Označení vozidel policie

Od: Datum: 16.12.15 20:06 odpovědí: 13 změna: 18.12.15 16:14

Jsem povinen zastavit na pokyn civilního vozidla pokud není nijak, ani podobné, ani označením jako standartní vozidla policie , kterým jsem povinnen zastavit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.15 20:14
avatar

maji vpredu stop a vzadu taky, to jim jako dostatecne znaceni pri kazdem sporu projde, kdyz vas budou brat, tak to poznate :) a kdyz ne, tak vas predjedou a STOP vam ukazou do xichtu :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cicko*
Datum: 16.12.15 20:18

Ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.15 20:40
avatar

Ano jste zpravidla, se nejprve rozvítí nápis policie a pak Stop a toto se pravidelně mění,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.15 20:53

Musí jim svítit STOP a nebo,když stojí u patníku,tak musí mít na sobě mundůr,eventuelně plácačku v ruce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.12.15 20:55

ANO, máte za sebou autoškolu, četl jste zákon 361? To jste měl, než jste sem psal, pokud jste to nevěděl, ale vědět měl! Takovou povinnost důůležitou. Osvěžte si tu normu než budete mít průůser. Aby třeba nestříleli...


doplněno 16.12.15 21:02:

cicko, tazatel se jenom ptá, ač by měl znát, ale vy tvrdíte ...u.


doplněno 18.12.15 15:27:

Kdo nevěří zákonu, určitě uvěří tomuto, dyť je to na internetu: Nové policejní octavie poznáte obtížně, naměří až 300 km/h. Kromě superbů druhé generace (po faceliftu) a minulé generace passatu R36 vás na českých dálnicích a silnicích budou nově hlídat také civilní octavie třetí generace. Zvládnou naměřit rychlost až 300 km/h a poznáte je velice obtížně. Policejní octavie bez označení mají vždy karoserii typu liftback, pohon všech kol, automatickou převodovku DSG... Nové policejní vozy jsou velice nenápadné (i svými běžnými barvami) a během jízdy je prakticky nemáte šanci odhalit,
Všimněte si tolerance radaru! Mně se to sice nelíbí, neb dopravní policie je uniformovaná a ne operativam to není prevence. Ještě tak Pomocníci policie.

.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 16.12.15 21:39

Na konkrétní dotaz jasná a jednoznačná odpověď. Vymýšlení různých alternativ, co vlastně tazatel dotazem myslel (nebo spíše "rádci"), nechám na vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.12.15 22:37

No je to v podstatě blbý dotaz, vozidlo nikoho nezastavuje, ale pochopil jsem že se chce zeptat, zda lze zastavovat z neoznačeného vozidla. Má právo na špatné vyjádření se, jinak ten dotaz přece pro nás nemá smysl... Ale platí, má to vědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.15 23:31

Ahoj BUSSi. Máš nahoře málo teček. S tím se smiř, že někdy příjdou divné dotazy. A na ně zase příjdou prdlé odpovědi. Minimálně jedna. Jako tady. Je tu ještě možnost, že pán nemá papíry a nějaké ponětí o vyhlášce. A to ho trošku omlouvá. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: achjo
Datum: 18.12.15 16:14

Bussy, dokážete něco jiného, než útočit na člověka, který sem píše o radu? Proč jste rádcem, když jen urážíte a žádné rady nedokážete poskytnout? Lékař také léčí a nenadává vám, že jste nemocný. Zamyslete se nad sebou, pokud vám to aspoň trcohu přemýšlí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.15 00:45
avatar

Za celý život jsem BOHUŽEL u Policie narazil jen na pár opravdu férových Pánu Policistů - a to byli staří borci, kteří jsou dnes nejspíš v důchodu .

Moje poslední zkušenost s policií byla když jsem zavolal na linku 158 že my někdo rabuje v garáži (nebyl jsem doma, viděl jsem to na kameře) - než přijel první vůz zloděj by stihl možná i ukrást celá vrata a jaký byl můj údiv když jsem přijel domů a policie tam stále nebyla, když přijela tak přijely dva, kterým by se zloděj spíše vysmál.

Policie by se tedy měla spíše zaměřit na opravdovou podstatu svého činění a ne na buzeraci lidí, kteří jim zajištují jejich platy.

Je smutnou pravdou že Policie je snad nejhůře fungující službou veřejenosti. / rozvážky pizzy a zákusků je často rychlejší - tedy pokud chcete vyplašit zloděje objednejte si pizzu.

Ano máte povinnost zastavit každému šášovi co bude mít za sklem blikající "stop-policie"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.15 10:32

Policie je službou veřejnosti? To jste zjistil kde? Policie vždy byla, je a bude represivní složkou státu!

Kde bydlíte? Zřejmě někde v horní dolní, protože být to např. v krajských městech, tak je tam máte do pěti minut! V Praze ještě dřív! Dnes malá obvodní oddělení slučují dohromady s většími, kdy většinou funguje jedna hlídka a z jednoho konce obvodu na druhý to je klidně i 80km! až vám někde nějakdo bude klátit dceru, manželku, přítelkyni, tak poděkujte Langerovi, Johnovi a dalším.. Podobné je to i se záchrankou! Když je na jiném případě, nedej bože si nějaký jouda zavolá RZS když má teplotu nebo trpí jinou banalitou, tak se jí dočkáte stejně jako těch vašich policistů!

Ale nebojte, pokud bydlite nebo budete bydlet nejlépe v hlavním městě, tak se vám to nestane. Ta je pokryta výborně!

Jinak si myslím, že většina lidí než na platy státních záměstanců přispíva na socdávky, Blanky a další tunely.;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.12.15 10:45
avatar

Bydlím 10 minut od druhého největšího města ČR, přispíváme na kde jakou s prominutím pí******

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 17.12.15 10:39

Na pokyn vozidla ne, na pokyn policie ano. Policie může být i policista v civilním autě. Způsoby jakým můžou zastavovat viz zákon... (se mi to nechce hledat)

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.