Špatný termostat?

Od: Datum: 11.12.15 20:19 odpovědí: 13 změna: 28.12.15 17:34

Dobrý den rád bych se zeptal mám podezření na špatný termostat u auta. Mám VW Golf TDI . Pozoruji, že se auto déle zahřívá,a le to sem přisuzoval teplotám pod nulou. Další v jedu třeba 40km auto se zahřeje na 90°C , ale když bych přitom měl zaplé topení a někde zastavím tak během chvilky teplota klesne a klesá, jakmile vypnu topení pomalu zase roste.

Další věcí je, že když chcípnu auto a zajdu si třeba nakoupit do krámu či podobně stačí třeba 15-20 min tak mi teplota spadne skoro k nule. Podezírám termostat správně? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.15 20:27

Vypadá to na termostat.

Ohodnoceno: 0x

Od: tothgyomber
Datum: 11.12.15 20:47
Nevidím žádný problém, když teplota jde normálně na 90°C.Kdyz zapnes topení, to odebírá teplo z motoru tak může o pár stupínků spadnout teplota. Kdybys napsal že ti to nechce jít přes 70 a nebo se to přehřívá tak to potom jo. Tohle je běžné mistře.

Od: fik
Datum: 11.12.15 20:53

Aby při topení klesala teplota pod tu při které otvírá termostat není v pořádku,primární okruh motoru vyrobí dost tepla aby to udrželo teplotu při dobré funkci termostatu. Nejspíš zůstává mírně pootevřený

Datum: 11.12.15 20:54

Máš termostat v porádku,taky mě to dělá u dvou aut,když mám zaple topení přeba na 2 nebo 3 stupeň a neřeším to ;)

Od: vencaa
Datum: 11.12.15 21:02

taky bych to osobně viděl na termostat, jelikož minulou " zimu " se auto zahřívalo normálně a ikdyž sem topil klidně na nejvyšší stupeň tak nikdy rafička nepadla pod 90 ° C. Začlo to dělat až od tohohle tejdne doteď v pohodě ikdyž sem si topil :) jen sem chtěl utvrdit v tom, že je fakt termostat KO

Od: gumid
Datum: 12.12.15 12:49

I nová kapalina dělá hodně. Voda má lepší přenos tepla než chladící směs. Kapaliny mají při různém poměru mísení různý odpor přenosu tepla.

Na -30 to bude méně topit než na -10 či s vodou (s vodou je přenos nejvyžší a topí to více).

Tzn.: Pokud to moc houpe rafikou teploměru, tak je klidně možné, že je tam chladící kapalina s nízkým bodem zámrazu (-5)

Ale termostat bych vyměnil určitě. Když nedovírá, tak stačí jet a motor se při vyžších rychlostech dost ochladí a topení taky vezme hodně při venkovních teplotách kolem 0

Datum: 12.12.15 17:55

většinou v háji termostat ale třeba u 1,6 felicie a aut co maj stejnej termostat to může dělat skřín termostatu viz toto:

http://www.skoda-club.net/for…k-termostatu-felicie-1-6-9296

Od: seat
Datum: 12.12.15 19:43

Něco vám povím,toto jsem si myslel taky,při nástupu do servisu hlásím špatný termostat,teplota si lítá jak chce,vyměnili termostat,nutno podotknout,že tam v kabině něco dělal s noutbukem-no a když bylo-spraveno,zaplatím a jedu domů,ale co to-teplota stále dole,tak se vrátím a on naběhl s noutbukem a hlásí mi,že -to-dá na diagnostiku no a ta hlásí,že je tepelné čidlo v prdeli,já se ho ptal,proč to nezměřil hned,na to mi neodpověděl,protože ze mě jářku vydoloval 2 500kaček za dobrej termostat,tak proto- pozor-na termostat a jestli máš diagnostiku,tak napřed na ní.

Datum: 12.12.15 21:12

A co takhle nejednodušší diagnistika?nastartuji a kontroluji teplotu na hadici od termostatu na chladič-má být stále studená a pak až otevře termostat velký okruh skokově narůst její teplota!

Jinak já mám termostat a vše ostatní OK a teplota se na 90°C dostane jen v létě při velkých teplotách a dlouhé cestě na min-30km!Běžně ale drží (dle budíku !)jen 75-80°c!.

Od: jinx®
Datum: 13.12.15 22:23

Ja som mal doteraz tri termostaty (Fabia 1,4).Na prvom a druhom sa ulomilo kotvenie pliešku na ktorý tlačí pružina a tretí mal slabšiu pružinu ktorá otvárala skoro.Zistené pri pokuse na šporáku keď som porovnával s novým.

Datum: 28.12.15 17:34

na AME 1.4 8v je lepší měnit komplet (víčko s domkem a čidlem za 900 origo)

stejně tak na Feldě 1.3 od roku 97 (polský šmejd nikdy dokonale nesedne a nevydrží).

Od: vencaa
Datum: 28.12.15 15:15

tak mám po výměně termostatu a vše je tak já má bejt :) jen taková poznámka pro lidi co tu psali, že v zimě to je běžný jev, že klesá teplota při puštění topení tak není :D nyní mám termostat nový+ chladící kapalina nová a můžu topit na nejvyšší stupeň jak chci a teplota se ani nehne ;) Auto se i lépe a rychleji zahřeje :)

PS: kdyby někdo měnil termostat kvalitní zančka je Wahler i já dal na radu a po koupi hned otestoval v hrnci s vodou

Datum: 28.12.15 17:33

Ano, taky mám Wahler a doporučuji. Už s mnou jezdí 3roky a stále good jak novej. Myslel jsem, že ho budu měnit, ale pomohl čistící proplach chlad, soustavy a pak někoolik výplachů destikou + nová kapalina (pro mě G48+destilka).

Topení valí jak vzteklé a teplota neklesá.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.