CB stanice - koupit nebo ne

Od: Datum: 07.12.15 10:27 odpovědí: 11 změna: 07.12.15 22:16

Ahoj Všem. Přemýšlím o koupi CB stanice do osobního auta. Kdysi jsem jezdil s TIR a nemělo to chybu, funguje to ještě i teď. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.15 10:37

Zdravím.!

Funguje, ale málo. Řidiči většinou používají (Spíš používali) desátý kanál.

Výhodou to je, pokud jezdíte v páru (dvě auta). Dnes, kdy je pomalu v každém autě GPS, tak i klasické mapy

ztratily význam a ani by mě nepřekvapilo, že je dnes někdo neumí číst.

CB pásmo se používá celkem hojně v Polsku a kdysi i v Itálii. Ale tam jedou v AM modulaci, což některé staničky nezvládnou (Formel 1, Danita).

Stále mám dvě vysílačky a občas si to pro pobavení pustím.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.12.15 10:53

Jj 10 kanál když jsem jezdil byl super, ale to bylo před 10 lety. V Polsku má snad každé druhé auto prut na střeše.

Od: buss®
Datum: 07.12.15 10:51

Já myslím že už moc ne. Ty doby kdy byly kanály plné jsou už pryč. Viděl jsem naposledy provoz mezi auty poláků, co tu byli na dovolené jak se informovali o provozu, kdy předjíždět... Ale tak lze použít i PMR. Sem tam poslouchám a radiový klid, i na PMR. Já bych už nekupoval. A co třeba si půjčit, kus drátu z okna a zkusit poslouchat?

doplněno 07.12.15 11:28:

kedar, píšu A co třeba si půjčit, kus drátu z okna a zkusit poslouchat? Nepíšu o provozu. Též autoanténu lze na balkon, potřebuje vědět, zda se to vyplatí. Jinak mám quada, laděnou LW, dipól, vertikál. Možná tak rodina, známí mezi sebou, ale zase fajnd hert mit. S paušálem na mobil se asi komunikuje lépe. Ale, je to na každém.
Měl jsem CB když to měli max. tak pražáci, taxikáři za komuny. První lepčí jsem si nechal dovézt z germánie. Ale nebylo s kým komunikovat ... I na PMR je tady klid.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.12.15 11:03

"Kus drátu" není řešení. Pokud je možnost, pak pořádnou anténu.!

Na baráku "pětiosminu", nebo "půlku" a na auto bývaly dobré "Alan 9+".

Samozřejmě se musí naladit na střed pásma PSW metrem. Jinak při vysílání hrozí

zničení koncáku na staničce.

Na baráku mám pětiosminu, kterou kdysi vyráběl jeden borec z Vratimova.

Je z duralu a přežila toho už opravdu hodně. Stále fachčí a "dořvat" se na 50Km, se čtyřmi Waty není problém.

S "topením" 2x tolik.

Datum: 07.12.15 12:20

V devadesátých letech byl silný boom CB. Používalo se to i jako komunikační zařízení

v rodině, kdy třeba rodiče bydleli nedaleko (třeba do 30Km) a spojené s Dialem, to fungovalo

podobně, jako telefon, včetně "vyzvánění". Dnes už to je jen jako koníček.

Datum: 07.12.15 10:55

Já používám CB při občasných klubových srazech, kdy není nic výjimečného, že někdo z účastníků někde zapadne, či se ztratí, nebo při spanilých jízdách (třeba 20 aut v koloně). To je pak CB k nezaplacení. Ovšem v poslední době je problém, že si jistá menšina z KV zvykla používat vysílačky nedovoleného výkonu, takže ruší příjem mnohdy i několik desítek km daleko (až u Pardubic). V běžném provozu ale CB asi velký smysl nemá.

Datum: 07.12.15 11:09

Na tu kolonu je právě PMR dobrá. Rušení prakticky žádné, pokud se Vám na kanál schválně "nenamontuje"

nějaký magor. Osobně dnes PMR preferuji. Dosah 4-5Km, je celkem vyhovující.

Používám to hlavně, když chodím se známými na houby, nebo na hory.

Od: vernon
Datum: 07.12.15 21:59
Na 4 až 5 km v případě těchto hraček zapomeň. Chodí to s bídou na čtvrt kilometru.

Datum: 07.12.15 22:16

To nesmí být z Teska za 500,- *haha*

Pak ano.!

Datum: 07.12.15 11:16

To v Pardubicích se kdysi scházelo každý týden 50-100 nadšenců, dnes jednou za měsíc 5-10 lidiček. S přibývajícími telefony a levným voláním se opouští CB rádio, ale určitě nevymizí.

Takže jen sehnat radio a anténu, určitě se občas někdo objeví...

doplněno 07.12.15 17:18:

Rocco, to byly krásné porevoluční časy se síbidlem...

Datum: 07.12.15 15:28

Je škoda, že CB pomalu vymizelo. Taky jsem byl nadšenec, měl jsem Allana a byl spokojenej. Když to začalo upadat tak jsem se toho zbavil. Řekl bych, že dneska to jsou vyhozené peníze.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.