 kg lehčí a má zpravidla nepatrně lepší aerodynamiku, takže nepatrně nižší je spotřeba

do passatu kombi dostanu 330 cm dlouhý koberec, už jsem v něm vezl i moped:-P

do limuzíny bych ho nedostal, otázkou je zda se vypatí voziot s seboui zybtečnýách 100 litrů vzduchu navíc

Od: hdfbhdsfhb
Datum: 29.12.15 19:45

Ten passat je jak dlouhý?

Od: hm®
Datum: 29.12.15 19:39

Já radši kombíka. Ale sedany mají zřejmě taky něco do sebe, jinak by se nevyráběly a neprodávaly.

Datum: 29.12.15 19:41
Hodne zalezi k cemu auto chcete pouzivat. Napr u Skoda Octavia je C delsi z venku jen o par centimetru nez S, ale uvnitr je mista o poznani vice uz jen o ten prostor mezi kufrem a strechou, ktery u S nemate. Jako prvni auto jsem mel hatchback a i v nem jsem vozil dlouhe veci, ale myslim, ze bych uz tehdy C uzil vice. Dnes mam C a prozatim neplanuji zmenu. Pokud bych mel uvazovat o necem vetsim, tak pak uz neco rodinneho jako Sharan, C-max apod.
doplněno 29.12.15 19:42: Hlavne spis nez S x C bych se zameril na motor a vybavu.

Datum: 29.12.15 19:51
Mam rodinu a deti takze pteferuji kombi a mpv. Nepteferuji suv , nebot ho nepotrebuju a jen bych mel vetsi spotrebu a horsi stabilitu.
Nejvic ale beru combi s hodne mistem vzadu. Nebot mam 185cm a kopani do sedacky od ditete v auzosedacce neni prijemne. Proto je krasne mit velky kufr , ale po otevreni zadnich dveri se vam chce brecet , co vymysleli nekteri konstrukteri...

Datum: 29.12.15 19:55

Přesně tak, jak psali rádcové přede mnou. Co člověk, to jiný názor. Já jsem zapřísáhlý kombíkář, ale chápu, že pro někoho je zbytečné vozit ssebou kubíky vzduchu. Někomu prostě vyhovuje třebai malé kupé - proč ne?

Jinak co se týče Octavií - jeden z mých dřívějších služebáků byla Octavia II liftback - tedy de facto sedan. Když se naskytla možnost, vyměnil jsem ji za Octavii II v combi. A jelikož dělám servisáka, tak ssebou tahám spoustu vercajku - v liftbacku to byl přesně zaplněný kufr po plato. Když jsem přeházel všechny tythle krámy do combi, zjistil jsem, že prostor kufru je naprosto stejný - tedy po roletku. Samozřejmě, kombík má výhodu v okamžiku, kdy je třeba převézt něco objemnějšího.

Datum: 29.12.15 20:50

Dobry den, osobně jsem pro kombi nebo liftback, nejde tak ani o to jak na auto velký kufr ale v neprospěch sedanu hraje roli zmenseny vztupni prostor do kufru. Záleží jak často to vyuzijete. Někdo treba koupi sedan a pak montuje stresni nosíce, rakev, tažné, protože do kufru mu ty věci nevlezou. Pokud občas potřebuje něco prevezt. Pokud budete vybavovat domácnost, predelavat, vozit občas nějaký meterial tak bych bral kombi. I ten kočárek se do kombi dává lépe.

Od: mp
Datum: 31.12.15 22:11

Tak to je snad úplně jasný každému motoristovi. Pokud vozíte jen sebe a rodinu, nepotřebujete převážet moc zavazadel, pak jedině sedan. Už jen z principu musí být tišší a pohodlnější a elegantnější. Zatímco pokud berete auto taky trochu jako stěhovák, potřebujete občas často něco převezt, obyčejně něco objemnějšího, tak doporučuju kombík, a to co největší.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.