Nejde otočit klíčkem do třetí polohy

Od: Datum: 05.12.15 16:53 odpovědí: 10 změna: 08.01.16 20:03

Zdravím,

Nejde mi u Fordu Mondeo mk3 otočit klíčkem do třetí polohy-nastartování.Při druhé poloze se normálně rozsvítí kontrolky,ale dále s tím nehnu at dělám co dělám.S volantem jsem hejbal-trhal ale zamčený mi ani nepříjde.

Auto jsem více jak měsíc nepoužíval.A nikdy předtím se mi to nestalo.Mám ho asi 2 roky.

Předem díky za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.15 16:58

skus demontovat elektrickou část spínačky a pokud pak klíčkem otočíš čeká tě výměna tý elektrický části

doplněno 05.12.15 17:00:

nebo pokud to neni zrovna nový auto tak si udělej tlačítko na startování a jezdi

Ohodnoceno: 0x

Od: tref
Datum: 05.12.15 17:47

Nejsem zrovna v tomto zběhlý,zkusim s tim ještě zejtra pohejbat a pak asi budu muset v pondělí zavolat panu garážmistrovi.

Od: ar
Datum: 05.12.15 20:32

Ford Mondeo mk3 tak to má ještě starý typ klíčku (na obrázku nahoře). Troufám si tvrdit, že je "ohlomejzdaný" u Fordu celkem častý problém od roku výroby 1987,kdy tenhle klíček začali do aut u Fordu dávat. Dvacet let jim trvalo než přišli na to že ten systém stojí za ho... a třešli na "normální" kliče.

Problém je, že ne všude náhradní klíč udělají. Co někdy pomůže je při otočení na start klíček jako by malinko táhnout ven a při tom zkusit pootočit. Nechte si udělat duplikát, ty bývají ocelové a vydrží déle než origo mosasný.

Datum: 06.12.15 16:11

Klíčkem to nebude,mám náhradní a taky to nejde otočit.

Datum: 07.12.15 18:37

Když nefunguje ani náhradní klíč,je chyba přímo v zámku (poškozené některé stavítko).Zde pomůže jen výměna zámku nebo oprava,což někteří machři dokáží.

Od: romantmej
Datum: 02.01.16 17:01

Ahoj, už jsi to opravil? Mám stejný problém. Koupil jsem zámek s klíčem a stejně to nejde otočit do polohy 3.

Datum: 05.01.16 14:38

V 90% otočení to jde hned...občas musim na víc pokusů a třeba na 10 pokus to otočim.Tak nevim,ale nechce se mi to měnit,je to starý fáro.

Od: romantmej
Datum: 07.01.16 18:38

Tak už jsem to opravil. Nejde ti to otočit do polohy 3, protože je rozsekaná spínací skříňka. Stačí koupit konec a vyměnit to. http://www.aci.cz/1884z20-spi…-spinaci-skrinky_d118108.html

Vyměnil jsem a už to zasae frčí.

Datum: 08.01.16 15:35

Díky,když se to nevyléčí tak pořídim.

Od: majcoo
Datum: 08.01.16 20:03
Ahoj ja som to mal na octavii tiez ze za mi zasekavala druha poloha a tiez som niekolkokrat musel kluc vybrat a pacit ho aby som vobec nastartoval. Ako pisali vyssie mas seknute niektore stavitko az nie rozsypany zamok. Mne pomohlo do zamku nastriekat wd40 a klucom dnu potocit von dnu potocit a von tolko bordelu a spiny sa mi na ten mastny kluc nalepilo ze som to na koniec rozhybal a fachci to uz 5rokov a stale bez problemu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.