Má smysl si dělat kurz učitele autoškoly?

Od: Datum: 17.12.15 19:04 odpovědí: 15 změna: 18.02.16 09:42

Zajímají mně vaše názory, jestli má smysl si dělat kurz učitele autoškoly (pro sk. A,B) - zda už není přeučitelováno? Mám celkem dost volného času a tohle mi připadá velice zajímavé.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 17.12.15 19:08

Jestli máte opravdu dost času a velmi pevné nervy, doporučuji poptat se po okolních autoškolách, jestli třeba nehledají učitele na HPP nebo dohodu... Jinak záleží na kraji, okrese... pokud chcete podnikat.

Ohodnoceno: 0x

Od: fik
Datum: 17.12.15 19:26

Ty pevné nervy jsou jedna ze základních věcí,protože když je učitel autoškoly zatrpklý kakabus,který seřve žáka za každou drobnost jak dráb poddanýho tak z toho ten žák může mít takový nervy že to třeba při zkouškách podělá a stejně se nic pořádně nenaučí

Datum: 17.12.15 19:44

jestli na to mate nervy... uz jste nekoho ucil ridit? ja jo a uz nikdy vic, priste maximalne vymenou za kvalitni sexualni sluzby :)

Od: mzxy
Datum: 17.12.15 20:06

lepší kšeft kombinace znalostí učitele autoškoly a tlumočníka z vietnamštiny

vietnamec jako každý cizinec má u zkoušek nárok na tlumočnika, tumočníkem je člověk s dokonalou znalostí zkušebních testů...správné odpovědi jim rposte diktuje ( ve vietnamštině, jak jinak)

Pak se nelze divit, že všichni vietnamci dělají testy na plný počet bodů

Datum: 17.12.15 20:14
Poptejte se v autoškolách. Pak zvažte výhodnost. Jinak na svou autoškolu spíše zapomeňte. Vyzkoušeno profíky v oboru...

Datum: 17.12.15 23:10

Tak jednoduché to není. Před kurzem jsou potřeba psychotesty (kolik stojí dnes nevím, za mne to bylo 1 200 Kč). Potom je potřeba potvrzení o praxi, výpis z trestního rejstříku,výpis z karty řidiče a doporučení Di.

Dále absolvovat učitelský kurz (min. 2 měsíce - cena byla 20 000Kč).

Následují zkoušky z Rétoriky, legislativy, psychologie, pedagogiky a metodiky.

Teprve potom se dělají zkoušky na průkaz učitele před krajskou Di z jízdy (jako by si učil) dále předvést vyučování (stále před komisí) a napsat testy na PLNÝ POČET BODŮ.

Jo a každých 5.let se obnovuje !

Příjemný večer. Vydržel jsem to pět let od rána do večera.

Datum: 18.12.15 07:23

Co obnáší kurz učitele autoškoly samozřejmě vím, to, že je potřeba pevné nervy mi je jasné! Jde mi spíš o to, jestli to má vůbec smysl vzhledem k poptávce. Chtěl bych to na pár hodin měsíčně, max. 80,.

Datum: 18.12.15 12:20

a) že se každých 5 let obnovuje není pravda, to platí u zkušebních komisařů...u učitelák byl omezený kdysi, dnes je zatím "doživotně"

b) zkoušky probíhají tak, že nejprve je třeba jít na krajský úřad - odbor dopravy, kde se píše test. ten musí být na 100, dále následující den probíhá zkouška z výkladu 361 (jen u těch, co dělají učitelák i na teorii), výkladu TZBJ, zkouška ze souvisejících předpisů, konstrukce, pak je praktická část - konstrukce u vozidla a jízda kdy nejprve jede žadatel, poté komisař, který dělá chyby

c) členů komise je 5

d) jsou třeba psychotesty, potvrzení o praxi nikoli - stačí 4 roky vlastnit danou skupinu, výpis z karty řidiče ano, doporuření DI nikoli

Datum: 18.12.15 17:06

Zkoušky jsem si dělal v roce 1994.

V dobu jsme ještě dělali brance na vojnu s nákladní Praga V3S,a každého půl roku se chodilo s vozidly na STK.

