10dni jsem neměl pojistku

Od: Datum: 03.12.15 21:27 odpovědí: 12 změna: 06.12.15 11:49

Zdravím,od 24.11.2015 do dneška jsem neměl povinné ručení na vůz..Jak je to v součastnosti s penále a ČKP,co mě čeká?díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asd1
Datum: 03.12.15 21:31

POkud jsi neboural tak nic.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sandero
Datum: 03.12.15 21:32

Nic jo tak to je dobrá zpráva a novinka?Jo a neboural

Od: trtr
Datum: 03.12.15 21:48

Zdravím, já bych se teda asi "prásknul" dřív, než nějaký pečlivý pracovník v systému objeví díru a něco bude chtít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.15 21:59
avatar

Zdravím...

no na vesnicích se dějí i jiné věci..třeba se jezdí s odhlášeným autem (bez) značky ..a to nejen po polních cestách pro dřevo

a kupodivu..žádné výčitky svědomí tady nikdo nemá !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.15 22:56
avatar

Žádný penále. Kde není žalobce, není soudce. Rozsudkem ústavního soudu tuším z dubna 2014 bylo rozhodnuto, že nelze postihovat držení vozidla, protože samotné držení NENÍ PROVOZOVÁNÍ.

Povinnost uzavřít smlouvu o pojištění odpovědnosti je spojena s provozováním vozidla, resp. ponecháním vozidla na pozemní komunikaci, nikoli však s pouhým držením vozidla, které provozováno, resp. ponecháno na pozemní komunikaci, není.

Takže pokud vás nikdo nechytl nebo jste nic nezpůsobil, či nebyl zaznamenán nějakým (bonzáckým) záznamovým zařízením, tak buďte v pohodě.


doplněno 03.12.15 22:58:

pokud k tomu chcete více, pak zde

http://www.usoud.cz/fileadmin…_nalezy/IV._US_2221_13_an.pdf

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.12.15 22:58
avatar

to neni pravda, ozvou se sami, pokuta za "neodevzdani registracnich znacek" je 2500


doplněno 03.12.15 23:12:

tak dobre pane chytry :) tuhle pokutu jsem platil 2x, jednou mou chybou a podruhe jsem zapomnel, ze jsem zmenil pojistovnu :) nevim jestli to plati i pro jen 10 dni, nicmene mate-li propadnute pov. ruceni, jste povinni odevzdat na urade reg. znacky, pokud tak neucinite, prijde automaticka pokuta od policie.


doplněno 03.12.15 23:49:

Ústavní soud dává České kanceláři pojistitelů právo dovozovat, že pokud je vozidlo zapsané v registru, je také provozováno, a důkazní břemeno o případném opaku ponechává na vlastníkovi: "Ústavní soud si je vědom skutečnosti, že vedlejší účastník nemá možnost zjišťovat, zda bylo či nebylo vozidlo bez pojištění odpovědnosti fakticky použito k jízdě nebo ponecháno na veřejně přístupné pozemní komunikaci, a disponuje pouze informaci podle ust. § 15 odst. 3 zákona o pojištění odpovědnosti. Ústavní soud k tomu uvádí, že již ze samotné skutečnosti, že vozidlo je vedeno v registru, je samozřejmě možno dovozovat, že vozidlo je provozováno (zpravidla tomu tak bude), to nicméně pouze za situace, kdy nebude jeho vlastníkem (provozovatelem) dostatečně prokázán opak." Více na: http://www.autorevue.cz/ckp-n…torevue&utm_campaign=copylink

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.15 23:00
avatar

to je nesmysl


doplněno 03.12.15 23:21:

a to bylo kdy? pravděpodobně před datem rozsudku ústavního soudu. Dnes můžete mít klidně nepojištěné auto a nikomu do toho nic není a nesmí být. Natož pak Policii je po tom prd. Jak jsem psal DRŽENÍ vozidla NENÍ PROVOZOVÁNÍ vozidla a zákonná pojistka je pojistka Z PROVOZU vozidla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.15 06:54
avatar

já bych napsal, že jen některé slova jsou nesmysl, nikoliv celý článek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.15 20:53
avatar

tak to je velmi důležitá informace ! pro mě

samozřejmě je to velký průšvih pokud někdo nepojištěný způsobí nehodu !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.15 23:24
avatar

Od 15.1.2015 se neděje nic a ČKP nemůže nic vymáhat. Tedy se nic neděje.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.12.15 06:53
avatar

Sankce od čkp za nepojištěné období jsou dávno zrušeny.

Pokud jen 10 dnů, ani za neodevzdání značky není sankce.

(nesmí se míchat jablka a hrušky, páč byly dvě sankce, teď je jen jedna, za neodevzdané značky)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sandero
Datum: 06.12.15 11:49

Díky všem,myslím,že to bude OK. I kdyby tak těch 10dnů není žádná hrůza a pokud bude nějaka pokuta od kohokoliv tak to nebude zase za cenu,která by mě zrujnovala.Spíše otázkou mě zajímalo co a jak to je v současné době,protožo vím,že dříve s ČKP byla domluva hrozná.

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.