Telefon za volantem

Od: Datum: 10.12.15 14:42 odpovědí: 10 změna: 12.12.15 20:30

Držel jsem telefon v dlani, mam malej, jel jsem po rovince a vedle me vozidlo PČR, v levem pruhu. Zpomalovali, snad i zastavili. Telefon jsem hodil na zem, prislusnice vedle ridice se na me podivala, to už jsem ho nemel v ruce. Je možný, že mě fotili? Nebo si fotili auto a přijde mi to poštou? Nebo když mě nezastavili, jsem bez postihu? Díky. Trdlo

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.15 14:48

Obvinili vás snad, či řešili přestupek? Tak co jako řešíte?

Ohodnoceno: 0x

Od: trdlo45
Datum: 10.12.15 14:59

No, že na mě koukali. Tak jestli si mě nemohli fotit a poslat mi to, jak se to děje u překročení rychlosti či jízde na červenou.

doplněno 10.12.15 15:00:

však jsem trdlo, já vím

Datum: 10.12.15 15:50

Případné vyfocení může sloužit jen jako důkazní materiál pro řešení přestupku. Pokud nežádali váš OP, nemáte se čeho bát. Leda že by vás vyfotili právě s telefonem u ucha za jízdy.

Datum: 10.12.15 16:04

Díky, Bruno, právě jsem se bál, že mě mohli vyfotit zrovna s tím telefonem u ucha, protože jeli za mnou a pak vedle mně. Proto jsem se ptal!

Datum: 10.12.15 16:15

V klidu, kdyby Vás viděly tak Vás zastaví na majáky a houkačku

Datum: 10.12.15 16:19

Vypadalo, že mě chtěli stavět, právě, jeli za mnou a pak vedle mně, tak se bojím toho focení jejich kamerou! :(

Datum: 10.12.15 16:22

Věřte, že by jim bylo lepší Vás zastavit, nežli složitě předvolávat, obhajovat, z fotky nebude vidět telefon..

Zastaví, sdělí obvinění, buď souhlasíte a napíšou sankci. Když nesouhlasíte, zapíšou do správního řízení.

Jak byste to udělal vy?

Ohodnoceno: 4x

Datum: 10.12.15 16:34

To je fakt, mohli by zastavit, bylo by to snazší, dobrej bod, pane Cukráři! :)

Jinak mám vždy ten handsfree drát, jen jsem ho dnes na krátký zavolání nevytahoval :(

doplněno 10.12.15 16:35:

Možná mě jen chtěli vycukat, abych ho hodil na zem a byl poučen ;)

Od: romanbrauner
Datum: 12.12.15 17:32
Staci dodrzovat zakon a pak si nemusis lamat hlavu, jestli te fotili nebo ne...

Od: trtr
Datum: 12.12.15 20:30

Zdravím, asi tak. Jinak já, abych náhodou nedostal pokutu za to, že se člověk poškrábe na hlavě či nějak nevhodně pohne rukou, mám u mobilu vypnuté zvonění a mám ho v autě většinou tak, že by ho PČR snad ani nenašla(kdyby náhodou došlo na to, že měli pocit, že jsem telefonoval); někdy je dokonce mrsknutý v kufru. *smich* Za jízdy jsem nikdy netelefonoval, nepsal sms a ani handsfree nemám, když řídím, tak řídím a nic jiného není. V tomhle ohledu jsem velmi tvrdý, jak k sobě, tak k ostatním a vyplatí se to, člověk více stíhá a minimum mu unikne.

P.S.: Radio na infomační stanici s nějakou písní mezi mi nevadí, ale nesmí být moc nahlas kvůli ruchu dopravy a zvukovým signálům.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.