Napsal jsem svoje zkušenosti, pokud se to změnilo k lepšímu - tím lépe.

Stejně se musí neustále vyhláška studovat - v parlamentu by se unudili k smrti!

Řídí se heslem : Po nás potopa.

Datum: 18.12.15 08:00

Určitě to má smysl, zajímavá práce a hodně volného času. Pak se všvyhnete i na vedoucího učitele AUTOŠKOLY.

Hezký víkend.

Od: buss®
Datum: 18.12.15 10:33

Teda to jsou dotazy, doporučte mi co mám dělat a budu štěstím bez sebe slzet že jste to rozhodli. Toto by mne nikdy nenapadlo. Ještě vybereme ženu. Buď si to udělám, chci, mám k tomu nějaký vztah, bavilo by mě to, nebo ne. Nemusím být pak jen nutně v AŠ. Někdy se to může hodit, ostatně cokoli co člověk umí, zná, více než ostatní. To se počítá. Ale, jaké jsou předpoklady, vzdělání, jsou známy požadavky na učitele? A co psychika? Držet se, být klidný, nefackovat..?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.12.15 11:22

Pane kolego Bussi, to mi připomíná..."uvezu to pane Lorenc?"

Tazatel chce po nás rozhodnutí za sebe...

Krásný poslední předvánoční víkend.

Datum: 18.12.15 12:12

Dělal sem si jej pro skupiny B,C,D,+E a T -tedy kromě motorky vše... ani se mě nezdá že by bylo přeučitelováno, ale s prací počítej tak od dubna po říjen. Tedy prakticky od doby kdy je jistota že už nebude sníh. V zimním období si stíhá majitel autoškoly všechny kurzy sám - jsou to cca 3-4 lidi za měsíc v okresním městě.

Na skupinu A počítej, že žáci dělaj složitější závěrečné zkoušky a ty bys musel být fanda do motorek. Taky počítej že občas budeš z žákem ležet na zemi.

U skupiny B počítej, že budeš muset v první hodině vysvětlovat "blondýně" která o autě ví kulové, k čemu je například spojka. Můžeš si to zkusit nanečisto.

Jinak se dělají učiteláky na teorii, na jízdy nebo velký učitelák na obojí. K tomu aby sis mohl založit svoji autoškolu, potřebuješ "velký učitelák" nebo nějakého učitele, který jej má.

Finančně je to cca 75-100 kč za vyučovací hodinu na osobáku (ta má 45 minut), s jedním žákem se jezdí denně 1.5 hodin.

Spíše to ber jako přivýdělek k jiné práci přes léto, málokterá autoškola zaměstnává učitele na trvalo.

Já si teď rozjíždím vlasní autoškolu na skupiny C a D + E, protože dělám řidiče busu a jeden bus sme teď upravili pro autoškolu. Říkal sem si, že udělám občas rekvalifikační kurz pro pracák, ovšem pracák proplatí autoškole celý kurz až poté, co uchazeč dojde k přepážce s hotovým řidičákem, tedy pokud se v půlce rozhodne skončit, budu to z něho vymáhat já. Docela blbý systém.

Pokud bys potřeboval poradit jak vypadají zkoušky, stačí napsat.

Ohodnoceno: 2x

Od: chorche
Datum: 17.02.16 15:26

Reaguji na Váš diskusní příspěvek ohledně učitele autoškoly.Chtěl bych se zeptat,jestli nevíte kde je možné dělat rekvalifikaci na učitele autoškoly.Já se na netu díval a vypadla mi Autoškola King.Znáte?Jaký máte na ní názor?Případně doporučil by jste mi jinou?Jak vypadají ony zkoušky?Děkuji za odpověď.

Datum: 18.02.16 09:42
A z jakého kraje? Přípravu na učitele má pravomoc dělat každá autoškola která má učitele s tuším víc jak 5-letou praxi, doporučil bych obvolat pár těch větších a dotázat se na cenu. Některé autoškoly to nedělají z důvodu že nový učitel může být pro ně konkurence

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.