Jak na křžovatku tvaru T se semafory

Od: Datum: 23.12.15 00:05 odpovědí: 11 změna: 17.01.16 13:00

Vím, je to ostuda, ale brzy delam zkousky z autoskoly a váhám nad řešením křižovatky tvaru T, pokud je osvícena semafori. Na obrázku obocuji z výhledu do leva, když mám zelenou, ale nejsem si ted jisty, jestli se to, řeší stejne jako u klasicke křižovatky tvaru X se semafory.. taky davam přednost protijedoucím nebo oni mají červenou, když moje strana má zelenou? Díky moc za odpovědi, a prosím bez uražek, teprve vše poznávám a učím seSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.15 00:12
avatar

Pokued není pro odbočovací pruh samostatný signál tak mají obě strany zelenou a ty musíš dát při odbočování vlevo přednosr protijedoucím. Pokud má odbočovací pruh samostatný signál tak proti je červená. Tady na foto je pro odbočení vlevo samostatný signál a pokud je na něm zelená tak proti mají červenou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cicko*
Datum: 23.12.15 00:38

Zda je či není signál "samostatný" není vůbec podstatné. Rozhodující je, zda je semafor s plným světlem (potom je třeba dáti přednost protijedoucím a přecházejícím ve volném směru), nebo se světlem směrovým (šipka). V tom případě má řidič z tohoto směru volný průjezd křižovatkou a nemusí dávat nikomu přednost. (mimo vozidel s právem přednostní jízdy)!

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 23.12.15 07:24
avatar

Jestli svítí plné zelené světlo, dává odbočující vozidlo samozřejmě přednost protijedoucím. Tvar křižovatky na to žádný vliv nemá. Na té značně neostré fotce to ale vypadá, že na semaforu svítí zelená šipka rovně. Jestli je to tak, tak je to pěkný nesmysl, protože by v tom případě neplatila pro odbočování vlevo. Jenže v tom případě by chyběl samostatný semafor pro odbočovací pruh a na takové křižovatce by měl být přikázaný směr rovně a ten odbočovací pruh by tam vůbec neměl být.


doplněno 23.12.15 13:47:

Áááá... omlouvám se *hi*. Ten semafor jsem ňák překouk (ona je ta fotka dost mizerná). Takže v tom případě, pokud na tomhle semaforu pro odbočovací pruh svítí zelená šipka vlevo (tam plné světlo určitě nebude), tak má protisměr určitě červenou a nic nebrání v odbočení. Odbočující nikomu přednost dávat nemusí. Dokonce ani chodcům, kteří mají v tom případě rovněž červenou (ale na to bych zas tak úplně nespoléhal).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.12.15 09:21
avatar

Ale vždyť tam je samostatný semaor pro odbočení a je na něm (na fotce) červená. Tedy bude se jednat o šipku. Roozhodující je jestli svítí plný terč nebo šipka. U terče dáváte přednost protijedoucím a chodcům a u šipky nemá nikdo jiný zelenou, tedy nedáváte přednost ani chodcům, kteří stejně většinou přechází na červenou. Takže je rozeženete klaksonem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.12.15 17:42
avatar
Tato konkretni krizovatka u hornbachu ma odbocovaci semafor - tedy sipka.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.15 18:06

raději se neptat,co

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nickys
Datum: 23.12.15 20:26

Opicak ma pravdu.

Ale předpokládám, že obrázek je z testů, či výukových materiálů pro autoškoly. Pokud modrá fabie stojí na červenou, nemá stát před příčnou čárou, nebo se pletu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.15 20:28
avatar

fotka je téměř jistě ze Street View a řidič/ka modré fábie asi nedobrzdil/a nebo je blb/ka :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jk82®
Datum: 24.12.15 14:33

modrá fábka má červenou tak že naproti maj zelenou .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: seba
Datum: 24.12.15 21:26

Zdravím,samozřejmě záleží co ukazuje semafor(plná zelená,nebo se šipkami),ale tato křižovatka a další 2 za ní jsou stejné,mají na každý pruh svůj semafor. Je to Vídeňka v Brně,doleva má semafor na středním dělícím pásu,je vidět před fábkou,tam to dobře znám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: saladin
Datum: 17.01.16 13:00

Když odbočujete doleva tak musíte dát přednost protijedoucím autům .. pokud naproti stojí tak nejspíš mají červenou a můžete jet, a pokud jedou tak počkáte až projedou

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.