Vajíčko a krátký pás v autě

Od: Datum: 19.12.15 07:51 odpovědí: 15 změna: 20.12.15 11:09

Zdravím,

máme krátký pás v autě a je prolblém zapnout dítě v bezpečnostní sedačce. Nemáte někdo zkušenosti s prodloužením pásu? nebo s něčímttakovým, dočetl jsem že, žeto není moc doporučováno, Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.15 08:05
avatar

Pouze výměna do konstrukce bezpečnostního pasu se nesmí nja zasahovat,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 08:09
avatar
A poutáte jej správně? Mě to kdysi taky moc nesedělo a až s druhým prckem jsem na netu zjistil, že jsem vajíčko špatně poutal...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.12.15 08:52

Tazatel to možná už četl, tak jen pro dokreslení situace článek, který se problematikou zabývá. A pro ty líné klikat: Zákon připouští použití prodlužovacího nástavce, za předpokladu patřičné homologace. Výrobci aut to nedoporučují, výměnu pásů za delší nenabízejí (alespoň ti v článku uvedení) a k výměně za neoriginální delší se staví tak, že nejsou pro daný typ vozidla schválené. A tak dál a dál. Tedy v podstatě každý výrobce a prodejce tvrdí, že jeho produkt je v pořádku a máte si koupit jinou sedačku, jiné auto atd. Tomu říkám služba zákazníkům *zed*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 09:07
avatar

Budu maličko mimo téma, ale netušíte, jak je to (podle zákona) s převozem dětí, pokud v autě nejsou na zadních sedadlech pásy, takže nějaké sedačky není čím upevnit?
Nechce se mi to složitě hledat, protože to nepotřebuju (aspoň tedy zatím - dítě dospělé, vnoučata nejsou v dohledu), ale docela by mne ti zajímalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 10:44
avatar

...myslím,že pro ten případ platí tohle ......Zákaz přepravovat dítě v autě...

Tento zákaz platí v osobních vozidlech do 3,5 tuny (kategorie M1) a nákladních vozidlech do 3,5 tuny (N1) a vozidlech kategorie N2 a N3 a bude se týkat všech vozidel, ve kterých není ani bezpečnostní pás, ani dětská autosedačka. Pokud tedy ve vozidle shora uvedených kategorií není ani pás, ani dětská sedačka, nesmí v něm být přepravováno nikdy a na žádném místě dítě mladší tří let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 11:40
avatar

Díky. Koukám, to jsou teda radosti...

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 19.12.15 12:08

Můžete vozit dítě vedle řidiče v autosedačce, je-li sedadlo vybaveno pásy.

Na zadních sedačkách, které nejsou vybaveny pásy (stará auta), můžete vozit děti starší 3 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 12:22
avatar
Je to tak, taky jsem si to zjišťoval, ale teda ve své Škodě 105 vozím děti jen v případech naprosto nutných a jen na minimální vzdálenosti. Delší trasu bych si teda netroufnul, i když sobě a svému vozu věřím.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 13:07
avatar

Díky za reakci.
Já už sem dítě (tj. člověka mladšího 15 let) v autě nevezl snad 20let, tak se raději ptám, protože furt vymýšlejí nějaké nové ptákoviny.
Vím, že současné generaci, vycvičené současnými předpisy a soustavně strašené všemožnými bezpečnostními články a klipy, to asi připadá divné, ale jako dítě jsem od malička jezdil i na předních sedadlech aut, která si o nějakých pásech i na předních sedadlech mohla nechat jenom zdát a když zavedli někdy počátkem ´70. let předpis, že na předním sedadle nesmí být osoba mladší 12 let a menší než 150cm, už se mne to netýkalo. A po autoškole jsem jezdil také autem, které nemělo pásy ani na předních sedačkách. Syna v polovině ´80.let a později jsem vozil v korbičce kočárku položené na zadním sedadle, jakmile odrostl hlubokému kočárku, seděl volně vzadu. K prvnímu autu s pásy vzadu jsem přišel v r. 99, když jsem na papíry auta r.v. 1969 postavil auto r.v. 1988 a to byl také jediný případ, kdy se u mne pásy vzadu použili - s autem jezdila převážně ex a vozila s ním tehdejšího vnuka, takže sedačka se koupila, aby ona se nemusela bát policajtů a já měl doma klid.
V současnosti se mne tohle netýká, ale kdyby se do budoucna týkalo, tak abych byl trochu v obraze, protože ani v jednom autě nemám pásy vzdu funkční (teda pokud je tam vůbec ještě mám) a před kontrolami jsem v klidu - všecha auta mají r.v. ještě předtím, než předpis o povinných pásech vzadu začal platit (nejmladší je papírově 81 a tehdy ještě povinné montované pásy dozadu nebyly).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 12:38
avatar

Díky za odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 11:03
avatar
Když jsem prodával sedačku vajíčko po svých dětech, kupující mi ji chtěl vrátit, že ji taky nezapne. Ale ukázalo se, že stačilo posunout sedadlo dozadu...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 12:26
avatar

Doplním rady ostatních rádců-na aukru jsem viděl prodávat prodloužení bezp.pásu ,ale nevím zda-li to bylo schválené.Nezajímalo mne,tak jsem po tom nepátral!jen že jsem to tam viděl!

Byl to jen kus pásu-na jedné straně s očko do klipsu a na druhé straně onen klips (čijak to nazvat!)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.15 12:51
avatar

Existuje prodluzovak pasu , jinak co to je za auto? I blby favorit , felcky a fabky maji dooost dlouhy pas.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fexesc
Datum: 19.12.15 14:26

Renault Laguna. Poutám vajíčko určitě dobře, ale prostš vzadu jsou o něco kratší pásy a je to problém zapnout, hlavně pro manželku.

Asi si pořdím odtud:

https://www.seatbeltextenderpros.com

Od: asd1
Datum: 20.12.15 11:09

Prodlužovat nedoporučuju.

Pokud jde vypnout airbag spolujezdce, tak bych ho dával dopředu (sedadlo spolujezdce posunout co nejdál dozadu).

Mám to taky natěsno, nejdřív jsem myslel že nezapnu, pak jsem přišel na to, že když přizvednu zadní část, zapnu a zadní část vrátím zpátky dolu, tak je to úplně v pohodě...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.