Opotřebení čepů

Od: Datum: 09.12.15 15:05 odpovědí: 6 změna: 09.12.15 20:20

Zdravím, mám dotaz... vzhledem k tomu,. že jsem se dnes dozvěděl že budu muset v pátek do Olomouce a mám na autě (hlavně vpředu) čepy zralé na výměnu, bych potřeboval tak nějak odhadnout, jestli do té Olomouce a zpět vůbec dojedu - celkem 360 km. Nerad bych, aby mi někde ustřelilo kolo a někoho jsem sejmul. Takže, když jedu, tak to na nerovnostech celkem dost tluče a háže s volantem... jiné příznaky nepozoruji...

O těch čepech vím už dlouho a jsem ocas že už dávno nejsou vyměněné, ale pozdě bycha honit. No má otázka je co by se s tím asi tak muselo dít, aby skutečně hrozilo upadnutí kola. Dík za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.15 15:11
S opatrností dojedeš
Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 09.12.15 15:11

Dobrý den. "zralé na výměnu" je termín, který nedokáže nikdo na webu ohodnotit přesně. Kdyby to ale bylo katastrofické, nepustí vás servis z dílny. Čep neuletí, jen bude mlátit. Případně může trochu házet řízení. Jeďte opatrně a raději pomaleji - bez problému dojedete :)

doplněno 09.12.15 15:39:

Sice si nedokážu představit vyskočení čepu, ale s @opicakem souhlasím - tedy v času vyměnit to. Jedná se o práci 20 minut, když to bude zarezlé... Částka za servis není vůbec velká bez ohledu na typ vozu. Obvoláte si okolní servisy a kdo bude mít chvilku, ten vymění... díl si objedná večer a přijde mu druhý den ráno - zítra v poledne můžete mít opraveno.

Datum: 09.12.15 15:32

Čepy vypadnou nejsíš ve městě a to v zatáčce. Nenapsal jste typ auta, ale většina aut má dnes příčný stabilizátor a ten způsobí vypadnutí čepu. Jedete pravou zatáčku, levé kolo se více zatíží, pravé odlehčí a stabilizátor na pravé straně čep vytáhne. Tedy zpravidla vypadne čep na vnitřním kole (myšleno v zatáčce). Na dálnici a na rovině to většinou nepadá. Nikdo vám neřekne, jak brzo to vypadne, když to nevidíme. V každém případě nechápu, proč to do pátku nevyměníte. Času stále dost.

Od: fik
Datum: 09.12.15 17:19

Takové ty polopravdy že dnešní čepy už jsou konstruovány tak že se nemůžou rozpojit je blbost,je to koule zalisovaná v pouzdře,když už se prostě vydře to pouzdro natolik že ta koule může ven,tak prostě vylítne. A když to vylítne při 130km dálničním tempu tak z vás nebude ani moc co identifikovat,nehledě na to že můžete zabít ještě klidně i třeba 10 dalších lidí.

Ono ten pojem na výměnu je těžce relativní pojem,pro někoho jsou na výměnu už s minimální vůlí,pro jiného tam všechno klepe jak trakař a ještě je to dobrý.

Nemusí se s tím dít nic zvláštního,stačí větší díra,prudší zatáčka,nějaký příčný skok a čep vyklouzne z pouzdra,tím pádem síly působící na nápravu způsobí její vytržení a co se s autem a s váma pak bude dít si asi dokážete domyslet-nic pěknýho

Udělejte sobě a veřejnosti službu,jeďte do olomouce vlakem a auto nechte opravit

Datum: 09.12.15 19:35

tak tak.. ja bych zvedl auto a zkoušel zahýbat.. pokud je minimalni vůle tak to je ok.. ale pokud to tam lítá hodně tak bych neriskoval... stačí trefit větší díru a kolo máš v podběhu...

Od: bbbb
Datum: 09.12.15 20:20
Kamos taky vedel ze ma volne cepy do doby nez mu auto samo zatocilo a zpusobil nehodu se skodou 200 tis.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.