Větší spotřeba

Od: Datum: 03.12.15 06:00 odpovědí: 11 změna: 04.12.15 20:34

Zdravím, takový dotaz, mám OI, 1,6 motor, menili mi onehda svody (byli praskle), spotreba mi o 0,5l spadla dolu. Nyní zase vyletela o 1 - 1,5l nahoru...vim ze je zimni pocasi, zimni pneu a podobne, ale zeby zase takovy narust? Najezd predevsím po městě.A tak me napada co ma v aute vse vliv na zvysenou spotrebu krom ridice.

Jinak nemam palubni PC tak to pocitam od posledního natankovaní (ne plna nadrz - pokazde za 500kč).

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.15 07:06
Múžeš mít špatnou lambda sondu,nebo i puštěná klima ti zvedne spotřebu
Ohodnoceno: 0x

Od: ozzz
Datum: 03.12.15 07:25

Klima nejede, neni pustena

Od: pest®
Datum: 03.12.15 07:47
Po každé 500kc? Tak to je pokaždé i jiný počet litrů ne? Takhle přeci spotřebu nespočítáte, musí se tankovat do plna...
Ohodnoceno: 2x

Od: pitrs*
Datum: 03.12.15 10:08

pokud chcete mít přesný údaj o spotřebě, musíte tankovat do plna (první cvbaknutí pistole) a pak až něco počítat.

Datum: 03.12.15 10:37

No jo člověče, kolegové mají pravdu, nezměnila se spotřeba, ale cena benzínu. Natankujte dvakrát po sobě plnou a budete mít přesný údaj o spotřebě.

Datum: 03.12.15 10:25

Při nižších teplotách spotřeba opravdu stoupá, klidně i o ten litr. Zvláště při jízdě po městě - kolikrát ani nestačíte zahřát motor na normální provozní teplotu. Na prvním kilometru může být spotřeba klidně dvojnásobná!

Datum: 03.12.15 11:26
Jo zimni pocasi , studene starty , dele nez se zahreje motor a jizda po meste , kdy ne vzdy chytnu stejny pocet cervenych ... litr navic bych neresil.

Datum: 03.12.15 21:07

Zdravím,

pokud jezdíte stejným stylem (ve městě) , pak mně to přijde docela o dost ! zase takové mrazy přece nejsou !

mně většinou stopune spotřeba o cca 0,5 a ž 1 litr (zimní provoz), ale mám veterána - škoda 120L - 28 let stará, najeto 130tis.km a nejezdím denně jen do "kostela"

R.

Datum: 03.12.15 21:13

a samozřejmě není zase tak snadné bez palubního počítače změřit přesně spotřebu !

doplnit párkrát plnou - ale u stejné benzinky ...(možná i stojanu)...ne vždy "cvakne pistole" stejně a u některých aut je docela problém naplnit celou nádrž bez "cvakání" pistole..

takže já to řešil trochu brutálněji- tedy naplnit nádrž až po hrdlo-až je hladina vidět (což se správně nemá

PS: a kdybych byl puntičkář tak atké mohu říct, že tlak benzínových par, které vystupují z nádrže při tankování při nižší teplotě je nižší než při vyšší teplotě okolí (a benzinu) ..tedy sepne pistole jindy..ale to už si hrajeme na centilitry ..plus samozřejmě objemová roztažnsot kapaliny za různých teplot

Datum: 04.12.15 01:05

Potvrzuji, to je nejpřesnější způsob měření spotřeby. Ale ani tento, ani žádný jiný dostupný nemůže být přesný, vč. palubního počítače, protože se provádí přesné aritmetické výpočty na základě záměrně nepřesných dat. Průtok benzínu, ujeté km...Vše je jen informativní, jen tak pro orientaci. Ale účelu to tak jako tak poslouží.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.12.15 20:34

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.