Vozidlo v depozitu

Od: Datum: 08.12.15 10:32 odpovědí: 13 změna: 09.12.15 20:02

Dobrý den.

Mám malý motocykl uložený v depozitu. Po novém roce mu hrozí trvalé vyřazení z provozu. Je to pravda? Jak tomu zabránit?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.12.15 10:40

Dobrý den, ano, je to pravda. Musíte si to vyřídit do konce roku - pak už nepůjde nikdy přihlásit. Přesně to nevím, ale je třeba nějaká aktualizace na "dopravce".

Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Od: k2
Datum: 08.12.15 10:42

Pokud ho tam mate delsi dobu, pak to pravda je. Staci dojit na urad, vyplnit papir kde se motocykl nachazi a jake je jeho vyuziti a zaplatit spravni poplatek.
Druhou moznosti (mozna i levnejsi) je doklady z depozitu vyzvednout.

Ohodnoceno: 0x

Od: ju®
Datum: 08.12.15 10:44

mám dojem, že stačí navštivit úřad a tam vyplníte cár, že jednostopé vozidlo...spz ...je uloženo ve vašem bydlišti a pak depozit trvá na věky, pokud toto neuděláte hrozí vám vyřazení - tak nějak mi to na jaře vysvětlovala ochotná slečna na úřadě když jsem dával srolované auto do depozitu - ale mě se to vyřešilo během měsíce, našel se ženich a značky se převexlovaly do místa bydliště kupce, tak jsem ten depozit nějak vypustil z hlavy, ale mám dojem že to bylo nějak takhle, ale za chvíli to určitě upřesní diesel nebo někdo - vydržte , uvidíme...

Od: moto®
Datum: 08.12.15 10:45

Na Odboru dopravy prodloužíte deposit.Jednoduchý úkon, dají vám papír k vypsání a podpisu a pumpnou o stovku nebo dvě, byl jsem tam s Čízou a už nevím přesně, páč těm pijavicím furt něco platím. Hlavně vzít sebou Techničák.

Od: mzxy
Datum: 08.12.15 11:28

toto platí jen pokud byla motorka dočasně vyřazena před 1.7.2013, tedy do 30.03.včetně

Pokud byla vyřazena později, zánik nehrozí, jen sankce do 50 tis. Kč

doplněno 08.12.15 12:33:

opravuji do 30.06.2013

Datum: 08.12.15 11:35

Zdravím,
na rozdíl od ostatních nemám žádný dojem, ale zkušenost - jedno ze svých aut mám v depozitu 6 let a tento proces jsem absolvoval letos v březnu.
Vezmete velký TP, dojdete na evidenci, vyplníte žádost o změnu, kam napíšete, kde je vozidlo umístěno a za jakým účelem je v depozitu (např. renovace), zaplatíte 50,-Kč poplatek. Do velké TP vám zapíšou umístění vozidla a vámi udaný účel využití. To je vše.
Pozor na jednu věc - musíte to udělat do konce roku 2015!

Od: ju®
Datum: 08.12.15 11:48

Takže nejsem uplně mimo, něco jsem si zapamatoval...*jasne*

Od: buss®
Datum: 08.12.15 11:36

Jde o ta vozidla, která jsou vyřazena ze silničního z provozu dlouhodobě, přes lhůtu, zák. 56/2001. Po 12 měsících oznámí vlastník, co je s vozidlem.

doplněno 08.12.15 11:44:

moto, Techničák je máálo.

doplněno 08.12.15 11:57:

Pardon, jen prodloužení.

Datum: 08.12.15 13:18

Poslechněte ronyxe,

je to jen 50 Kč za zápis do techničáku.

Od: jenda2
Datum: 09.12.15 10:51

V depozitu můžete mít max. registrační značku. Že by tam někdo tahal - do budovy - i vraky na uskladnění se nezdá jako pravdivé tvrzení.

Od: mzxy
Datum: 09.12.15 16:48

Jen spěte dál, pod vlivem TV reportáží se začínají tvořit fronty

Od: jenda2
Datum: 09.12.15 19:59

Ale tady šlo o pojem motocyklu v depozitu. Pardon, příště napíšu ironicky příspěvek a pošlo poštou. Třeba vám ani nedojde...

Datum: 09.12.15 20:02

Jendo, na koho reagujete? Tuším, že MZXY nereagoval na Vás..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.