Odvadí se dan ze zapůjčení automobilu?

Od: Datum: 15.12.15 22:18 odpovědí: 3 změna: 16.12.15 08:52

Dobrý den , známému zmršili auto v servisu a nyní mě požádal zda bych mu zapujčil své druhé vozidlo s tim že by jsme na tu dobu než se mu opraví jeho udělali smlouvu o zapujčení vozidla. Pak nechá servis toto zapujčení zaplatit a mě by zajmalo zda za toto zapujčení mezi námi jestli z toho musím odvádět nějakou dan nebo něco? děkuji..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 15.12.15 23:15

Příjem z nájmu movité věci (automobil) budete zdaňovat podle par. 10

§ 10 Ostatní příjmy

(1) Ostatními příjmy, při kterých dochází ke zvýšení majetku, pokud nejde o příjmy podle § 69, jsou zejména

a) příjmy z příležitostných činností nebo z příležitostného nájmu movitých věcí, včetně příjmů ze zemědělské výroby a lesního a vodního hospodářství, které nejsou provozovány podnikatelem atd ...

Do 30tis ročně jste od daně osvobozen a nemusíte podávat daňové přiznání.


doplněno 15.12.15 23:22:

Nad 30tis zdaníte vše - ne jen rozdíl.


doplněno 16.12.15 13:37:

Pod par. 10 - Ostatní příjmy daní všichni stejně - podnikatel - nepodnikatel.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: egi
Datum: 15.12.15 23:26

Děkuji ale já jsem podnikatel tak je to stejně nebo jinak?

Od: jenda2
Datum: 16.12.15 08:52

Pokud to musíte dělat smlouvou, tak ano.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.