Depozit auta

Od: Datum: 13.12.15 18:35 odpovědí: 5 změna: 14.12.15 11:01

Dobrý den,

mám auto od letošního roku 2015 listopadu dané auto do depozitu. Musím do konce tohoto roku 2015 nahlásit na úřad kde se auto nachází nebo se mě to netýká?

Děkuji za info


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jenda2
Datum: 13.12.15 20:48

Týká.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.15 21:17

Pokud jsi doklady od vozu do depozitu vložil před měsícem, pak jistě-že už nic nahlašovat nemusíš, to se týká letitých uloženek, těch před rokem 2013.


doplněno 13.12.15 23:38:

Vyhledej si sám, citace.:

"Proč musím nahlásit odstavené auto?

Povinnostnahlásit místo a účel využití vozidlavyplývá z novely zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu na pozemních komunikacích, která je platná od začátku letošního roku. Povinnost dostavit se na úřad nejdéle po roce, kdy bylo auto dočasně vyřazeno, však měli motoristé už podle starého zákona. Prodloužit dočasné vyřazení pak mohli jen o dalšího půl roku. Zmiňovaná skupina řidičů (vyřadili vozidlo před 1. červencem 2013) tedy porušovala své povinnosti i podle dříve platné legislativy.

Na to, aby si věc dali do pořádku, dostali motoristé ještě roční přechodné období, které vyprší31. prosince 2015."

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mzxy
Datum: 13.12.15 21:47

vy to musíte udělat po roce...tedy v listopadu 2016, bez zbytečného odkladu

Ohodnoceno: 4x
 
Od: cicko
Datum: 13.12.15 23:06

Je dán zákonný předpis jak tuto skutečnost úřadu oznámit? Nebo postačí prokazatelnou formou sdělené oznámení v souladu se zák. 56, §12, odst. 4?

Děkuji za konkrétní odpověď, né za dohady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy
Datum: 14.12.15 11:01

zákonodárce neupravuje formu sdělení, pak jde o podání podle správního řádu, které lze učinit i elektronicky podle zákona

bez jakékokiv opory v zákoně úřady vyžadují dokady - velký TP a vybírají 50,- Kč jako za zápis změny

mimochodem budu psát svému poslanci aby tuto oznamovací povinnost parlament zrušil jako nabytečnou buzeraci

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.